Spanilá jízda sportovních vozů: Splnili si svůj sen a chtějí to dát vědět

Po roce se na silnice regionu vrací kompletní sestava sportovních vozů postavených v minulých čtyřech letech žáky technických škol zřizovaných Krajem Vysočina. Už v pondělí 17. června se vydá 14 auťáků na týdenní cestu s třinácti naplánovanými zastávkami tak, aby se prací náctiletých budoucích konstruktérů mohlo pokochat co nejvíce zvědavců, ale hlavně žáků základních škol včetně rodičů

„Projekt Postav si svoje auto nám v posledních letech skutečně hodně pomáhá s naplněností technických oborů. Oslovujeme hlavně kluky, kteří od školy čekají víc, než jen to co je předepsáno ve výukových plánech a osnovách. Odměnou je jim pak, jak sami říkají, vítr ve vlasech, a to doslova,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 
 
 

Spanilá jízda sportovních vozů středních škol z Vysočiny letos měří 260 km. Kolona pojede od 17. do 21. června za běžného provozu. „Z minulých let víme, že ostatní řidiče hodně zajímáme, a tak na trase avizujeme mírné zdržení, protože chápeme, že si nás řidiči ostatních aut potřebují prohlédnout,“ upozorňuje Terezie Doleželová z odboru školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina. Třináct zastávek bylo vybráno tak, aby se s automobily mohly seznámit i děti, které k tomu v minulosti neměly příležitost – proto byla jako depa vybrána prostranství před základními školami nebo městská náměstí.

Spanilé jízdy sportovních vozů středních škol Kraje Vysočina se budou v roce 2019 účastnit:

  • Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava se svými dvěma ostře červenými sporťáky
  • Česká zemědělská akademie v Humpolci s bílo zeleným krasavcem
  • Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí (zelený vůz)
  • Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř (modrý vůz)
  • Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou (bílý retro + červený sporťák)
  • Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem (černý a bílý s modrými a žlutými detaily)
  • Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice (žlutý vůz)
  • Střední průmyslová škola Třebíč (černý a zelený vůz)
  • Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov (bílo modrý sporťák)
Čtěte dále:   Tipy na Den dětí. V Humpolci se svezou super auty, u Máje bude pestrý program

 

Finále Spanilé jízdy je tradičně na jihlavském polygonu, kde společnost Bosch Diesel Jihlava pro všechny týmy připravila tradiční Grand Prix Kaipan. Tedy závod ve zručnosti a soutěž konstruktérů. Ve hře je nádherný putovní zlatý, metr vysoký pohár. Zatím naposledy zdobil posádku HŠ Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí.

 

Spanilá jízda

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina

Út Čvn 18 , 2019
V závěru minulého týdne se v bruselské rue Caroly, ve které sídlí Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, konala už podvanácté letní Czech Street Party, která se nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce Čtěte dále:   Tipy na Den dětí. V Humpolci se svezou super auty, u […]

You May Like

Témata