V Humpolci vyrostou nové bytové domky

2

Humpolecká radnice vyhoví rostoucímu zájmu obyvatel města o stavbu rodinných domů. Ve městě by se tak v nejbližších letech mělo objevit více než sto novostaveb, a to ve třech lokalitách.

Na novém sídlišti v Cípku by mělo vzniknout dvaatřicet rodinných domů. Všechny stavební parcely na sídlišti radnice již prodala, za metr čtvereční zaplatili zájemci pět set korun. Do konce letošního roku by radnice chtěla dokončit výstavbu komunikací a chodníků na sídlišti. Většina staveb již byla zahájena, do konce roku by všichni stavebníci měli dokončit minimálně základovou desku, aby byly splněny dotační podmínky ministerstva pro místní rozvoj. Na každou stavební parcelu město získalo dotaci ve výši padesáti tisíc korun.


V dohledné době by také měla být zahájena výstavba rodinných domů v Mírové ulici. V několika etapách by zde mělo vzniknout asi osm desítek rodinných domů. Městu se již podařilo vykoupit od vlastníků pozemky, na kterých by se v první etapě mělo začít stavět.V roce 2009 by měla být dokončena výstavba inženýrských sítí,  kdy by město chtělo prodat prvních dvacet parcel. Cena bude pravděpodobně vyšší než v Cípku, konečnou částku by mělo stanovit městské zastupitelstvo. Realizace celého projektu závisí na vybudování obchvatové komunikace, kterou by mělo zajistit krajské hejtmanství.


Stavbu dalších rodinných domů připravuje v Lužické ulici soukromý investor.


(Zdroj: MF Dnes)

myska

2 thoughts on “V Humpolci vyrostou nové bytové domky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Černá středa na silnici

Čt Čvn 26 , 2008
V Humpolci se včera udála tragická dopravní nehoda

You May Like

Témata