V Jihlavě skončila základní část KPD mladšího žactva v atletice

V neděli 11. září se v Jihlavě konalo 4. kolo krajského přeboru družstev mladších žáků a mladších žákyň. Závodu se zúčastnilo 127 atletů ze 13 oddílů. Humpolec byl úspěšný.

V kategorii mladších žáků v kole zvítězilo družstvo z Humpolce před Velkým Meziříčí a domácí Jihlavou. V konečném pořadí se stali vítězi chlapci z Humpolce, druzí skončili atleti z Velkého Meziříčí a třetí z Třebíče.

V mladších žákyních zvítězila děvčata z Korely Jihlava před Třebíčí a Humpolcem.  V konečném pořadí zvítězilo družstvo z Humpolce, druhé skončila děvčata z Třebíče a třetí z Korely Jihlava. Atletky z Velkého Meziříčí se umístily na čtvrtém místě.

Na medailových pozicích se umístli  Karolína Blaťáková za 3.místo v běhu na 60m a skoku do dálky a Vít Jiříček za 3.místo na 1500 m. Úspešné byly i naše štafety ml. žáci (Hroch, Pipa, Jiříček Vít, Jiříček Kryštof) a ml. žákyně (Komínková, Dobrovolná, Blaťáková, Urbánková) se umístili na 2.místě.

Čtěte dále:   Humpolec tradičně zahájí autokrosovou sezonu