Vrchní sládek pivovaru Bernard si vypěstoval chmel na zahradě

Speciální edici piva vaří Rodinný pivovar Bernard. Chmel pro něj vypěstoval vrchní sládek Josef Vávra na vlastní zahradě nedaleko Humpolce.

Vysočina není typická pěstováním chmele, ale není v tom problém. „Chmel, který u nás roste, je naprosto plnohodnotný, je zralý, s vysokou hořkostí a aromatickými látkami. Jeho kvalita je letos přiměřená a srovnatelná s jinými regiony,“ zhodnotil vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra letošní úrodu, ze které uvařil čtyřikrát chmelený ležák.

Řízný a voňavý Ležák s chmelem z Vysočiny bude letos na trhu již počtvrté. Půjde o jedenáctku s 4,7 procenty alkoholu. „Těší nás, že se na tento sezónní speciál lidé už ptají a těší se na něj. I tak ale zůstáváme u toho, že půjde o limitovanou edici, uvařili jsme pouze 110 hektolitrů. K dostání bude počátkem prosince,“ dodal Vávra.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/vrchni-sladek-pivovaru-bernard-si-vypestoval-chmel-na-zahrade-podivejte-se-20221.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - Český výletník: Hliník se odstěhoval do Humpolce. A je ho plné město

Po Říj 31 , 2022
Podle mě to vyžaduje velkou drzost postavit turistický ruch na filmové postavě, o které se v daném filmu jen mluví a nikdo ji nikdy neviděl. Humpolci to vyšlo. Hliník se odstěhoval právě tam a jeho jméno několikrát padne ve filmu „Marečku, podejte mi pero“.
Recesistické muzeum HLINÍKárium v Humpolci

You May Like

Témata