Taekwondo Lacek v Chorvatsku přemohl i českou reprezentaci

Minulý víkend se taekwondisté z pelhřimovsko-humpoleckého týmu Taekwondo Lacek zúčastnili hned dvou WTF turnajů v chorvatském Záhřebu.

V sobotu 6.6. navštívili Cup Dobriše Cesariča, což je menší turnaj zejména pro mladší závodníky, kteří potřebují nasbírat zkušenosti. Naproti tomu nedělní Zagreb Trophy byl velice kvalitní ETU turnaj pro držitele vysokých pásků, kde se jednalo i o kontrolu výkonnosti před blížícím se Mistrovství Evropy kadetů. Někteří borci z Lackova týmu zvládli bojovat v obou soutěžích a vedli si opět skvěle.

V sobotu vyslal trenér Petr Lacek na tatami pouze 6 svých závodníků, kteří však v konkurenci dalších 90 bojovníků z mnoha týmů z Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Slovenska, Kosova a  Slovinska vybojovali pod vedením kouče Filipa Komůrky skvělé třetí místo v týmech a získali 3 zlaté (Adriana Šimánková, Dominik Glejtek a Miloslav Med ), 1 stříbrnou (Martin Štípek) a 2 bronzové (Tomáš Hron a Tomáš Čížek) medaile. Ani jeden ze zúčastněných bojovníků tedy neodešel bez medaile. Humpolecký Miloslav Med dokonce získal pohár a ocenění „nejlepší závodník turnaje“.

Hned následujícího dne se role hlavního kouče ujal sám trenér Petr Lacek. Na turnaj Zagreb Trophy se sjelo 250 bojovníků a kromě již výše uvedených týmů z předcházejícího dne se zde zúčastnil také český reprezentační tým v hojném počtu závodníků. Ovšem bez Lackových „bombarďáků“, kteří startovali za svůj kmenový oddíl Taekwondo Lacek v počtu 19 lidí. V celkovém hodnocení  týmů ukázali reprezentačnímu výkvětu záda a nechali ho za sebou ve všech kategoriích. V kategorii juniorů získali druhé místo, v kategorii kadetů třetí místo a celkově se umístili na čtvrtém místě. Tyto skvělé výsledky potvrdili spoustou medailí pro jednotlivce, 5x zlato, 11x stříbro a 2x bronz.

Hvězdou týmu Petra Lacka se stal bezesporu Miloslav Med, který potvrdil zlato z předchozího dne a za dva dny vyhrál dvě zlaté medaile. Excelentní výkony předváděli Tomáš Čížek a Martin Štípek, kteří likvidovali své soupeře stylem KO. Po půlroční pauze se na tatami vrátila Kateřina Nedvědová a jak bývá jejím zvykem, nechala si na krk pověsit zlatou medaili. Nejmladším závodníkem výpravy byl  Dominik Glejtek , který si odvezl zlato ze soboty a stříbrnou medaili z neděle, kde ho porazil Tomáš Hron rovněž z Lackova týmu. Výborně si však vedli i ostatní závodníci z týmu, nikdo soupeřům nic nedaroval a výsledná bilance mnoha medailí a čtyř týmových pohárů za dva dny je výborným výsledkem skvělé práce všech závodníků.