Výše poplatku za svoz odpadu zůstává pro rok 2021 stejná

21

Poplatek za svoz odpadu v Humpolci a jeho místních částech činí i v letošním roce 780 korun na jednoho poplatníka. Splatnost je do konce dubna 2021.

 

Poplatníci obdrží poštou složenku. Poplatek mohou uhradit jak převodem přes účet (platí pro ně stejné platební údaje jako v loňském roce; každou platbu za každého poplatníka je třeba provést samostatně – kvůli identifikaci poplatníka dle přiděleného variabilního symbolu), anebo osobně na pokladně Městského úřadu Humpolec v prvním patře. Vzhledem k epidemiologické situaci a omezené otevírací době pro veřejnost v době nouzového stavu (pouze PO a ST vždy od 8 do 17 hodin) preferujeme platbu převodem přes účet, přičemž známku na popelnici na směsný odpad zašleme na vyžádání poštou. Po úhradě převodem známku žádejte na tel. či e-mailech: 565 518 143 nebo 565 518 144; lenka.cerna@mesto-humpolec.cz nebo ilona.zateckova@mesto-humpolec.cz.
 
Pokud se od 1. dubna 2021 a dále kdykoliv během roku zapojíte do nového systému Door to Door, popelnice na tříděný odpad dostanete očipované, tudíž nebudete potřebovat známku jako v případě směsného odpadu. Slevu z poplatku za svoz odpadu uplatníte zpětně v roce 2022.
Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz
Čtěte dále:   Květnové vydání radničních listů

Petr

21 thoughts on “Výše poplatku za svoz odpadu zůstává pro rok 2021 stejná

  1. Vysoká? Víte kolik vyprodukujete odpadu a kolik vše stojí?

   Třídím do kontejnerů ve městě a k tomu mám ještě narvanou popelnici…

  2. Tak bonus se logicky dává za něco. Tzn. budete-li rok dobře třídit, další rok bonus. Tomu nerozumíte? Tak se to dělá ve vyspělých společnostech – něco za něco, ne něco dopředu a pak teprve se budu snažit.

   1. S dovolením skromný dotaz.
    Co to je dobře třídit?
    Uvedu příklad. Bydlím v RD, třídím jak o život, popelnici se směsným odpadem vyvážím cca 1x za 3 týdny v létě 1x za měsíc. Nemám zájem o popelnice na tříděný odpad, protože ke kontejnerům to mám cca 50 m tzn. slevu nedostanu.
    Vy bydlíte např. v paneláku tzn. (dle nastaveného systému) třídíte automaticky a bez ohledu na to jak moc a zda vůbec třídíte – dostáváte slevu automaticky.
    A protože to nelze kontrolovat, tak je to vlastně jak píšete Vy, ale tady v tom případě „něco za nic“.
    Samozřejmě to není paušalní, ale nevím proč lidé z RD musí to „správné třídění“ prokazovat tím, že si pořídí barevné popelnice, zatímco jiný ji dostane „za nic“.
    Nehledě k tomu, že mi nějak schází ta motivace k tomu třídění.
    Když třídit nechci, tak 60,- Kč mě k tomu nijak nemotivuje a kdo třídit chce tak už to dávno dělá.

    1. Máte pravdu, mne šlo o ten čecháčkovský princip „napřed mi něco dejte, pak se budu snažit „. Navržený systém není dokonalý a věřím, že ani konečný – bydlím v RD, bioodpad kompostuji nebo dám zvířatům. Těch par kousků papíru, co vyprodukujeme, použiji na podpal v krbu. Z nabídky zbývají plasty. Ty bych si vzal, ale musíte vzít aspoň 2 popelnice. Tzn. paradoxně protože třídím ještě efektivněji, mám smůlu. Jistě, 60 kaček nikoho nezabije, ale princip se uplne nepovedl. O Vámi zmíněných kolektivních popelnicích u paneláků nemluvě.

    2. Tomu rozdílnému přístupu také nerozumím. Možná by se dalo uvažovat i o tom, že je to nezákonné a diskriminační.
     Viz http://denik.obce.cz/clanek.asp?id=6783008
     V tom článku sice ústavní soud dal obci za pravdu, ale není to zobecnění problému.
     V Humpolci se jedná o to, že stejní občané jsou kategorizováni a sleva není za stejnou aktivitu. Přičemž systém není motivační a o veřejném zájmu by se také dalo pochybovat.
     Docela by mě zajímal nějaký právní rozbor.
     Třeba se nad tím zamyslí alespoň některý ze zastupitelů 🙂

  1. Cim vetsi zivotni uroven, tim vic odpadku.

   A zadne obavy, oni to tam nahore Babis a jeho klucani zaridi, ze u polelnic bude jak v klicce.

  2. Největší nepořádek za nejvyšší ceny říkáte? A o kom to vypovídá? Asi o nás humpolácích, ne? V překladu to znamená děláme bordel kolem popelnic a ještě zadraho. Asi jsem blbí a čuňata k tomu, co myslíte?

  1. 780 Kc/osoba/rok. V teto cene ziskavate komfort nadob na vse, co je treba vyhodit, par kroku od domu, celorocne vyvazene. Svoz a dalsi trideni, likvidace a zpracovani a skladkovani neco stoji. Lide, co to delaji take chteji vyplatu.

   Kolik by byla Vase predstava ceny?

   1. tak určitě lidé co chtějí výplatu, by měli mít alespoň elementární slušnost a profesionalitu ! tento postbolševický pašalík pro loajální osly je jen výsměch ! je to samej ,,arogantní pán“ a to si na dveře napíšou služby ! co čekat, když není umožněna kontrola a konkurence ? tak zdražíme! :D:D:D

    1. co to meles? Vis vubec kolik svoz odpadu stoji a co se uzakonilo v prosinci 2020? jestli budem pokracovat v tomhle stylu vyhazovani odpadku tak to bude stat 4000 rocne za hlavu a budem radi!

     1. do popelnice to mám 300m a jedna igelitka týdně, snad není tak moc ! ostatní zpracuji doma či řeším sběrem ! plasty a sklo musím dovážet kilometr a taky tak činím ! při pětičlenné rodině je to pro mě za ty služby darda ! tak mě vynech z bolševickýho paušalizování prasat !

     2. jenze dokud se nebudou cipovat popelnice na domacnost tak se bude pausalizovat. A pausalne jsme prasata, co toho skladkujou proste moc.

 1. Když roku 2018 se uvažovalo zvýšení ceny za odvoz odpadu, byl předložen i opoziční návrh od ČSSD na zvyšování o 60Kč ročně postupně. Zvítězil návrh koaliční, tedy jednorázově na 780 Kč. To jen pro informaci zde diskutujících.

  Ale je jasné, že náklady se zvyšují na vše, krize nekrize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Srážky a teploty na území Kraje Vysočina v roce 2020

Po Úno 1 , 2021
Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu byl loňský rok na území Kraje Vysočina po více než pěti suchých letech srážkově výrazně nadnormální. Čtěte dále:   Stavba prodloužena

You May Like

Témata