Vysočina by se mohla ukazovat v New Yorku

V České národní budově (ČNB), která se nedávno začala rekonstruovat v New Yorku na Manhattanu, by se časem mohla prezentovat nejen Jihlava ale i celá Vysočina.

„Ještě není definitivně rozhodnuto o využití všech prostor, ale nabízí se možnost využití k trvalejší prezentaci města,“ uvedl primátor Vratislav Výborný, který se v květnu slavnostního zahájení rekonstrukce v USA zúčastnil.
Na téma prezentace Jihlavy hovořil Výborný při návštěvě s primátorem Prahy Pavlem Bémem i předsedou Senátu Petrem Pithartem.
Existuje také myšlenka na vytvoření zázemí jednotlivých regionů České republiky.
„Zřízení „Centra pro regiony“ je jednou z mnoha funkcí České národní budovy, kterou nyní zvažuje ministerstvo zahraničních věcí. Mohl by tak vzniknout důstojný prostor k prezentaci jednotlivých krajů. Také o této myšlence jsme měli možnost diskutovat v rámci programu slavnostního zahájení rekonstrukce. Otázkou je, zda se bude záměr skutečně realizovat. Vše je nyní v kompetenci ministerstva zahraničních věcí,“ uvedl Vratislav Výborný.
I při otevření budovy by měl být někdo z jihlavské radnice.
„Bylo by to vhodné, je to určitá forma zviditelnění nejen Jihlavy ale i kraje Vysočina. Vše bude souviset s náplní České národní budovy a s úspěšností rekonstrukce,“ dodal primátor.
Rekonstrukci v New Yorku za čtvrt miliardy korun dostala na starost jihlavská společnost PSJ holding.

Čtěte dále:   Nová silnice z Humpolce na Brod uleví Věži a Skále

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Život jako z reklamy

St Kvě 28 , 2003
Fejeton. Přišlo mailem. Čtěte dále:   Uzavírka ve Větrném Jeníkově: začala oprava silnice zničené při modernizaci D1

You May Like

Témata