Trať z Brodu do Humpolce bude bezpečnější, na vlaky dohlédne počítač

Mnohem bezpečnější bude železniční trať z Havlíčkova Brodu do Humpolce. Dispečer v Brodě uvidí na počítači jestli je vlak ve stanici. Uvidí železniční přejezdy a bude vědět v jaké stavu jsou.

Kolem trati z Brodu do Humpolce která měří 25 kilometrů a je 130 let stará, pokládají dělníci speciální kabely, díky kterým dispečer v Brodě uvidí vlak na počítači.

Podle Dušana Gavendy mluvčího Správy železnic, jde o první lokální trať v délce 25 kilometrů, kde se po loňské nehodě na Karlovarsku zaviněné strojvůdcem, zlepší zabezpečení. Správa železnic do toho investuje přes 100 milionů. „V železničních stanicích Lípa, Herálec a Humpolec se budují moderní návěstidla. Do tamních výpravních budov montujeme techniku. V celé délce trati dělníci mění kabely. Hotovo bude příští rok,“ upřesnil Gavenda.

Celý článek zde: https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/trat-z-brodu-do-humpolce-bude-bezpecnejsi-na-vlaky-dohledne-pocitac-20210725.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vysočinské derby rozhodly penalty. Jásali po nich fotbalisté Polné

Po Čvc 26 , 2021
Postup z předkola MOL Cupu si v souboji divizních soků vybojovali fotbalisté Polné. Humpolec sice před dvě stě padesáti svými fanoušky vedl v poločase 1:0, ale po přestávce srovnal Skryja. Penaltový rozstřel vyšel lépe týmu z Jihlavska.
Fotbalisté Sapeli Polná (v červených dresech) v úterním přípravném utkání deklasovali rezervu Humpolce 7:3

You May Like

Témata