Výsledky Bernard Cup 2009 basketbalového turnaje v Humpolci

Humpolečtí basketbalisté ve vrcholící přípravě na novou sezónu uspořádali již 4. ročník Bernard Cupu, který měl letos velmi kvalitní obsazení. Domácí hráči se v této konkurenci vůbec neztratili. Ve své skupině si poradili s týmem Benešova a nestačili na druholigový tým z Pardubic. Ve druhé skupině to nejprve byl boj o Vysočinu v podání Pelhřimova a Jihlavy, a pak si s oběma těmito týmy dokázal poradil brněnský druholigový tým SK Žabovřesky. V boji o 5. místo vedlo celý zápas benešovské družstvo, ale Jihlavě se 10s před koncem zápasu podařilo vyrovnat a vynutit si prodloužení, které se zde na turnaji hraje systémem náhlé smrti – kdo dá koš (nebo bod) vyhrál. Šťastnější nakonec v prodloužení byla Jihlava. V boji o bronz to bylo derby Humpolec – Pelhřimov. Domácí o své výhře rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou jednoznačně ovládli a nenechali soupeře z města rekordů závěr zdramatizovat. V druholigovém finále se hrál velmi kvalitní basketbal. Tesla vtrhla na palubovku impozantně a po první čtvrtině vedla 25:8. Hosté po zbytek zápasu z náskoku postupně ukrajovali. Dokázali 2 minuty před koncem manko stáhnout až na rozdíl 8 bodů, ale tým z města perníku si prvenství ujít nenechal.