Vlakovou regionální dopravu zajistí na Vysočině i v budoucnu České dráhy

Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém lednovém zasedání schválilo návrh smlouvy s dopravcem České dráhy, a. s. Smlouva řeší zajištění veřejné drážní dopravy pro Kraj Vysočina pro období 120 měsíců v rozsahu více než 43,7 miliónu vlakokilometrů v hodnotě 6,3 miliard korun.

Vlakovou regionální dopravu zajistí na Vysočině i v budoucnu České dráhy

dráha
„Součástí smlouvy je ujednání o nasazení 15 kusů nových jednotek se 120 až 160 místy k sezení dle typu. Ty budou nasazeny nejpozději od jízdního řádu 2023/2024. U nových jednotek v rámci komfortu cestování bude standardem klimatizace a WIFI,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.
 

 
 

Nyní běží zákonem č. 194/2010 Sb. o veřejných službách stanovená dvouměsíční lhůta před podpisem smlouvy. Pokud budou splněny náležitosti povinného zveřejnění, pak po uplynutí dvou měsíců dojde k podpisu schváleného návrhu smlouvy s výše uvedeným dopravcem.

 

V praxi to znamená, že Kraj Vysočina za provoz regionální vlakové dopravy respektive jako kompenzaci za prokazatelné ztráty do budoucna zaplatí Českým drahám  místo současných 128 Kč za kilometr nově 145 Kč za vlakokilometr. Patnáctka nových jednotek bude drahami nasazena v kombinaci 6 elektrických a 9 motorových vlaků a má nahradit nejstarší soupravy, které se po kolejích v regionu pohybují. „Se stávající technikou bychom my ani náš dopravce nebyli schopni provozovat dopravu po celou dobu vztahu kvalitním způsobem. Modernizaci vozového parku potřebujeme,“ uvedl Jan Hyliš.

  • Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Želivě chystají Octoberfest, v Pelhřimově trhy

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

4. Rada Města Humpolec, usnesení

St Úno 6 , 2019
ze schůze RM, která se konala dne 16.1.2019 ve velké zasedací místnosti. Čtěte dále:   Novinky z Jihlavy

You May Like

Témata