Středověká Taškařice na Orlíku

Sváteční dny Vám přinesli oblíbené, v pořadí již 16. Středověké slavnosti na hradě Orlík nad Humpolcem.

Diváci měli možnost shlédnout šerm, spojený s kvalitním hereckým projevem a bohatou kostýmovou výbavou, tři představení v podání skupiny historického a scénického šermu „Rytíři Fortuny“ z Kralup nad Vltavou. "Žíla (O tom, kterak hradní pán svou dceru provdat chtěl), Šermoklání (šermířské souboje a šarvátky) a Tulákovy trampoty (za všechno se musí platit)". Došlo i na trestání nehodných poddaných na pranýři a opakované sekání jedné ruky :). Nechyběla střelba z kuše, kterou si mohli návštěvníci vyzkoušet.

hlavni.jpg

Písně z období gotiky zahrála a zazpívala hudební skupina Camerata a Ars Camerata.

Pro malé, ale i velké sehrál divadelní soubor Zlá sazenice pohádkový příběh "O tom, kterak Kašpárek na čaroděje vyzrál". Občas se vyplatí nedodržovat osobní hygienu :).

IMAG0052.jpg

Po celý den probíhali na nádvoří řemeslné trhy, kde bylo možné zakoupit ručně vyráběnou keramiku,  překrásné šperky, ručně šité textilní výrobky, sladké i slané ořechy a mandle, perníčky, dřevěné hračky a výrobky do domácnosti, košíky, ošatky a mnoho dalších věcí od zručných řemeslníků. Nechybělo pečení chleba a koláčů v hradní kuchyni. K ochutnání byli také výborné vločkové placičky s česnekem, kečupem, hořčicí nebo na sladko s marmeládou.

IMAG0050.jpg

Pro děti byly připraveny hry, při kterých mohli prokázat svoji odvahu, šikovnost a bystrost. Na konci je čekala odměna v podobě zlaté nebo stříbrné mince z rukou alchymisty.

Kdo přišel, určitě nelitoval!

Čtěte dále:   Hrad Orlík se s turistickou sezonou loučil ranou z děla. Podívejte se

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Otevření Skanzenu Zichpil

Po Čvc 9 , 2012
V Humpolci se v sobotu zpřístupnil veřejnosti Skanzen Zichpil – Nápravníkovo stavení a Toleranční kostelík. Čtěte dále:   Hradní víkend s mírou

You May Like

Témata