Ve westernovém městečku Stonetown na Vysočině vás naučí házet lasem i tomahavkem

Audioreportáž! Kolty proklatě nízko, biče, lasa a tomahavky. To sice jsou propriety známé z filmů o divokém západě, ale vy za nimi nemusíte jezdit až tak daleko. Stačí na Vysočině sjet z dálnice D1 u Humpolce a vstoupit do městečka Stonetown.

Westernové městečko Stonetown vznikalo postupně díky nadšení skupiny přátel, kteří začali v lese nedaleko Humpolce pořádat letní tábory. Časem vyrůstala stavba za stavbou, až vzniklo celé městečko. To se ostatně rozrůstá stále. „Poblíž je vesnička Kamenice, a tak se to u nás mělo jmenovat Stonevillage, ale my jsme chtěli být město,“ představuje Stonetown jeho starosta Petr Řádek.

Když se návštěvník rozhlédne po Mainstreet, tedy hlavní ulici, musí uznat, že to už město je. Stojí tu banka, úřad šerifa, kavárna, kasino, obchod a nově i kostel se zvonem. „Není tu jediný barák, který by byl jenom kulisou. Jsou to všechno plnohodnotné funkční objekty,“ ukazuje Petr Řádek.

Návštěvníky tu chtějí především naučit, jak se zabavit sami. Každý si může půjčit laso, tomahavk nebo nože a zkusit si zaházet na dřevěný terč. „Můžou střílet z luku, hodit si podkovou nebo rýžovat zlato pomocí pánve,“ vyjmenovává starosta s tím, že vždy je někdo připravený poradit nebo činnost předvést. Zkušenosti ukazují, že se ve Stonetownu zabaví děti i dospělí.

Házení nožem do terče

Mezi novinky westernového městečka patří dílna, kde si zájemci mohou zkusit vyrobit kožený přívěsek nebo váček. Truhlářský koutek zase nabízí výrobu formy na mýdlo. Odpočinout si pak každý může v kavárně nebo na verandě před ní u šálku dobré kávy a kousku domácího jablečného závinu.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem

St Zář 29 , 2021
Máte rádi turistiku? Pokud ano, tak si nenechte ujít tradiční pochod KČT Humpolec.
Cestami Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem

You May Like

Témata