Studie obchvatu Humpolce

17
Studie a trasa obchvatu Humpolce. Informace z městského úřadu.

Čtěte dále:   Podporujeme 2024

Axl

17 thoughts on “Studie obchvatu Humpolce

 1. Jak na to koukám, tak nejhůře dopadne Lužická ulice 🙁 , kde budou všichni z obchvatu odbočovat do města… Do Nerudovky ne, protože je zde nevyhovující křižovatka u Billy.

  1. Asi se není čeho obávat. Pokud obchvat vyjde na 3/4 miliardy, kde by se na to vzalo financování? Kraj ztratí peníze ve Sberbank, a do Humpolce nikdy závratné sumy neposílal. Město bude rádo že opraví co už existuje. Ale bylo by fajn, kdyby se povedlo třeba ten kousek od sjezdu dálnice k Pražské. Ulevilo by se Okružní a u dálnice by mohla být nová pracovní místa nad ACHP.

 2. Provoz směrem na Světlou je minimální, tj je tahle půlka obchvatu zbytečná. Měl by se řešit směr HB

 3. Zdaleka nejhůře by dopadly Hněvkovice,když zcela nesmyslně je naplánován přejezd současného mostu a pak k Vystrkovu.
  Proč nebyl zachován rovný směr, proč to přiblížení k vesnici přejezdem mostu?

 4. Přesně, obchvat by stačil po bruneckou silnici a u kaštanu na sběrný dvůr by mohl skončit. Dále je zem. půda s největší bonitou na humpolecku! Dělat most přes okraji ČOV je zbytečný a drahý. Na Světlou, který má 6 tis. obyvatel, sklárny redukují výrobu a na dálnici přes Humpolec stejně nejezdí…Spíš bych se obával, že si mostem u ČOV zablokujeme kapacitu čističky, která by se nemohla zvětšovat :/

   1. To je dobře, Ale přes Humpolec ze Světlé moc jezdit nebudou na Prahu přes Loket a do Brna na HB a JI, asi tak.

 5. k jakému účelu prosím mají sloužit ty výtečně obsloužené parcely na Želivské s případným dálničním sjezdem ? (patrně Humpolec-sever) :D:D:D

  1. V prezentaci říkali nová průmyslová zona – sklady. Jenom nevím kam svedou vodu ze střech a z vyasfaltovaných ploch. Možná rybník Humpolák u dálnice před Jiřicema to bude jistit….

    1. To je hezké. Hlavně, aby se zvládly přívalové deště. Jiná města staví průmyslová centra pod obci, pravé z těchto důvodů. Třeba se mýlím.

    2. Nemusí, pokud hydrogeologický průzkum ukáže, že zasakovat nelze. Pak retence a pouštět řízeným odtokem do kanalizace.

     frrrr

     1. pokud to bude na poli, tak to pude. Budou muset udelat retencni nadrz, beztak bude slouzit i jako pozarni.

     2. To, zda je někde pole, či nikoliv nerozhoduje o tom, zda se dá, nebo nedá zasakovat. Pokud děláte retenční nádrž zároveň jako požární je to problém, protože musíte držet určitou kapacitu vody stále k dispozici, tzn. pokud neprší, musíte ji dopouštět, navíc je díky tomu poměrně velká. Máte- li k dispozici venkovní požární hydranty s dostatečnou kapacitou, pak požární nádrž v areálu teoreticky řešit vůbec nemusíte.

      frrrr

     3. no jasne, prepokladam ale ze nahoru do kopce moc takovouhle kapacitu vody hnat nikdo nebude chtet, i kdyz o kousek niz to natazeny je a na havlaku je mozna stanice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci o dobrovolnictví na Vysočině

Čt Říj 20 , 2022
Nový humpolecký prostor Mikádo, který slouží jako komunitní centrum, hostil konferenci nazvanou Dobrovolnictví v Kraji Vysočina, zúčastnili se jí zástupci neziskových organizací i státní správy. Čtěte dále:   Humpolec hledá městského architekta
V Humpolci o dobrovolnictví na Vysočině

You May Like

Témata