Srpen 2004 – prozatím nejúspěšnější měsíc Humpoláka

6

Měsíc srpen byl pro Humpoláka nejúspěšnějším měsícem v celé jeho historii, co se návštěvnosti týče. Pojďme se spolu podívat na některá čísla.

Kauza Ebster – sterilizační výroba nám zjevně přinesla hodně čtenářů a návštěvníků. V srpnu nás navštívilo celkem 1483 unikátních návštěvníků, čímž byl opět překonán dosavadní rekord z předchozího měsíce. A to o celých 586 lidí. Takže se na nás přišlo podívat mnoho lidí, kteří nás normálně nečtou. Tito návštěvníci k nám přišli 2954x (průměr 1.99 návštěvy na návštěvníka), shlédli 28951 stránek a stáhli neuvěřitelných 1.39 GB dat. Tak nad 1GB za měsíc se Humpolák také prozatím nedostal. 🙂


 


Nejnavštěvovanějším dnem byl pátek, těsně před úterkem. Nejméně lidí k nám opět tradičně zavítalo v oba dva dny o weekendu. Jak se dalo předpokládat, nejvíce návštěv jsme měli 30. srpna (v den konání veřejného jednání o sterilizační lince Ebster). V ten den jsme zaznamenali 206 návštěv.


 


Protože jsme český server, tak není překvapením, že nejvíce čtenářů u nás bylo v srpnu z České republiky. Ti shlédli 13468 stránek. Na dalších pozicích se umístily následující domény: 2. USA (9120), 3. Evropská unie (4781), 4. Slovensko (303), 5. Německo (224), 6. Španělsko (185), 7. Francie (121), 8. Holandsko (107). Další domény již byly pod sto stránek.


 


Průměrná doba návštěvy serveru Humpolák v srpnu byla 536 sekund. Nejvíce lidí 43.3% pobylo na Humpolákovi méně než 30 sekund. Ale 12.5% se zde zdrželo 2-5 minut, 12.1% 5-15 minut a dokonce 4.8% návštěvníků na Humpolákovi strávili více než hodinu. Oproti všem předchozím měsícům, se opět čtenáři Humpoláka na něm zdržovali podstatně déle.


 


Co se týče počítačového vybavení našich návštěvníku v červenci, tak drtivá většina používá počítač s operačním systémem Windows (98.4%). Linux má pouze půl procenta našich červencových čtenářů a 0.2% používá počítač Apple. Mezi prohlížeči opět vede Microsoft se svým Internet Explorerem, ale oproti minulému měsící klesl z 91.5% na 86%. Zato Netscape se opět vyšplhal z minulých 4.4% na 10.1%. Operu předběhla Mozilla s 1.4% čtenářů. Zbytek prohlížečů se nad hladinu 1% nedostal.


 


A odkud k nám návštěvníci přišli? 85.7% k nám přišlo přes oblíbené záložky, nebo přímým zadáním naší internetové adresy do prohlížeče. 5.9% návštěvníků k nám přišlo z internetových vyhledávačů. Nejvíce nám jich přinesl opět Seznam (400). Následně Google (200), Atlas (60), Centrum (52), MSN (17). Pořadí prohlížečů na těchto místech je naprosto stejné jako v minulém měsíci. 8.2% návštěvníků k nám přinesly odkazy na naš server na jiných webových stránkách. Tradičně nejvíce nám jich přinesl jako každý měsíc server www.humpolec.cz. Na druhé místo se tentokrát dostaly http://www.phpnuke.org, oficiální stránky redakčního systému PHP-Nuke. Na dalších místech jsou další stránky věnované redakčním systémům UNITED-NUKE a PHP-Nuke. Je tomu tak zřejmě proto, že některé speciální moduly, které na Humpolákovi používáme jsme nabídli k používání i dalších uživatelům těchto redakčních systémů a tito se přišli podívat jak fungují. Ze seznamu zmizela stará verze Humpoláka na adrese www.cml.cz/humpolak, která již od měsíce srpna nefunguje a není nadále dostupná.


 


Na závěr uvádím seznam nejvíce hledaných slovních spojení v srpnu na internetových vyhledávačích, přes které byly surfaři odkázáni na náš server a nějaký článek:


  1. Humpolák                                  (103x)
 2. Humpolec                                  (17x)
 3. zlatá podkova humpolec             (12x)
 4. cz_internet                                (11x)
 5. kino humpolec                           (10x)
 6. the village                                  (8x)
 7. 4tet                                           (8x)
 8. ebster                                       (7x)
 9. ethylenoxid                                (6x)
 10. Joe Millionaire                            (5x)

 


Zdroj: Statistický server webhostingové společnosti PIPNI pro server Humpolak.cz

Axl

6 thoughts on “Srpen 2004 – prozatím nejúspěšnější měsíc Humpoláka

 1. Pěkný výsledek , takové zlepšení . Ať Vám to spěje ještě k výraznější sledovanosti , humpoláci .

  1. No, treba sponzori, abychom si mohli koupit novy bouraky …
   Mimochodem, predstav si, ze stale plati nabidka reklamy zdarma a firmy se vubec nehrnou :))

   1. Reklama zdarma ? To je skvělé ? Nebo to není skvělé ? Co tím vlastně sledujete , dávat něco někomu zadarmo ? :-))

  1. No, tak to bohužel není realizovatelné, protože ke statistikám ostatních humpoleckých stránek nemáme přístup a nikdo nám je asi neposkytne. 🙂

   1. protoze kdovi, jestli maji ostatni vubec statistiky zapnuty. :-). To lze jen tezko posuzovat, abychom dostali nejake srovnatelne vysledky tak bychom museli pouzivat stejnou metodiku (my sami mame nekolik typu statistik a kazde vychazeji jinak, zalezi na zpusobu sledovani – zjednodusene receno). Dale je treba si uvedomit, ze zamereni stranek je ruzne, humpolaka tezko muzeme porovnavat s firemnimi strankami, v humpolci je srovnatelny (co do cinnosti) tak asi jedine http://www.humpolec.cz, mozna trochu infohumpolec.cz. Oficialni stranky mesta – http://www.mesto-humpolec.cz – tak to je otazka jestli se muzeme porovnavat. Ovsem mesto by mohlo jednou za cas zverejnovat statistiky navstevnosti a analyzu uspesnosti stranek (i naklady na provoz). na uvodni strance je sice umisteno jakesi pocitadlo, ale to je dost pofiderni statistika :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Čihák - ''Dubrovník'' 2:1

St Zář 15 , 2004
Fotbalový krajský přebor. Reportáž a fotogalerie ze zápasu.

You May Like

Témata