Tučepi , perla Makarské riviéry

Tučepi má nejkrásnější pláže a pěší zónu na Jadranu . Slovy klasika – “ můžete s tím třeba i nesouhlasit , ale to je tak jediné co s tím můžete dělat…“
 


 …a pokud jste již v Tučepi byli , můžete z vlastní zkušenosti prohlásit to samé , protože je to skutečně pravda . Tučepi naleznete ve střední Dalmácii mezi letovisky Makarské riviéry , které se jako šňůra perel táhnou podél nekonečného pobřeží Jadranu .


 

Tučepi představují ideální kompromis pro všechny , kteří mají rádi klid i zábavu a sportovní vyžití . Nádherná pláž s drobnými oblázky je lemována borovicovým pásem , který poskytuje příjemný stín v nejparnějších hodinách . Hned pár kroků od pláže se táhne krásně pojednaná pěší zóna s množstvím kaváren , obchůdků, restaurací , diskoték a barů . Ta Vám zaručí , že se tu večer jistě nebudete nudit .

Pokud jste obdivovateli lodí , jachet a vůbec všeho co se prohání po moři , tak si jistě nenecháte ujít návštěvu místního přístavu , ten leží zhruba uprostřed pěší zóny .
 

Pokud jste ještě nezažili něco tak úchvatného , jako pohled z vody na strmé skály v těsné blízkosti  , tak v Tučepi jste na tom správném místě .
Hned nad městečkem se zvedá skalní masiv Biokovo , a ten pohled je opravdu nezapomenutelný…


                   …pokud přijedete do Tučepi mimo sezónu , tak se na pláži můžete klidně „nudit“…


…a protože nám léto teprve začíná , v příštích dílech našeho chorvatského putování omrkneme možnosti kam se podívat na výlet , co si dát dobrého z místních specialit a přitom si „prosvištíme“ nějaké fráze a slovíčka , která nám budou užitečná…


Š humpolák 2003


 


Autor : Petr Žáček


 

pierre

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

KNIŽNÍ PLÁCEK: pár tipů

Po Čvn 30 , 2003

You May Like

Témata