V Bernardu splnili socialistický závazek

30

Humpolec 30. 10. 2008 – Dělníci i pracující inteligence Rodinného pivovaru BERNARD dosáhli dnes významného úspěchu. Splnili svůj sdružený socialistický závazek k 91. výročí Velké říjnové socialistické revoluce nejméně o jeden půllitr překročit loňský výstav piva: 156 520 hektolitrů.

Svým nadšením, zvýšeným pracovním úsilím, zavedením několika zlepšovacích návrhů a v neposlední řadě důsledným uplatňováním sovětských zkušeností se tak stalo už na dnešní ranní směně. Celých osm dní před výročím události, která otřásla světem!

Namísto oslavy a bouchání zátek od piva humpolečtí pracující ve svém úsilí nepolevili a stmelený kolektiv uzavřel zpevněný socialistický závazek – do konce roku překonat loňský výstav nejméně o dvacet procent. Blahopřejeme a jen tak dál, soudružky a soudruzi.

Čest práci!

Rodinný pivovar BERNARD se po dvouleté odmlce vrací k reklamní
kampani „Svět se zbláznil, držte se…“.

 

„Na listopad máme
připravenou zcela nový reklamní motiv a část billboardových ploch je již
vylepena, přesto jsme se nyní rozhodli vrátit ke kampani z roku 2006,“
vysvětluje Stanislav Bernard a dodává: „Naším cílem je dalším pokračováním
zmíněné kampaně reagovat na současný vývoj ve společnosti.“

 

Kampaň pivovaru je připravena na listopad.


Ležíte vestoje?

 

Zdá se Vám tato otázka postavená na hlavu? Není divu, nám
také. A přesto jsou lidé, kterým to absurdní nepřijde. Děje se tak v odvětví
nám, Čechům, velmi blízkém. V pivovarnictví.

 

Ne že by se snad zaměstnanci pivovarů pokoušeli pracovat se
zavřenýma očima či odpočívat ve vertikální poloze, ale mnohé pivovary používají
výrobní technologii, kterou by bylo možno nazvat ležáckým stáním. A nebo rovnou
stáním. Že tento pojem do pivovarnictví nepatří? Máte pravdu. Leč, děje se tak.

 

Proces výroby piva se po staletí neměnil. Pivo přicházelo na
svět postupně přes varnu, hlavní kvašení na spilce a zrání v ležáckých tancích.
Už sám pojem ležácké tanky objasňuje, že se tyto tanky nacházejí v horizontální
poloze a pivo v nich leží. Nicméně hledání úspor se daří zejména tam, kde by se
tomu rozhodně dít nemělo – ve výrobě.

 

Tradiční výrobní technologie byla nahrazena technologií
zjednodušenou, jejímž použitím se dá pivo vyrobit levněji a rychleji. Při ní se
pro hlavní kvašení a ležácké zrání používají cylindrokónické tanky, což jsou
nádrže válcovitého tvaru umístěné nikoli horizontálně jako tanky ležacké, ale
vertikálně. A právě proto lze hovořit o „ležení vestoje“.

 

Bohužel má tento ekonomicky výhodný postup výroby piva, jímž
lze kvalitní pivo vyrobit i za 10 dní, i nevýhody. Vede k unifikaci chuti. Pivo
ztrácí svůj charakter a postrádá plnost. Namísto toho je hluboce prokvašené a
přesycené. A my tak přicházíme o to hlavní – o prožitek při jeho pití.

 

Rodinný pivovar BERNARD proto nechce čekat, až náš ohrožený,
tradičně vyráběný český ležák bude vytlačen z pivního trhu, a rozhodl se být
„Na stráži proti europivu“.

30 thoughts on “V Bernardu splnili socialistický závazek

 1. Ježiš to je hnus, chce se mi zvracet a mám zimnici jen si na éru komínů vzpomenu. Převrat už by asi mohli zase udělat, protože z toho co se za těch 20 uplynulých let vybudovalo by zase mohli dalších 40 žrát.
  Nevím, nevím zda reklama pana Bernarda spíš pijáky jeho piva neodradí.

 2. Ukazuje se,že plakát s textem 0:13 patrně nemůže pan BErnard pochopit regulérní výsledky voleb….Opravdu nevím proč ho to tak trápí,kdyby všude vyhráli republikání tak snad ho to tolik nerozhodí. ale ČSSD ho dráždí moc.
  Jsem opravdu velmi rád,že tento pán nezískal post senátora…

  1. Kašpárek co honil s kytkou v ruce ženské kolem kina asi taky není to pravé ořechové do senátu. V politice je moc důležitá vyrovnanost sil jednotlivých stran. Výsledek O:13 ukazuje na nezdravost ve státě, určitě tady k 15% komunistů chybí 15% pěkně od podlahy pravicové strany, stejně tak plichta ods a čssd.

 3. Pánové a dámy hodnoťte příčinu té oranžové a nikolivěk mapu samotnou.A že dostali ODSáci přes držku zaslouženě to nepopřete.

  1. Ale popreme! ODS sahla do dlouhodobe neresenych problemu. Jestli konali spatne ci dobre, to zatim neumim posoudit. Kazdopadne neco delali se socialistickym dedictvim a to se jim vymstilo. Oranzova mapa je zrcadlem, zobrazuje vsechny, co nemaji 30 Kc na doktora a podobne „socialni“ pripady…

   1. Tady ale nejde o 30 korun na doktora… Tady jde o to, že pan Julínek chce svým přátelům rozdat sousto dvousetdvaceti miliard Kč, které každoročně „protečou“ zdravotnictvím. V našem kraji to zatím necítíme jako problém, ale jak by se Vám líbilo, kdyby tu nastala situace jako např. na severu Moravy, kde jedna firma, která vlastní nemocnice, provozuje rovněž zdravotní pojišťovnu, a v jejích zdravotnických zařízeních Vás odmítnou, kromě akutních stavů, ošetřit, nejste-li pojištěncem té správné pojišťovny?? Zdá se Vám to Ok?? A až přijde řízená péče, bude hůř….

   2. ODS sáhla na dlouhodobě neřešené problémy? Ve zdravotnictví kromě poplatku – nula ( tím neříkám, jestli je poplatek správný a nebo ne). Na silnicích bodový systém – nefunkční ( ano, bylo to za pana ministra za KDU, ale pánům z ODS to zjevně nevadí). Důchodový systém – nula. Sociální příspěvky (romská otázka) – nula. Asi se nedívám dobře… Murlo

 4. Pan Bernard chtěl do politiky a přitom neumí napočítat ani do čtrnácti, neboť samosprávných územních celků máme právě 14 a tím 14-tým je Praha, kde vyhrála ODS. Takže skore je 1:13 nebo 13:1, to ať si každý přebere, jak chce:-)

  1. Pana Bernarda tady každý může hodnotit ne jako politika, kde mu nebyla zatím dána možnost se realizovat, ale jako podnikatele kde mu to šlape velmi dobře. Navíc ti co proti němu nejvíc řvou, tak také nejvíc žerou z daní, které jeho pivovar v rozhodně nemalé míře odevzdává.

   1. Kdyby vyhrála ODs 13-0 tak je na Humpolákovi klid,jestli někomu vadítzv.kašpárek u kina s růžemi,tak ještě smutnější byly slečny v bílých tričkách ODS,které při mítinku ČSSD dne 7.10. cpaly lidem květiny také….
    Bernardovi ublížila kandidátka na listině ODS,pokud by šel do boje jako opravdu nezávislý,tak mohl třeba uspět,jenže k popularitě tehdejších kandidátů Železného a Expodnikatele Fischera ještě má bohužel daleko. Oba šli v minulosti jako nezávislí a uspěli v 1.kole

   2. Třeba mne slečny v tričkách ODS nevadí, stejně tak mi nevadí kašpárek honící ženy u kina se zvadlou kytkou. Ten kašpárek mi vadí v senátu. Pro Humpolec to bude mít fakt velký přínos. Jinak s tím, že volby vyhráli kočkové to nemá nic spolčného.

    1. No já nemyslím, že volby vyhráli kočkové. Nebo podle Vás jsou všichni, kteří nevolili ODS, taky pitomci, jako podle Charlese, jak z jeho příspěvků vyplývá??

     1. Prosím o nevkládání mi do úst něco, co jsem nikdy neřekl.

    1. to ano – Praha je vyssim uzemne spravnym celkem, na urovni kraje. Nema vsak krajskou vladu a volby do krajskych zastupitelstev se ji netykaji. Mapa ukazuje spravne score, to co vyhrala v Praze ODS jsou volby do Senatu PCR. Videt je to tady [www.volby.cz]

  1. :-))))))))))))))) Jo to je fakt dobrý. Na mampce ČR bych zase vyměnil 0:13 za oranžovou kočku, protože ta má 7 životů :-). Don Číčo by tam taky nebyl špatnej.

   1. Rád bych upozornil na fakt,že ODS má másla na hlavě také dost. Namátkou činnost starosty Jančíka na Praze 5,činnost expolitika alexandra Nováka z ODs na severu Čech-viz Reportéři ČT v pondělí…. Je spousta důvodů proč ODS dostala ve volbách nakládačku.. Vymlouvat se na negativní kampaň oranžových je poněkud omšelé…

    Bernard při kandidatuře zkrátka vsadil na špatnou kartu a kdo četl názor v magazínu Vlastní cestou na odbory tak mu hlas nemohl dát… To bylo hodno 19 století..
    Je zcela jasné,že redakce Humpoláku preferuje pravici,neberu jim to,ale trochuto zamlžuje objektivní pohled.
    Kdyby vyhrál Guži tak by tady nikdo ani neštěkl..

    1. Máslo na hlavě je bez debat a rozpouští se na celostátní úrovni, co se týče krajské úrovně (vysočiny) odvedla ODS dobrou práci a dokonce lze v určitých oblastech hovořit i o profeionalitě.Obávám se, že po nynějším nástupu bolševiků přizvaných CSSSD do kraje půjde profesionalita stranou…Nastoupí tupá negační levicová agenda, kterou si bohužel náš kraj resp. všichni voliči populistické levice zaslouží. Mrzí mě že po více než 20ti letech od konce komunismu je politické myšlení většiny obyvatel ČR v bodě nula, tzn. absolutně nekonstruktivní, negační a krátkozraké.

     1. Podívej se do historie a zjistíš, že to je prostě klasickej českej národ. Prostě něco mezi Němcema a Rusama 🙂

     2. Proč se hned bát neodbornosti levice?? jsou zvoleni lidé,kteří mnohdy dobře svou obec zastupovali na nižší úrovni. proč by se to nepovedlo v rámci kraje??
      Když to zvládl na hejtmanské židli učitel z Telče,proč ne lékař z Pelhřimova?? To je typické pravicové strašení levicí,jakokdyby jen pravicová ODS měla patent na rozum..

     3. Jak si tak tady pročítám příspěvky, tak mi nějak uniká, proč ODS ty volby nevyhrála. Vždyť většina příspěvků je krajně pravicová (ODS), tak jak je možné že nevyhráli? Nebo ti, kteří tu tak vehementně vychvalují politiku ODS ani u voleb nebyli a teď lamentují nad tím, jak to dopadlo? Jetě chybí dodat, že levice volby zmanipulovala a je to! Myslím, že tito pravičáci by konečně měli přemýšlet, proč je lidé nechtějí a přestat s pomluvami, že nikdo nemůže být rovnější a chytřejší, než příznivci pravice. Ona totiž samochvála smrdí! Jirka.

     4. Přesně tak. Už mě taky unavuje všude kolem sebe slýchat, že levičák = flákač, povaleč a dojič sociálních dávek.

      Je spousty lidí, kteří poctivě chodí do práce, marodí 1x do roka a volí ČSSD, protože ODS je hází do jednoho pytle s opravdovými flákači a povaleči.

      Člověk, který pracuje „pouze“ 8h denně a zbytek času věnuje např. rodine, tak je podle ODS lenoch a ulejvák.

      Káždý má na světě různý životní priority a všichni neměří jenom penězma a majetkem.

     5. Jasně soudruhu, lepší je bejt chudej, nemocnej a veselej…….

     6. Je snad lépe být nazýván soudruhem a používat hlavu, než vyslovovat nejapné a bezduché argumenty ve stylu předchozího příspěvku. Jirka.

     7. Naprosto souhlasím s Jirkou,příspěvek o soudruhovi je čiré zoufalství a doporučil bych pisateli aby se na věci nedíval pouze černobíle.Jako příklad uvedu,téměř vyhrožováním bylo podsouváno voličům,že čím menší účast ve volbách ,tím větší se dávají šance levici,účast byla jadnou z největších a pravice prohrála né těsně ale drtivě,jak vidno, politika je také hlavně o charakteru osob kteří jí vykonávají.Arogance Topolánka,Rátha,Julínka, neumětelství m.d.Řebíčka-slavné sněhové značky-a další jiní jak z pravice tak z levice,prosím nekomentuji různé druhy reformy nejsem v žádné pol. straně a vždy se přikloním k rozumnému řešení jak z leva tak z prava.Miruna

     8. Pro nejapného a bezduchého – všechno nejapné a bezduché. Jinak ODS rozhodně krajně pravicová strana není. To je jen hodně, ale fakt hodně slabý odvar. Kdyby v tomto státě pořádně pravicová strana byla tak se tolik zoufalých lidí neuchyluje k volbě levičáků. ODS jednoznačně svou politiku nedělala dobře a občan volič prostě neměl jinou páku jak jí dát svojí nespokojenost najevo.
      Nejdůležitější ale je, že 60% občanů je celkově spokojených, protože neměli potřebu k volbám jít 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ivo Soukup - Obrazy

Po Lis 3 , 2008
V neděli 2.listopadu byla ve výstavním sále Dolního náměstí v Humpolci zahájena výstava obrazů Ivo Soukupa. Výstavu bude možné dále zhlédnout od 4. do 28. listopadu.

You May Like

Témata