Ústavní soud potvrdil nejpřísnější trest za podpálení autobazaru a zámku

2

Ústavní soud odmítl stížnost Petra Fice, nejpřísněji potrestaného člena skupiny odsouzené za podpálení autobazaru u Humpolce na Pelhřimovsku a zámku v Horním Maršově na Trutnovsku. Fic si má odpykat 11,5 roku ve vězení.

Ústavní soudci se s jeho stížností vypořádali bez veřejného jednání.

Fic ve stížnosti konkrétně uváděl, že se justice nevypořádala s jeho obhajobou, nedostatečně zjistila skutkový stav a že provedené důkazy hodnotila jednostranně, v jeho neprospěch. Poukazoval také na údajné porušení principu presumpce neviny.

„Ústavní soud po přezkoumání odůvodnění napadených rozhodnutí a připojeného spisového materiálu nezjistil na straně orgánů činných v trestním řízení žádné procesní pochybení, které by představovalo dotčení stěžovatelových ústavně zaručených práv,“ stojí v usnesení. (ČTK)

Čtěte dále:   Boj o parkovací místo v Humpolci: Muž ho hlídal pro bratra. Řidič do něj najel

Axl

2 thoughts on “Ústavní soud potvrdil nejpřísnější trest za podpálení autobazaru a zámku

  1. Ty jo zmrdi nekomu podpali firmu, a je jedno proc, a jeste se odvolavaji. A strujci takovych svinstev at v ty dire zhebnou. Nic konkretniho, obecne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Slalom i přesné zastavení: mladíci na Vysočině předvedli, co dovedou s traktorem

Čt Kvě 5 , 2022
Tak to asi nedám, povzdechl si Ondřej Huňáček ze zemědělského učiliště v Chvaleticích, když viděl, jak náročná je slalomová dráha, kterou musí projet s traktorem a vlekem za zády. Česká zemědělská akademie v Humpolci pořádala ve středu v areálu ve Světlé jubilejní dvacátý ročník krajské soutěže jízdy zručnosti spojený s […]
Jubilejní jízda zručnosti a výstava zemědělské techniky ve Světlé nad Sázavou

You May Like

Témata