Velký úspěch: Muzejní antropologická expozice obstála v celorepublikové konkurenci

Mezi nominované na cenu Gloria musaealis vybrala odborná komise v kategorii Muzejní výstava roku také antropologickou expozici Muzea Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci.

Obstála tak v konkurenci kvalitních a zajímavých projektů velkých a významných muzeí a institucí v celé republice. Vyhlášení definitivních výsledků se uskuteční v říjnu.

Soutěž seznamuje odbornou i laickou veřejnost s výkony muzeí při tvorbě výstav a nových stálých expozic, kde jsou prezentovány muzejní sbírky, oceňuje muzejní publikace či záchranu a zpřístupňování památkových objektů. Soutěž je vyhlašována Ministerstvem kultury a Asociací muzeí a galerií České republiky ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. Nejvyšším oceněním v každé soutěžní kategorii je cena Gloria musaealis. Výsledky měly být vyhlášeny již v květnu, ale z důvodu doby koronavirové bylo vše zpožděno.

Nová antropologická expozice byla v humpoleckém muzeu slavnostně otevřena v květnu minulého roku ku příležitosti 150. výročí narození humpoleckého rodáka a antropologa celosvětového významu dr. Aleše Hrdličky i ku příležitosti konání 6. mezinárodního antropologického kongresu dr. Aleše Hrdličky, který Humpolec hostil loni v září. Její realizaci spolu s muzeem a příspěvkovou organizací Městské kulturní a informační středisko (MěKIS), pod níž muzeum spadá, iniciovalo město Humpolec, které rovněž hradilo většinu nákladů. Finanční prostředky poskytlo také Ministerstvo kultury a Kraj Vysočina. Antropologická expozice mohla spatřit světlo světa díky spolupráci pracovníků humpoleckého muzea a řadě odborníků, k nimž patřili také členové České společnosti antropologické.

Odkazy

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Letní Platforma Humpolec

Út Čvc 28 , 2020
29.7. – 1.8.2020

You May Like

Témata