Fotbalisté Tatranu na závěr přemohli Humpolec, hattrickem se blýsknul Vopršal

2

Krajské derby mezi fotbalisty Ždírce nad Doubravou a Humpolce bylo jedním z taháků posledního 26. kola moravskoslezské divize D.

Úspěšnější v něm byli hráči domácího Tatranu, kteří krajského rivala zdolali nakonec poměrně jednoznačným skóre 4:1.

Po první půli to ovšem vypadalo na vyrovnanou partii. Ždírec šel brzy do vedení. Klimeš našel zpětnou nahrávkou Vopršala, který začal své velké gólové představení – 1:0. „Jenže ten gól jakoby nám paradoxně spíše ublížil a ve zbytku první půle byl Humpolec lepším týmem,“ neskrýval lodivod Tatranu Michal Votava.

Krátce po uplynutí poloviny hrací doby prvního dějství bylo vyrovnáno. Domácí celek zaváhal ve středu pole a rychlý kontr hostů zúročil Havel – 1:1.

Další branky už v úvodní půli k vidění nebyly. „Byla určitě škoda, že jsme náš dobrý výkon nepřetavili ještě aspoň v jednu branku,“ postýskl si trenér Humpolce Roman Veselý.

Pětadvacet minut to po změně stran vypadalo tak, že se skóre mohlo zlomit na jednu či druhou stranu. Více ze hry měli přesto domácí, krásná hlavička Štukhejla ovšem orazítkovala jen břevno svatyně hostů.

V 70. minutě si ale vzal opět slovo kanonýr Vopršal. Mrázek jej ideálně našel a nejlepší střelec Ždírce si před gólmanem věděl rady – 2:1.

Od tohoto okamžiku už na hřišti kralovalo jediné mužstvo. Střídající Šrámek přidal třetí trefu, na konečných 4:1 pak uzavřel devět minut před koncem muž zápasu Vopršal.

Ždírec se výhrou v tabulce posunul na konečné osmé místo, Humpolec obsadil jedenáctou příčku. „Po změně stran už jsme měli utkání pod kontrolou, hosté neměli za celých pětačtyřicet minut jedinou střelu na branku. Jsem rád, že jsme se po předchozích zápasech, kdy nám vázla koncovka, střelecky na závěr sezony prosadili,“ dodal Votava.

Čtěte dále:   V Humpolci plály emoce. Bouchly ve mně saze, omlouval se po svém výlevu kouč Zet

MS DIVIZE D – 26. KOLO
ŽDÍREC N. D. – HUMPOLEC 4:1
Góly: 8., 70. a 81. Vopršal, 77. Šrámek – 23. Havel. Rozhodčí: Terber. ŽK: 0:2. Diváci: 125. Poločas: 1:1. Ždírec nad Doubravou: Dobrovolný – Pavlas, Veselský, Koutný (77. Pátek), J. Novotný, Klimeš (71. Vrána), Vopršal, Málek, P. Novotný, Štukhejl, Mrázek (71. Šrámek). Humpolec: Kříž – Kameš, Luňáček, Šerý (14. A. Zástěra, 75. Hrala), Savi, Havel, Popovych, Š. Zástěra, Šmíd (75. Kuba), Benáček, Homola (60. Havlín).