Ve Francii se koná festival českého piva

9

Pivo je v zemi galského kohouta přeci jen trochu ve stínu jiného národního nápoje – vína. Ale i ve sladké Francii se začíná těšit čm dál větší oblibě. A tak se zde uskuteční první festival českého piva ve Francii. Festivalu se účastní i pivo od humpoleckého pivovaru Bernard.

Zajímavý článek o festivalu a rozhlasový rozhovor  (obojí ve francouzsštině) si můžete přečíst a poslechnout na stránkách francouzské sekce Radio Prague International: https://francais.radio.cz/fete-de-la-biere-tcheque-en-france-premiere-8693108

Axl

9 thoughts on “Ve Francii se koná festival českého piva

     1. Podle Poutnìku by se dal trasovat koronavirus. Komu Poutník chutná, ten je pozitivní, protože ztratil chuť.

     2. to kecas. Pelhrimovsky pivo je dobry. 12ctka je fakt supr. Kazdymu chutnat nemusi ale za sebe rozhodne doporucuju zkusit.

     3. S tim trasovanim vyborny napad 😀
      Uz jsem se otestoval a vse je v poradku.

 1. To by měli Francouzi opravdu radost z českého piva, takovou sracku jeste nezazili😀 pelhrimaka jen to ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Chata u jezu poblíž Humpolce ve filmu Soukromá vichřice byla jen atrapa

Út Zář 29 , 2020
Jedna z nejobsazovanějších českých hereček Daniela Kolářová začala svoji filmovou kariéru na romantickém místě u Želivky, kde se tyčí skála nad jezem Valcha. Právě tam točila svoji první velkou roli ve snímku Soukromá vichřice (1967). V této černé komedii byli jejími partnery Pavel Landovský a Josef Somr.
Pod touto skálou - hned vedle jezu - stála v roce 1967 kašírovaná chata. V osadě Petrovice patřící pod Humpolec vznikla kvůli filmu Soukromá vichřice.

You May Like

Témata