TAEKWONDO LACEK na Cobra Cupu opět dokázal svou nepřemožitelnost

V Praze ve sportovní hale Slávie se v sobotu 21.3.2009 uskutečnil první letošní taekwondo WTF turnaj v Česku – Cobra Cup 2009. To si samozřejmě nemohl nechat ujít tým z Vysočiny SK Taekwondo Lacek a vyrazil do Prahy v počtu 51 závodníků. Z celkového počtu 250 zúčastněných byla tedy rovná pětina z Lackova týmu.

Lackův tým opět potvrdil svou nepřemožitelnost a domů si odvážel kromě spousty medailí i pohár za 1. místo v celkovém hodnocení týmů. Výborně bojovali Šimon, Adam a jejich otec Pavel Krátký, neboť všichni vyhráli zlaté medaile. Skvěle se předvedl Adam Šimon, který přešel přes dva boje a na nováčka podal velice dobrý výkon, i když prohrál v semifinále. Vojtěch Král bral zlato po třech vyhraných bojích, zrovna tak Jakub Čížek, který ve své kategorii rovněž zvítězil a při své cestě za zlatem neinkasoval od soupeřů jediný bod. Do infarktového stavu dostával svého trenéra a fandící diváky pelhřimovský Trung Bao Au Nguen, který ve finále předvedl boj velice pestrý na techniky, celou dobu dotahoval svého soupeře a doslova několik vteřin pře koncem obrátil skóre ve svůj prospěch a zvítězil 11:9, domů vezl tedy zlato. Ivana Karlová poprvé vyzkoušela kategorii seniorek s vysokými pásky a vyloženě se jí dařilo. Finále dokázala vyhrát 7:2, což je výborný výsledek a rovněž si na krk pověsila zlatou medaili. Proti svým kolegům z reprezentace nastoupil Filip Komůrka, který zde předvedl jednoznačně divácky nejatraktivnější boje. V prvním boji porazil Josefa Petrušku, ve druhém Roberta Husáka a do finále nastoupil proti Markovi Trokanovi z Olomouce. Boj byl velice vyrovnaný a skončil nerozhodně, proto o vítězi rozhodla metoda „náhlé smrti“, kde Filip bohužel inkasoval bod a musel se spokojit s druhým místem.

Bohužel při tomto množství závodníků nelze chválit každého zvlášť, neboť všichni podali výborné výkony. Velmi dobře si vedli zejména nováčci, kteří se nebáli zkušenějších soupeřů a do svých bojů dali opravdu maximum. Ovšem jeden člen doprovodu týmu si extra pochvalu a poděkování zaslouží nejvíc ze všech, je to náš oddílový „děda“ Zdeněk Jahelka, který se po celou dobu turnaje staral o týmovou výstroj a dbal na to, aby závodníci nastupovali na tatami vzorně upraveni a se všemi předepsanými chrániči a výstrojí.