U jihlavského špitálu vyroste nákupní zóna s hobbymarketem

3

Hobbymarket s dalšími obchody, restaurace i autosalon s opravnou. To vše vznikne na ploše nedaleko jihlavské nemocnice. Už příští rok v dubnu by se v blízkosti heliportu na straně jedné a městského obchvatu na straně druhé měly nové provozovny otevírat.

Největší část dosud nevyužité louky podél Vrchlického ulice zabere právě hobbymarket Avex společnosti Uni Hobby. Jeho stavba se rozprostře na téměř 8 500 metrech čtverečních.

Součástí hobbymarketu budou na ploše bezmála 1 500 metrů čtverečních i dva dalšíobchody. O jejich náplni zatím není jasno. Vedle pak vznikne samostatně stojící autosalon a autoservis značkyFord.

"V jednopodlažním objektu se budou soustředit prodejní a výstavní prostory, kanceláře, sklady, mycí linka, diagnostická střediska automobilů, školicí prostory, sociální a technické zázemí a také restaurace," zmínil Miroslav Fuks, mluvčí jihlavské stavební společnosti PSJ, která obchodní zónu pro investora, společnost Unimex, staví.

Stavba nových obchodních ploch nedaleko nemocnice vyjde zhruba na 300 milionů korun. Práci by pak v tomto celém obchodním komplexu mohlo najít asi 80 lidí různých profesí.

Svým zákazníkům, ale i návštěvníkům nedaleké nemocnice pak obchodní zóna nabídne novéparkovištěs 300parkovacímimísty.

Obyvatelé si peticí vymohli úpravu projektu

Proti záměru se v minulých letech zvedla vlna odporu místních obyvatel. Ti sepsali i petici s několika stovkami podpisů. Poté byl návrh projektu upraven a schválen zastupiteli i stavebním úřadem.

Lidem bydlícím v okolí zamýšlené obchodní zóny na Špitálském předměstí se nelíbilo hned několik věcí. "Hobbymarket a autosalon nejsou zrovna obchody, které by tato lokalita potřebovala," mínil jeden z tamních obyvatel Jaroslav Krotký.

Lidé z okolí se obávali i nárůstu dopravy a hluku. "Bude tam přikázaný směr jízdy od obchodního centra směrem k dálničnímu přivaděči, nikoli k nemocnici. Otázkou je, nakolik bude respektován," dodal Krotký.

Petice tak napomohla vyslyšet přání obyvatel okolních bytových domů. "Teď to už je alespoň z mého pohledu v přijatelných mantinelech," uvedla už dříve Kateřina Hrubá, která obyvatele sídliště zastupovala v jednáních s jihlavským magistrátem. Ten o povolení stavby rozhoduje.

Čtěte dále:   POZOR NA ZVÝŠENÝ ZÁPACH PLYNU

Aventin má skluz, čeká se na hypermarket

Není to ale jediná obchodní zóna, která by v krajském městě měla vzniknout. Další plocha, o níž už delší čas soukromý investor uvažuje, jsou pozemky na pelhřimovské výpadovce, hned za městským obchvatem. Tam by měla vzniknout obchodní zóna Aventin s patnácti obchody a dalšími dvěma obchodními domy -hobbymarketem OBI a potravinovýmhypermarketem.

Právě na jednání s potravinovým řetězcem se ale práce na projektu zadrhly. "Zájem ostatních nájemců je podmíněn tím, že tam bude i potravinářský řetězec," vysvětlil jednatel společnosti Aventin Ota Kohoutek.

"Ptám se na to každý den. Bohužel, ještě pořád to není ze strany potravinového řetězce rozhodnuté," sdělil Vojtěch Fiala z developerské firmy FVM Invest, která se v projektu česko-rakouského investora angažuje.

Ohrožení projektu kvůli konkurenční obchodní zóně na Špitálském předměstí Fiala prý nepociťuje. "Myslím, že firma OBI z hlediska konkurenceschopnosti ze Špitálského předměstí strach nemá," řekl Fiala.

Jen samotný obchod pro kutily má u výpadovky z Jihlavy na Pelhřimov zabrat plochu devíti tisíc metrů čtverečních a podle vyjádření společnosti OBI nabídne 70 až 100 pracovních míst.

V obchodní zóně Aventin by v nabídce dalších obchodů měly být zastoupeny i značky jako třeba Baťa, C&A, McDonald’s či obchod s drogerií. Původně chtěl investor otevřít nejpozději před Vánoci roku 2013, ale Kohoutek uvedl, že se termín může oddálit. Záleží jen na tom, kdy se podaří do obchodní zóny přilákat i potravinový řetězec. "Není problém začít stavbu ihned, ale musí být dořešeny vztahy s klienty. To se však může klidně během týdne změnit," dodal Fiala.

Zdroj:http://jihlava.idnes.cz/u-jihlavskeho-spitalu-vyroste-nakupni-zona-s-hobbymarketem-pl3-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120531_1786125_jihlava-zpravy_bor

Takto bude vypadat obchodní zóna mezi jihlavskou nemocnicí a obchvatem.

Takto bude vypadat obchodní zóna mezi jihlavskou nemocnicí a obchvatem.| foto: Archiv PSJ

Zdroj:http://jihlava.idnes.cz/u-jihlavskeho-spitalu-vyroste-nakupni-zona-s-hobbymarketem-pl3-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120531_1786125_jihlava-zpravy_bor

Axl

3 thoughts on “U jihlavského špitálu vyroste nákupní zóna s hobbymarketem

  1. Krize kam se podíváš a opět se staví obchodní centra a další nesmysly.Jihlava má dostatek těchto obch.center.

    1. Je zřejmé, že ona to to asi zas taková krize nebude.
      Jen tak dál a větší kapky. tím víc obchodů tak tím větší konkurence mezi nimi a tím víc výhod pro zákazníky.

      1. Tak osobně bych preferoval míň nákupních zón / parkovišť a zastavěných ploch i za cenu menší konkurence a menších výhod pro zákazníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Běh Kolem Orlíku - II. ročník - fotografie, vyhodnocení

Ne Čvn 3 , 2012
O uplynulém víkendu, v sobotu 2.6. 2012 proběhl II. ročník Běhu kolem Orlíku. Závod se vydařil nejen díky vcelku dobrému počasí, ale i kvalitnímu obsazení startovního pole. Čtěte dále:   Milá setkání a dost peněz. Koledníci v Brodě a Humpolci vybrali přes tři miliony

You May Like

Témata