Věci Veřejné – představení kandidátů a programu pro komunální volby 2010 v Humpo

22

Dámy a pánové,

dovolte mi přestavit Vám první tři kandidáty Věcí veřejných, kteří se budou ucházet o Vaši přízeň v komunálních volbách:

 

Jmenuji se Katarína Křížová, je mi 41 let, absolvovala jsem Technickou univerzitu v Liberci. V Humpolci bydlím 18 let. Po mateřské dovolené jsem zastávala pozici designéra ve společnosti Sukno Humpolec. Po zániku firmy jsem krátce pracovala v marketingu. Od roku 2004 provozuji obchod s oblečením. Do politiky jsem vstoupila bez vznešených úvah. Oslovilo mne vedení strany Věci veřejné, které hledalo kandidáty do Poslanecké sněmovny za kraj Vysočina. Mojí osobní preferencí je vznik Humpolecké farmářské tržnice s prodejem regionálních potravin.

Kandidátem číslo 2 je Tomáš Archalous, 27 let. Vystudoval lékařskou přístrojovou techniku na VUT v Brně. Od druhého ročníku vysoké školy pracoval jako provozní vedoucí v malé firmě. Od roku 2009 podniká na Vysočině v oblasti pronájmu manipulační techniky.

Kandidátka na 3. místě se jmenuje Helena Altová, věk 42 let. Působí jako administrativní pracovnice na Základní škole Hálkova.

Naše kandidátní listina je stručnější, než je tomu u ostatních stran. Stranická základna Věcí veřejných v našem regionu není široká. Dali jsme dohromady skupinu lidí, zatím jen málo dotčených politikou, zato s chutí dělat nové věci. O Vaši přízeň se ucházíme s následujícím programem:

VĚCI VEŘEJNÉ PRO HUMPOLEC – VOLBY 2010

 1. OBNOVÍME TRADICI FARMÁŘSKÉ TRŽNICE V HUMPOLCI

 • prodej místních potravinových produktů na pravidelném trhu

 • podpora a propagace drobných pěstitelů a výrobců potravin

 • oslovení pěstitelů z okolních regionů pro prodej sezónních potravin

 1. HUMPOLEC PRO SENIORY

 • spolupráce s Denním centrem pro seniory Astra

 • podpora občanů využívajících charitní pečovatelskou službu

 1. OTEVŘENÝ HUMPOLEC

 • propagace města v rámci cestovního ruchu

 • oživení partnerství s městem Münsingen (Švýcarsko), navázání nových partnerství

 1. HUMPOLEC PRO NEJMENŠÍ

 • větší bezpečnost, hygiena a kultura dětských hřišť

 • vyšší počet míst v předškolních zařízeních

 1. ROZHODNĚTE O HUMPOLCI

 • K zásadním změnám v oblasti stavebních úprav města, zásahů do dopravních sítí nebo městské zeleně se budou vyjadřovat občané města ve veřejném referendu

Jak je patrné, nejde nám o žádné vymezování se vůči někomu, nebo něčemu. Chceme docílit malých změn pro příjemnější život v Humpolci.

Pokud nám to svým hlasem umožníte, bude nám ctí mít možnost ovlivňovat dění ve městě ve prospěch běžných občanů.

Katarína Křížová

Kandidáti VV pro Humpolec: zleva Tomáš Archalous, Katarína Křížová a Helena Altová
Kandidáti VV pro Humpolec: zleva Tomáš Archalous, Katarína Křížová a Helena Altová

Axl

22 thoughts on “Věci Veřejné – představení kandidátů a programu pro komunální volby 2010 v Humpo

 1. Problémem je, že díky platnému volebnímu systému se při deseti kandidátech nemá téměř šanci se kdokoli z VV dostat do zastupitelstva a hlasy pro tuto stranu jsou s největší pravděpodobností v podstatě dopředu zahozené. Bohužel si za tento stav může strana sama. Při nominaci pouze deseti kandidátů by byl zázrak, že by alespoň jeden z kandidátů uspěl.

  1. V roce 1990 kandidovali dva kandidáti za SPR-RSČ a pan Kadlec to dotáhl až na místostarostu. Je pravdou,že se tehdy volilo 14 zastupitelů

   1. Nesmysl,pan Kadlec kandidoval sám a volilo se 21 zastupitelů co letos.Ale volební zákon byl trochu jiný,neplatila např.5 % klauzule pro vstup do zastupitelstva.Kadlec byl prakticky dovolen jako dvanáctý člen koaliční kandidátky OF,KDS,ČSL,NSS.

     1. Do archivu se podívej pořádně ty,v roce 1990 se volilo 21 zastupitelů,15 se jich volilo v roce 1994,nejdříve si je nutné vše pořádně zjistit a teprve poté něco napsat.

    1. Ano toho,do Humpolce přišel jako kádrová rezerva do ČML a MěNV dostal příkaz od pohlavárů z KSČ zajistit panu Kadlecovi byt,o to větší bylo překvapení že následně kandidoval za Sládkovi republikány a šokovat nepřestal prakticky do dnes,šéf úřadu kraje Vysočina,neskutečná kariera!?!?!? Miruna

     1. No je to sikula a prej dost dobrej kanec, opicha vsechno co ma diru

  1. jasně,hlavně Helča je pořád super baba,ale jak už padlo výše,při současném volebním systému je to opravdu mrhání hlasy..snad příště..F

     1. Mimo věcí veřejných kandiduje 126 lidí,sakra to je výběr,ale mohlo jich být více,ale chce to se o město zajímat a ne jenom lemtat pivo po bárech.

 2. Odhlédnu-li od od toho jaká je to strana,pardon vlastně jakási soukromá firma,tak čistě pragmaticky volit VV v Humpolci je tak trochu problém.Děvčata a hoši si zadělali na ten problém sami tím,že postavili jen 10 kandidátů.V konečném efektu to znamená,že :
  1./pokud lidé budou volit jen je,zahodí každý volič svých dalších 11 hlasů
  2./pokud bude volič volit je a rozdá dalších 1 až 11 svých hlasů prostřednictvím křížků u kandidátů jiných stran,posiluje především tyto strany proti VV
  3./pokud bude v Humpolci čistě hypoteticky volit cca polovina voličů tj.cca 5 000 lidí a sedm volebních stran dostane následující % hlasů =
  6x včetně VV 15 % a 1x 10%/záměrně neuvádím které strany/,pak získají VV v zastupitelstvu jen jeden mandát,ty ostatní s 15 % až čtyři
  4./pokud VV získají jen kolem 10 % hlasů voličů/celkem cca 5 000 hlasů/jsou nejen bez mandátu,ale hrozí jim,že se jejich hlasy vůbec nebudou započítávat,takzvaná pětiprocentní klauzule.
  Tak zní volební zákon ve výpočtu mandátů.

 3. Paní Křížová,Sukno nezaniklo jen tak samo od sebe,to jste zapomněla dodat.To byl klasicky připravený a provedený tunel jednoho známého humpoleckého podnikatele Vladimíra Racka,bohužel taková je pravda.

  1. Ono těch tunelářů je tady víc. p. Racek tuneloval z peněz akciové společnosti, a bohužel sami akcionáři mu k tomu dali prodejem svých podílů své svolení. Tedy okradl hlavně akcionáře. Samozřejmě prasárna je, že připravil cca 600 lidí o práci.
   Nějaké ty tunely by se ale určitě našly i pod Humpoleckými silnicemi, revitalizovanými náměstímy, kruhovými objezdy a tak dál.
   Ovšem tam se už jedná o veřejné peníze – tedy peníze nás všech 🙁

    1. Nebojte už se staví další (po restauraci Papasu) již druhá pračka na peníze p.Racka . Je k smíchu , když před pár lety měl exekuci a nejednou se zase tvoří a dělají se milionové investice .

     Ctihodny občan.

     1. …a u nového relaxačního centra se vesele dláždí kostkami z Tyršova náměstí! Ušetřilo se za dopravu…to se musí ocenit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

S autokrosovými mistry uzavře sezónu Holanďan Glenn van Rosmalen

Čt Říj 7 , 2010
pičkoví domácí (a tím pádem i evropští) autokrosaři se rozloučí se sezónou znovu v Humpolci. V sobotu 9. října 2010 se zde už poosmadvacáté uskuteční volný závěrečný závod roku Bernard Cup – Setkání mistrů. Sobotní program na trati Pod Vilémovským lomem začne tréninkovými jízdami v 8.40 hodin, po celodenní sérii […]

You May Like

Témata