MILOVNÍCI KOČEK ZBYSTŘÍ

13

Rada města rozhodla o poskytování finančního daru na kastraci koček a kocourů.

„Toto opatření jsme se rozhodli zavést z důvodu regulace toulavých a opuštěných zvířat,“ vysvětlil místostarosta Petr Machek.
Výše finančního daru činí 500 Kč na kastraci kočky a 250 Kč na kastraci kocoura s tím, že bude poskytnut maximálně na dvě zvířata ročně.

O příspěvek mohou požádat všichni majitelé kocoura nebo kočky starší osmnácti let s trvalým bydlištěm v Humpolci nebo jeho místních částech a osadách Hadina a Brunka. Podmínkou daru je kromě žádosti také doklad o kastraci od veterinárního lékaře.
Bližší informace se dozvíte na webových stránkách města.

Axl

13 thoughts on “MILOVNÍCI KOČEK ZBYSTŘÍ

 1. Kastrace koček, likvidace vraků – jistě prospěšná věc. Ale nebere tak město na sebe zbytečně náklady, které si mají vypořádat samotní majitelé?? Bude město u zlikvidovaných vraků zjišťovat majitele a zpětně vymáhat finance vynaložené za likvidaci. A ty kočky ?!? Ty opravdové toulavé kočky bez majitele na kastraci stejně nikdo nedoveze!! Akorát spousta humpoláků si teď pořídí kočičku (kocourka), protože jim město zaplatí kastraci. Mám obavu, že se toto nakonec pěkně zvrtne, ať žije „Humpolec – kocourkov“.

   1. Jasně! Tak pojďme rozhazovat dál z veřejných peněz – autovraky a kočičky jsou jen začátek. Tak příště třeba uhradíme za někoho insolvenci, exekuci nebo pokutu ? Proč ne, máme se tu v Humpolci přeci VŠICHNI rádi !

    1. Myslet si,že se rozšíří chov koček,protože město platí kastraci je opravdu zcestná úvaha. Normální chovatelé už kastrují dávno, o dost koček se postará i autodoprava, kdy jsou přejety. Takže bát se co toto bude stát je trochu přehnané.
     Určitě nikdo neuvažuje o placení pokut a insolvencí.

     1. Je to opravdu problém. Všude po městě se pohybují doslova desítky koček, někdy ve smečkách. Útočí na slabé jedince, děti, důchodce. Konečně přišla trojice nebojácných, kteří vědí, jak se kočičímu teroru postavit a dostat město zpět pod kontrolu lidí. Humpolec se tímto počinem rázem stane žhavým kandidátem na titul Vesnice roku, autoři nápadu převezmou na příštím ročníku festivalu Mezi ploty za tónů písně Někde musí být ráj cenu Eleanor Abernathyové.

     2. Ale mohl by se naopak rozšířit počet místně přihlášených obyvatel.

     3. Taková hloupá plytká otázka: „kde na to brát?“ Kde už jsme toto jednou slyšeli ??

  1. Měl jsem za to, že u likvidace autovraků je postup se zjištěním vlastníka a následným vymáháním jediný možný – jinak to není „s péčí řádného hospodáře „. Pokud máte informace o jiném plánovaném postupu města můžete se podělit?

 2. Neví někdo zda li se řeší i nějaká lokalita kde by se dalo stavět?

  Ať už městské nebo soukromé?

  Nebo je v plánu i kastrace obyvatelstva?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotbalisté Tatranu na závěr přemohli Humpolec, hattrickem se blýsknul Vopršal

Po Čvn 12 , 2023
Krajské derby mezi fotbalisty Ždírce nad Doubravou a Humpolce bylo jedním z taháků posledního 26. kola moravskoslezské divize D.
Fotbalisté Speřic (v červeném) porazili Humpolec 1:0

You May Like

Témata