Aprílový turnaj Taekwondo WTF v Humpolci vyhrál SK Taekwondo Lacek

Přímo v kolébce tohoto sportu na Vysočině, v Humpolci, se konal v sobotu 4. 4. 2009 Aprílový turnaj taekwondo WTF. Byl to pátý ročník tohoto turnaje, který pořádá humpolecký oddíl Panter a podle jeho informací se celkem zúčastnilo 180 závodníků. Turnaj je specifický tím, že je určen pro bojovníky s nižším dosaženým technickým stupněm, tedy zúčastnit se mohl jen jen ten, kdo má nejvýše zelenomodrý pás (5.kup).

Samozřejmě nemohl chybět trenér Petr Lacek se svým oddílem, který v Humpolci položil základy taekwonda. Na turnaj doprovodil 35 závodníků ze svého klubu, po zvážení a registraci je pořadatelé rozdělili do 20 kategorií a mohlo se začít.

Jelikož každý příznivce taekwonda ví, že oddíl Taekwondo Lacek nemá v ČR konkurenci, nikoho ani nepřekvapilo, že si opět odvážel 1. místo mezi týmy a spoustu medailí v kategoriích jednotlivců. V číslech to vypadá takto: 10x zlatá; 10x stříbrná; 9x bronzová; 6 závodníků bez medaile, takže opět perfektní výkon. Jmenovitě je třeba se zmínit zejména o těchto Lackových závodnících, kteří ovládli své kategorie a podali výborné výkony.

Kategorie dětí do 28 kg – Adam Šimon a Vojtěch Římal, oba vyhráli dva boje a potkali se ve finále, které vyhrál Adam a bral zlato, Vojta se musel spokojit se stříbrem.

Mladší žáci do 38 kg – Tomáš Čížek a Martin Štípek si se soupeři dělali co chtěli a také se setkali ve finále. Oba předvedli nádherné boje, jen byla škoda že na sebe ve finále byli až moc opatrní. Zlato Vyhrál Martin , Tomáš bral stříbro.

Starší žáci do 57 kg – Jakub Skořepa a Matěj Konečný. Byla to celkově vyrovnaná kategorie a finále bylo hodně vyhecované, neboť Matěj chtěl Kubovi oplatit porážku z Cobra cupu. Nepovedlo se a Jakub bral zlato. Na Matěje zbylo stříbro.

Mladší žáci do 29 kg – Aleš Chochola zlato, Filip Žatečka stříbro a Adam Hrala bronz, takhle popořadě obsadili stupně vítězů. Aleš vyhrál tři boje a ve finále potkal tréninkového kolegu Filipa Žatečku. Filip vyhrál čtvrtfinále. V semifinále měl trochu problémy s dalším oddílovým kolegou Adamem Hralou.

Starší žáci do 33kg – Adam Krátký vyhrál všechny tři boje v kategorii a po převzetí zlaté medaile si postěžoval trenérovi, že už by chtěl přejít do vysokých pásků. Pokud příští týden zvládne zkoušky, jeho sen se mu splní a nic mu v tom nebude bránit – jen na Apríláku byl tím pádem naposledy.

Mladší žákyně do 33kg -Lenka Samcová při své premiéře vyhrála dva boje. Finále dokonce rozhodla rozdílem 0:7, což byl excelentní výkon na úplnou začátečnici.

Mladší žáci do 25kg – z osmi zúčastněných byli čtyři závodníci z Lackova oddílu, takže není těžké uhodnout, kdo obsadil první čtyři místa: 1. místo Ondřej Konečný; 2 .místo Tomáš Hron; 3. místo Zdeněk Tůma a 4. místo Šimon Krátký.

Lackův tým tedy opět šlapal jak měl a všem zúčastněným patří poděkování za odvedené výkony. Role koučů a pomocníků se bez otálení ujali oddíloví kamarádi, držitelé vysokých pásků, kteří na tomto turnaji nesměli bojovat.