V Humpolci LSPP prozatím zůstane

16

Humpolec se měl zařadit mezi jednadvacet míst v kraji, která rozhodnutím krajských zastupitelů od ledna přijdou o Lékařskou službu první pomoci (LSPP). Humpolečtí zastupitelé však jednomyslně schválili návrh místostarosty Tomáše Křišťana, aby město dočasně vzalo provoz LSPP na sebe. Zastupitele vedla k činu vlna nevole, která se po rozšíření zprávy o končící pohotovosti mezi lidmi rychle rozšířila. Na petičním archu, který dorazil na radnici, uvízlo více než čtyři tisíce podpisů.

Pohotovost v humpolecké poliklinice v Hálkově ulici bude řešit pouze víkendové dny, kdy by se lidé s neodkladnými potížemi těžko dostávali do pelhřimovské nemocnice. Každý z návštěvníků LSPP otevřené od 9 do 17 hodin zaplatí 90 korun. Tento poplatek s největší pravděpodobností odradí pacienty, kteří dosud využívali pohotovosti, aby nemuseli druhý den ráno čekat u obvodního lékaře.


 


Jedná se o nesystémové, tedy opravdu o překlenovací řešení. Město totiž nemá tuto činnost ve své pravomoci a ani si tak vysoké náklady nemůže dovolit. Podle odhadu přijde půlroční provoz LSPP zhruba na 400 tisíc korun. Po čtvrt roce působnosti provede město analýzu a rozhodne o pokračování či úplném zrušení služby první pomoci.


 


 

Čtěte dále:   Cyklisté budou mít v Humpolci novou cyklostezku, dělníci dodělávají druhou etapu

myska

16 thoughts on “V Humpolci LSPP prozatím zůstane

     1. Takže, milý anonyme:
      Obvodní lékaři jsou jistě v tomto směru vyjímkou díky svým ordinačním hodinám, ale uvědomte si, že mnozí z nich to po čtyřech hodinách v jedné ordinaci „zapíchnou“ a jedou na odpoledne třeba do sousední obce na další čtyři hodiny(jistě ne všichni), a mnozí další z nich mají noční nebo víkendové služby v ,LDNkách, nebo pohotovosti(opět jistě ne všichni).
      Zdá-li se někomu např. 27tis Kč čistého moc za 280 odpracovaných hodin, tak k tomu nemám komentář. To jsem myslel tím přepočtem.
      Jinak nevím, anonyme č.2, kde jste vzal/a číslo 1000 Kč na hodinu, ale je-li to tak, pak myslím, že to přespříliš je.

      Lukáš Krajíček

     2. To jako obv.lékař má 27 tis. za 280 hodin ???To jsem asi špatně pochopil,nebo je to myšleno jinak…….

     3. Ne ne, tak jsem to nemyslel, obvodní jistě ne. Tím jsem myslel lékaře pracující v oněch nemocnicích či LDNkách, tam se to službami lehce nasčítá na takovéto nebo ještě větší počty hodin…..
      LK

     1. v každém případě je dobře,že tu nějaká podoba pohotovosti zůstane,alespoň dočasně….je smutné,že jsme se dožili doby,kdy lékařské služby jsou neustále pod nějakou zástěrkou redukovány a snižovány….na nesmyslné vojenské mise máme v rozpočtu republiky peněz dost,na zdravotnictví se holt hledá hůře…
      co je všk s podivem,je fakt,že kapitalistický systém nedokáže vytvořit dostatek prostředků…položme si otázku JAK je to možné…??

     2. Myslím, že kapitalistický systém vytváří prostředků až až, ale problém je v přerozdělování. A pokud si jako národ můžeme vozit zadky auty, trávit odpoledne v hypermarketech a večery v multikinech, tak si snad můžeme dovolit zaplatit blbý pade, nebo kolik to bude, za návštěvu doktora. Ono socialistické „právo na zdraví“ prostě neexistuje, zdraví NENÍ samozřejmostí, tak už si to přiznejme.

     3. ano auty se jezdí,protože lidem z vesnic nic jiného nezbývá,autobusy a vlaky se neustále redukují,lépe řečeno ruší…o multikinech si v okolí Humpolce můžeme nechat jen zdát a málokdo o ně někdo stojí..
      já se poplatku za pohotovost nebráním,ale je potřeba připomenout jak loni Julínek vykřikoval,že za recept bude jen 30Kč celkem,dnes už budeme platit za položku…
      a mimochodem snad nevěříte báchorce o zneužívání lékařské péče?copak vy věříte,že si ěkdo jde lehnout do nemocnice z plezíru??že se užívá hodně léků?to mají řešit obvodní lékaři,aby rozumně předepisovali a pacientům vše vysvětlili…báchorka o zneužívání je stejná jako za komunistů strašení imperialismem…je to jen zmíněná zástěrka pod kterou se osekává,redukuje a ruší…..

     4. Tak ona multikina apod byla míněna v lehké nadsázce a spíše šlo o to, že žijeme v relativním luxusu, tudíž si, alespoň většina z nás, může tyto platby dovolit. Ať se Vám to líbí nebo ne, vysedávání v čekárnách ordinací, odběry nadbytečného množství a následné přeexpirovávání mnohdy drahých léků je prostě doménou českých důchodců a tomu já tedy zneužívání péče říkám. Samozřejmě ale je otázkou, zda na regulaci situace potřebujeme, aby To Má Šulínek vymýšlel reformy pro pacienty, možná by byla lepší reforma pro ony obvoďáky, jak jste zmínil Vy. Asi se jim stav „honba za body“ vyplatí, jinak by to nedělali.
      Mimochodem, co se týče plateb za léky jako takové, v každé lékové skupině by měl být(podle MZ) minimálně jeden preparát bez doplatku. Asi to budou většinou generika, ale aspoň půjdou akcie Zentivy nahoru:-)
      Jinak myslím, že od této vlády se ničeho jiného než „osekávání, redukce a rušení“ nedočkáme.

     5. ano,v tom větším sledování obv.lékařů se shodnem,tam je zakopán pes…další problém je nadbytek lékáren,a kvanta distributorů léků,takřka každej strejka je distributor…příkladem může být Švédsko,kde jsou doplatky i poplatky do jistého limitu,ale monopol na lékárny má stát…tady se to trošku s tím privatizováním přehnalo….
      ale samozřejmě jde jen o můj názor….

     6. Švédsko je ovšem sociální stát s vysokou mírou zdanění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Planetárium v Humpolci

Pá Lis 23 , 2007
Pouhý jeden den budou moci humpolečtí občané navštívit planetárium. Přenosnou techniku přivezou do města astronomové ze slovenských Levic. Čtěte dále:   Foodmania

You May Like

Témata