Střípky z Jiřic

10

Poslední zprávičky z malé obce na skok vzdálené od Humpolce.

Obecní úřad v Jiřicích uspořádal pro děti v neděli 30. listopadu v sále hospody „Pod lípou“ velkou Mikulášskou nadílku spojenou s kulturním programem a soutěží o nejhezčí obrázek s touto tématikou. O dobrou náladu se postarala populární hudební skupina VYSOČINKA.


 


Stejně tak jako v předcházejících letech, i v letošním roce se obec Jiřice přihlásila do soutěže „Vesnice roku 2008“. Hodnotící komise, která navštívila obec koncem měsíce května, ocenila snahu obecního úřadu a občanů za péči o zeleň a životní prostředí udělením zelené stuhy v krajském kole této soutěže. V úterý 2.12. se zástupci obce setkali se všemi vítězi soutěže v prostorách Hlavního sálu Valdštejnského paláce, sídla Senátu Parlamentu ČR. Akci organizovala Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, Spolek pro Obnovu venkova a Komora malých obcí Svazu měst a obcí ČR.


 


Jiřičtí hasiči a sportovci se budou na soutěžní akce vozit policejním autem. Představitelům vesnice se podařilo sehnat darem bývalé policejní auto – osmimístný Volkswagen Transporter, který sloužil předchozích dvanáct let západočeským policistům.


„Dozvěděli jsme se, že se plzeňská správa rozhodla darovat několik vyřazených aut, což by se našim potřebám znamenitě hodilo. Tak jsme se přihlásili a vyšlo to,“ řekl jiřický starosta Svatopluk Veroněk.
 


(Zdroj: regionální tisk)

Čtěte dále:   Humpolec vyhlásil soutěž na proměnu Spolkového domu a školy v Husově ulici

myska

10 thoughts on “Střípky z Jiřic

  1. Jestli seš dost silnej a máš smysl pro humpor, pojď se mnou dělat bedňáka ochotníkům. Rozhodně se nudit nebudeš.
   Olaf

   1. myslel jsem jako nějaké sličné, mladé, příjemné, půvabné, nevyčerpané a bezbolehlavé křehotinky. Prostě něco co doma většina ženáčů nemá 🙂 Tahat bedny by asi nebyla moje parketa …… I když: Zkusit se má všechno a nikdy neříkej nikdy 🙂

    1. Ehm, tohle si prostě nemůžu odpustit 🙂
     Pokud má někdo doma nepříjemnou, vyčerpanou manželku, nese na tom i sám svůj podíl viny. Polopaticky: jestli se manželka večer hroutí únavou s bolavou hlavou, zatímco vy byste po 22.hodině juchal a skotačil, asi bude něco špatně.

     1. :-))))) To jsem si dovolil přednést tak nějak všeobecný názor za nás všechny nesvobodné muže. /samozřejmě s trochou nadsázky/ Jinak pokud to s manželkou je opravdu takto špatné, je na čase jí vyměnit :-))))))

     2. Vy jste mi nějakej vtipálek 🙂
      Já bych to viděla spíš obráceně – v takovém případě by měla manželka vyměnit manžela.

     3. Mnozí moji známí, kteři již přepřahali /a někteří i vícekrát
      😀 /tvrdí, že každá taková výměna je drahá a po půl roce je to zase to samé jako předtím. Takže pak babo raď. /pardon/
      Ale Jiřice jsou opravdu krásné. S tím neodmyslitelným podkresem poeticky šumící D1, na horizontu se míhajících železných ořů a svěžím vánkem CO2 je to skutečný ráj na zemi. Není proto divu, že i kulturní vyžití je zde na vysoké úrovni. Jen tak dál a pro ostatní příkladem. Myslím, že i Čejovští musí závidět !

     4. Vážený pisateli či pisatelko, myslím, že Váš příspěvek postrádá veškerou logiku. Měl bych tedy pro Vás drobnou radu: psáti – stříbro, nepsati – zlato (ve Vašem případě). Jirka.

     5. Vážený pane Jirko, myslím, že tento příspěvěk je pro Vás na pochopení jednoznačně velmi složitý. Měl bych pro Vás drobnou radu: čísti – stříbro, nečísti – zlato (ve Vašem případě). Nejirka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

My třídíme nejlépe

Čt Pro 4 , 2008
Město Humpolec se umístilo na 3. místě v soutěži efektivity třídění odpadu obcí a měst kraje Vysočina. Čtěte dále:   Inspirativní Stromovka. Park roku z Humpolce zval na prohlídku s komentářem

You May Like

Témata