V sobotu proběhla další povedená kulturní akce v humpoleckém „Čemolenu“

V sobotu 15.2. proběhla v humpoleckém Závodu 01 – prostoru, který se snaží propagovat současné umění a architekturu a propojovat je s ostatními obory, již druhá tématická výstava věnující se snům, která přilákala opět hojný počet návštěvníků.

Prostor bývalé kanceláře ČML se tentokrát proměnil v podivnou tělocvičnu, kde Eliška Perglerová, studentka pražské Akademie výtvarných umění, vystavila své objekty nazvané "Lucid dreaming therapy". Autorka zde přichází s řešením, jak se zbavit nočních můr jako je například "utonutí", "vlastní pohřeb", "létání" atd., které se nám ve spánku neustále vracejí.  "Série objektu LDT je určena k prevenci těchto snů metodou fyzického napodobování stavu, ve kterém se člověk během spánku nachází. Setrváním v určené poloze, nebo opakováním úkonu se prožitek normalizuje, stává se z něj zvyk a noční můra by měla brzy odeznít." vysvětlila Eliška funkci jejich originálních objektů.

Tvorba Elišky Perglerové nezapře její sochařskou zručnost, houževnatost, obrovskou fantazii a sklon experimentovat s různými materiály. 

Návštěvníci navíc ocenili interaktivitu objektů a se zvědavostí zkoušeli jednotlivé terapeutické pomůcky.

Během vernisáže měla přednášku psycholožka Marta Helingerová, která hovořila o snech. Jejím úkolem bylo mimo jiné vysvětlit, že Elišky terapie je sice zajímavá, ale její účinnost není zatím vědecky potvrzena. 

Na závěr zahrála Jana Šteflíčková www.youtube.com/watch?v=ciiRC047cCs, pražská písničkářka s obrovským smyslem pro humor a zapálením pro dané téma. Mezi svými písněmi stihla vyprávět i o svých snech, které byly stejně originální jako celý večer.

Program Závodu 01 pokračuje opět v březnu. 15.3. v sobotu bude mít výstavu malířská dvojice Pure beauty (J. Grodl) a Petr Gruber, kteří prošli ateliérem malby Jiřího Sopka na pražské Akademii výtvarných umění. Tito dva malíři necítí potřebu utíkat před tíhou malířské tradice ke konceptualismu, ale naopak berou celou historii malířství jako výzvu. Návštěvníci se proto mohou těšit na tradiční médium. Netradiční však bude podklad pro jejich malbu – místo plátno využijí stěn galerie. Jako téma zvolili město. Přednášku bude mít historik architektury Ladislav Zikmund-Lender, který bude také hovořit o městě a jeho architektuře – konkrétně o náměstích a Medově vile tedy o díle významného architekta Josefa Gočára, který v Humpolci zanechal své stopy. 

Čtěte dále:   Loutkové divadlo - Vašíček a lesní muži

Akci podporuje Mas Humpolecka a Profil nábytek a.s.

Závod 01 (Lnářská 499, bývalá administrativní budova ČML)
M.+ I.Čermákovy

Acem1.jpg

Acem2.jpg

Acem3.jpg

Acem4.jpg

Acem5.jpg

Acem6.jpg

Acem7.jpg

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Když jde kůzle otevřít

Út Úno 18 , 2014
MěKIS v Humpolci vás zve na divadelní představení pro děti Čtěte dále:   Stingovi muzikanti Dominic a Rufus Miller navštíví Českou republiku a vystoupí i v Humpolci

You May Like

Témata