Stane se i letos Humpolec tím nejlepším městem pro byznys?

1

Dne 1.dubna byl vyhlášen druhý ročník soutěže Město pro byznys. Přes 200 obcí se utká o to, kde se podnikatelům daří nejlíp. Hodnotit se bude podle 50 různých kritérií, od infrastruktury, až po kvalitu ovzduší. Soutěž se stala jedním z nejúspěšnějších projektů posledních let a vzbudila velký zájem jak mezi představiteli soutěžících měst, tak mezi veřejností.

V loňském roce se na 1.příčce rozsáhlého průzkumu umístilo právě naše město. Humpolec nejprve dominoval v krajském kole a čelní příčku nakonec uhájil také v celorepublikovém měřítku. Jak si povede letos?


Letošní klání by mělo být zajímavé i díky zpomalení ekonomiky. Záležet bude více než dřív, jaké nadstandardní výhody města podnikatelům nabídnou. Výsledky budou známé v polovině měsíce října.


 


Soutěž byla zahájena testem informační otevřenosti s cílem prověřit, která radnice nejlépe a nejrychleji elektronicky komunikuje s podnikateli. Tj. byla posuzována rychlost a kvalita odpovědí na podnikatelský dotaz.


Letos se na prvním místě objevilo město Šternberk, ale už druhým rokem za sebou se na čelných pozicích pořadí umístil Pacov, Žďár nad Sázavou a Vítkov. I když mají radnice 30 dní na odpověď, odpovědělo na simulovaný emailový dotaz podnikatele během 24 hodin celkem 139 radnic, což je téměř o 30 % více než vloni. Průzkum také ukázal, že úředníci poměrně dobře informují o změnách novely Živnostenského zákona. Slabinou ale je, že zvou podnikatele k sobě na úřad a nedávají jim vědět, že si pro ohlášení nové živnosti mohou zvolit jakýkoliv živnostenský odbor či se v některých případech obrátit i na kanceláře Czech POINTU nebo kontaktní místa hospodářské komory.


 


Letos se partneři Města pro byznys rozhodli podpořit města speciálním oceněním. EUROVIA CS udělí v každém kraji speciální ocenění za nejlepší podnikatelské prostředí a Vodafone za nejlepší obsah webových stránek z hlediska podnikatelů. EUROVIA CS i Vodafone pak udělí v říjnu při finále Města pro byznys 2009 tato speciální ocenění i městům a obcím, které budou mít nejlepší výsledky v celorepublikovém srovnání.

Čtěte dále:   Hrátky s pamětí
http://www.mestoprobyznys.cz/

myska

One thought on “Stane se i letos Humpolec tím nejlepším městem pro byznys?

  1. Nestane se…
    Copakl někdy titul Vesnice roku získala jedna a ta samá vesnice. Toto je podobné…
    Navíc v Humpolci žádný byznys nevidím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Průtrž mračen zatopila několik domů v Humpolci

Po Dub 6 , 2009
Průtrž mračen a silné krupobití se včera odpoledne přehnaly nad Humpolcem a vytopily zde několik domů a sklepů. Informace zpravodajskému serveru i-Vysočina.cz potvrdil i operační důstojník hasičů. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Ulice města ve spodní části pokryla třiceticentimetrová vrstva krup. Tu museli hasiči odklízet těžkou technikou. UVNITŘ ČLÁNKU […]

You May Like

Témata