Truck Food Festival Zlín

1

Každý jistě ví, co jsou food trucky. Ať už znáte food truck v České republice z poutě, nebo z festivalů, vždy je to místo, kde se rádi zastavíme na něco na zub. Já osobně food trucky a kulturu kolem nich miluji. Sice u nás ještě nejsou na takové úrovni jako ve světě na západ od nás, ale situace se každým dnem zlepšuje. Proto u mě vyvolalo obrovské nadšení, když jsem se dozvěděl že se u nás bude konat Truck Food Festival.

A tak jsme vyrazili. A papali a ochutnávali a spokojeně mlaskali a nespokojeně nadávali. I když u nás truck food znamená většinou hamburger, tak těm jsme se tentokráte vyhýbali a ani jeden si nedali. Chtěli jsme prostě ochutnat jiné věci. Naštěstí dnes již je z čeho vybírat. A tak jsme ochutnali žebírka, tacos, kuřecí křidélka, kanadskou specialitu Poutine, sendviče, smažené jalapeno, pinsu a různé hot dogy, která já osobně miluji nadevše.

A co nám nejvíce chutnalo?

1. místo: Tak u mě to vyhrál nabušený OMG hot dog od zlínského Comic Cone Food Truck – výborný masový párek s nahrubo namletým masem, který není ještě klobásou, ale stále ještě je to párek. Bohatě zasypaný smaženou cibulkou. Navíc mě rozsekalo karamelizované červené zelí, které bych vůbec nečekal že mě v hot dogu bude chutnat. Byl jsem nadšen.

2. místo: Moc a moc nám chutnal Poutine z Anne’s Food Truck. Jedná se o kanadskou specialitu z hranolek a sýra, které jsou přelité hustou hovězí omáčkou. Navíc trhané maso (my měli vepřové) a avokádo. Tuto specialitu jsem znal, ale v našich krajích jsem na ní nikde nenarazil. Dělal jsem si jí párkrát doma, ale vždy mě zajímalo jak by asi chutnala od někoho jiného. Tak konečně jsem se dočkal. Za nás paráda a jsme moc rádi že Anne’s Food Truc do Zlína dorazil.

Čtěte dále:   Máte rádi smažák? Ten opravdu dobrý je luxusní, drahá záležitost.

3. místo: Dobrá byla i Pinsa Romana z místního food trucku Lusso Cucina. Pinsa je starší předchůdkyně o dost známější pizzy, ale díky většímu podílu vody v těstě je Pinsa lehčí a lépe stravitelná. V nabídce byli čtyři verze, my ochutnali tři: Margheritu, Picante a Patate. Nejvíce nám chutnala ta poslední – s brambory, lanýži a salsicciou.

4. místo: Poprvé jsem u nás ochutnal a moc mi chutnal kubánský sendvič z Mácovy káry. Nabušený velký sendvič s vepřovým ramínkem, máslovým sýrem a úžasnýma kořeněnýma nakládanýma okurkama.

A co že nás naopak zklamalo? Bohužel andělská žebra z Angels Grillu. Tento vítěz mnoha food festivalů nás poněkud zklamal. Zklamání bylo o to větší že jsem se na ně opravdu těšil, a že cena byla poměrně vysoká. Bohužel na mě byla křidélka moc přeplácaná BBQ omáčkou a navíc byla hodně tučná. Vím že někomu toto asi chutná, ale naše gusto to prostě nebylo. Překvapivě zklamal i hot dog z Mácovy káry. Ta klobása v něm byla pro mě naprosto nepoživatelná a vše opět zabito BBQ omáčkou. Škoda.

Ale dohromady to byla paráda. Moc se nám to líbilo, děkujeme za možnost si truck foody užít a už teď se těšíme na další ročník.

 

Axl

One thought on “Truck Food Festival Zlín

  1. Tohle mi nedělejte. já vás nesmím číst takhle ráno když jsem nesnídal! Já mám hlad jako vlk. Všechno bych si dal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Skončila rekonstrukce ulice 5. května.

Pá Říj 1 , 2021
Od 1. října 2021 Čtěte dále:   Máte rádi smažák? Ten opravdu dobrý je luxusní, drahá záležitost.

You May Like

Témata