První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli novýdomov pro seniory

2
Skupina SeneCura oficiálně otevřela svůj v pořadí 17. domov pro seniory v České republice a 3. v kraji Vysočina. V Humpolci vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru. Slavnostního otevření se zúčastnili jak zástupci vedení společnosti, tak kraje a místní samosprávy.

Moderní SeniorCentrum SeneCura disponuje celkovou kapacitou 203 lůžek. Po dokončení se do něj přestěhovali klienti ze dvou dosluhujících domovů v Humpolci. „Pro Kraj Vysočina je to historicky první projekt, který vznikl v rámci spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Díky dohodě kraje se společností SeneCura se podařilo vybudovat a provozovat na Vysočině nové moderní sociání služby, které dle současného evropského trendu splňují vysoké nároky na péči o seniory. Nový domov je součástí krajské sociální sítě a kraj tak bude na provoz zařízení finančně přispívat,“ říká hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
Domov oficiálně otevřeli kromě hejtmana také radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Jan Tourek, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký, starosta Humpolce Karel
Kratochvíl. Za společnost SeneCura se zúčastnili CFO skupiny SeneCura Dita Chrastilová pro region střední a východní Evropy (CEE), COO skupiny SeneCura pro CEE Markus Schwarz, provozní ředitelka skupiny SeneCura v ČR Věra Husáková a ředitel SeniorCentra Humpolec Jiří Vlček.
Projekt je první svého druhu v oblasti sociální péče. Zařízení patří Kraji Vysočina, náklady na jeho vybudování a závazek provozovat domov 25 let ale nese společnost SeneCura. Domov je tedy
součástí krajské sítě sociálních služeb, poplatky se tudíž nijak neliší od ostatních krajských zařízení. V SeniorCentru funguje část lůžek v rámci služby Domova pro seniory a část jako Domov se
zvláštním režimem pro seniory s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Klienti mají k dispozici vybavení pro různé formy terapie, masáže či cvičení.
V porovnání se dvěma staršími domovy v Humpolci je ubytování zařízené v moderním designu a je také útulnější. „Pokoje spíše připomínají domácnosti, kde se klienti mohou skutečně cítit jako doma,  společně v menší skupině trávit volný čas, a hlavně mít dostatek pohodlí a prostoru,“ říká finanční  ředitelka skupiny SeneCura Dita Chrastilová.
Součástí péče v centrech SeneCura je široká paleta aktivit, díky nimž klienti mohou aktivně využívat volný čas – od cvičení přes tvořivé činnosti až po nejrůznější společenské události. Cílem je přitom zejména vnést do každodennosti seniorů radost, rozptýlení a možnost co nejvíce pokračovat v běžném životě.
SeniorCentra společnosti SeneCura hrají roli i pro propojování generací a prohlubování respektu ke stáří. „Důležitou součástí našich aktivit je setkávání mezi našimi klienty a dětmi či studenty z
okolních školek a škol. Společně podnikají řadu činností, ať už se jedná o vyprávění ze života, výtvarné dílny nebo čtení,“ doplňuje Věra Husáková, provozní ředitelka SeneCura.
Kontakt: 4JAN PR, Jana Barčáková, tel.: 603 820 382, jana.barcakova@4jan.cz
————————————————————————————————————————————————————
SeneCura SeniorCentrum Humpolec nabízí sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (pro
seniory trpící Alzheimerovou chorobu či demencí). Svým klientům zde zajišťují péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Kromě
zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče nabízí širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit.
Skupina SeneCura je sIvíce než 2I000 lůžky předním nestátním poskytovatelem pobytových sociálních služeb v České
republice. V 17 SeniorCentrech nabízí pobytové sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem pro
klienty sIAlzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci,
inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří. https://humpolec.senecura.cz/
První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli novýdomov pro seniory
První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli novýdomov pro seniory

Axl

2 thoughts on “První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli novýdomov pro seniory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rekonstrukce ulice Jihlavská a Sluníčkova budou ještě pokračovat

Út Srp 30 , 2022
Se srpnem měly skončit dvě rekonstrukce ulic, a to ulice Jihlavská a Sluníčkova. Bohužel kvůli neočekávaným komplikacím a dodavatelsko-stavařským vztahům není hotovo, a tak budou v obou případech práce pokračovat. Omezení pro dopravu i pro pěší tudíž ještě potrvají. Prosíme obyvatele města i návštěvníky o trpělivost.
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata