Vyrazili jsme na oběd do restaurace pivovaru Kamenice na Lipou

5

V Humpolci máme slavný pivovar. V Humpolci máme i restauraci pivovaru Bernard, která prý patří k tomu lepšímu. Ale je potřeba porovnávat a ochutnat i u konkurence. A tak když jsme nedávno vyrazili na výlet nedaleko městečka Kamenice nad Lipu, museli jsme zavítat do restaurace místního pivovaru, na kterou nás lákalo při našem výletě mnoho reklam.

Na stránkách pivovaru píšou, že je to pivnice. Ale dle mého se jedná s o plnohodnotnou restauraci. Z venku z náměstí tak ale opravdu nevypadá. Zvenku opravdu vypadá jako omšelá vesnická putika čtyřka. Na Internetu je to samý obrázek krásné budovy pivnice od náměstí. Ale ve skutečnosti to vypadalo dost hrozně. Někomu to možná naladí nostalgickou náladu starých venkovských hospod v osmdesátých letech minulého století. Já si ale myslím, že u takovéto restaurace takovýto vzhled se dneska již nehodí. Kdybych měl volit jenom podle venkovního vzhledu, tak se sem na jídlo nevypravím.

To vnitřek restaurace již působí mnohem lépe. Vše vypadá jako pivní sklepy s neomítnutou cihlou a krásnýmy oblouky. Avšak vybavení působí velice moderně a hezky, včetně hlavního baru. Hned za hlavními dveřmi je i salónek, kde si můžete zakoupit nějaké lahvové nebo plechovkové pivo, nebo některý z propagačních předmětů pivovaru. Byli jsme rychle obsluhou usazeni a ihned dostali menu a nabídku pití. Manželka si objednala jejich domácí malinovou limonádu. O tom přívlastku domácí bych sice silně pochyboval, jelikož byla na baru točená z pípy, akorát do ní barman přisypal vždy rozmražené maliny. Nicméně, to nic neměnilo na kvalitě tohoto nápoje. Ta malinovka byla prostě chutná, chladná a dobrá. Já jsem si objednal místní točenou jedenáctku. A tady nastal první problém. To pivo prostě nebylo dobré. Mě nechutnalo, a to ani trochu. Bylo nakyslé, s nepříjemným ocasem v chuti. Nevím jestli takhle to pivo chutná naschvál (další už jsem si nedal), ale pokud ano, tak to rozhodně není můj šálek čaje. Pardon piva. Já se ale obávám, že problém byl péče. Sklenice asi byly špinavé, jelikož pěna téměř okamžite zmizela. Za mě je toto průšvih, a v pivovarské restauraci bych to nazval přímo nehorázným průserem!

No a pak jsme si objednali jídlo. Manželka si objednala jejich polévku dne – která byla ovarová. Jako hlavní chod si zvolila hovězí tatarský biftek s topinkami. Já jsem nemohl odolat a v pivovarské hospodě jsem si vybral jejich hospodský hovězí guláš s houskovým knedlíkem. A pak jsme čekali, čekali, čekali, a čekali….. A pořád čekali. No to, že jsme si ve skrze objednali hotovku (tedy kromě tataráku) jsme na jídlo čekali strašlivě dlouho. Neuvěřitelných 40 minut! Je pravda, že resturace byla docela plná, ale toto bylo už moc. V dnešní době …. ? Za mě osobně toto byl naprosto strašlivý průser, který totálně zničil můj dojem z této restaurace. A zcela jistě to je důvod, proč bych příště hodně moc váhal, jestli do této restaurace znovu zajít, pokud bych se v Kamenici ocitl znova a toto byla byť jediná restaurace ve městě.

A jak nám chutnalo jídlo? Z polévky byla moje manželka naprosto nadšená. Opravdu horká ovarová polévka, s brambory, kroupami a hlavně s docela velkým množstvím ovarového masa. Navíc vše skvěle ochuceno a z polévky krásně voněla majoránka. I mě polévka přišla chutná. Manželka dokonce prohlásila, že to byla ta nejlepší ovarová polévka, kterou kdy v restauraci jedla. A jelikož moje žena je polévková královna, tak to už je co říci, pokud toto o polévce prohlásí. Tatarský biftek byl základní, velice jednoduchý bez nějakých serepetiček, avokád, durianů a já nevím čeho všeho co do něj dneska kuchaři dávají. Byl to takový ten poctivý hovězí tatarák, jak si ho pamatujeme ze starých dob. Byl jíž zamíchaný. Byl ale velice dobře dochucený. Oba dva jsme s jeho chutí byli spokojení, za mě tam bylo přesně chuti na půl gramu. Soli ani žádného koření bych já nepřidal ani smítko. Co jsme také hodně kvitovali bylo, že tatarák vypadal, že není mletý, ani krájený, ale skutečně škrábaný. Nevím jestli tomu tak na 100% je, ale nám to tak přišlo.

Na topinkách nebylo moc co hodnotit. Klasické topinky po česku, po staru smažené na oleji a k tomu česnek na potření. A jak dopadl můj guláš? No půl na půl. Já byl s glášem spokojený. Jeho chuť mi přišla dobrá, maso bylo měkounké a rozpadalo se. Žádné to vláknité dříví co člověk často dostane. Na talíři byla i nakrájená syrová cibule a dokonce i nastrouhaný čerstvý křen, který se k tomu guláši velice hodil a mě tam udělal radost.

No a konečně jsem po dlouhé době byl opravdu spokojený s houskovými knedlíky. Já bych snad dal ruku do ohně že byly domácí a nejednalo se o žádný polotovat. Manželka se mnou souhlasila, takže snad tomu tak bylo. Rozhodně byly dobré a lepší knedlíky jsem v restauraci už dlouho neměl. Manželce ale kupodivu guláš nechutnal. Teď myšleno maso a omáčka. Říkala že z něj cítí nějakou divnou chuť a že jí nechutná. No tak tady to vidíte …… 🙂

Jinak v restauraci bylo po celou dobu docela dost lidí a plno. Když už se zdálo že obědová špička přešla, tak se začali do restaurace hrnout další davy. Nevím kde se tady braly. Dost nás to překvapilo jelikož z mého pohledu je Kamenice malé městečko, kde toho moc k vidění není. Takže tento typ restaurace bych čekal v nějakém turisticky atraktivním velkém městě, ale rozhodně ne tady. Ale jenom dobře. Personál na place kmital a běhal, tekže tam problém asi nebyl. Problém s dlouhým čekáním na jídlo bych tak viděl v kuchyni.

Konečné hodnocení: jídlo bylo docela dobré kvality, u nápojů jsme na tom byli tak půl na půl. Limonáda ano, pivo ne. Obsluha byla ochotná a milá, ale celý dojem z návštěvy totálně kazí strašlivá doba čekání na jídlo. Nemohu dát ani o píd více než tři hvězdičky z pěti (už zase?). A to můžou být ještě rádi. Ceny poněkud vyšší, myslím si že na městečko téhle velikosti trochu moc, ale zjevně zde necílí na místní klientelu, ale na turisty a návštěvníky pivovaru a zámku. Doporučil bych návštěvu této restaurace i vám? Pokud máte hodně, ale opravdu hodně času, tak ano, jídlo vás snad nezklame. Pokud se chcete ale najíst v relativně slušné době, vyražte raději jinam.

Webová prezentace pivnice/restaurace: https://www.pivovar-kamenice.cz/pivnice

 

Axl

5 thoughts on “Vyrazili jsme na oběd do restaurace pivovaru Kamenice na Lipou

 1. Souhlas s hodnocením, byť ten vnějšek mne neuráží a v době mé návštěvy bylo pivo ok (koupil jsem si ho i domů). Dlouhou čekací dobu si ale také vybavuji.

  frrrr

 2. Že bylo pivo nakyslé a s ocasem,to bude tím ,že jste si objednal pivo svršně skvašené a tím i vzduchem oxidované. Toto hnusné pivo český pivař nepije,toto je pivo pro zahaniční hosty.

   1. Byl jsem tam dvakrát s kamarádem na motorkách.Prvně jsme si dali polévku a guláš .Obojí bylo vynikající.Podruhé jsme si dali pouze drštkovou polévku a opět spokojenost.Obsluha vcelku rychlá,příjemná a veškerý personál pěkně ustrojený.Toalety úplně v pohodě čisté .
    Ceny trochu vyšší ,ale dá se to .Za mě doporučuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

MILOVNÍCI KOČEK ZBYSTŘÍ

Po Čvn 12 , 2023
Rada města rozhodla o poskytování finančního daru na kastraci koček a kocourů.

You May Like

Témata