Vysočina má namířeno na EXPO 2015

Kraj Vysočina už několik týdnů připravuje veškeré podklady, které mu umožní účast na světové výstavě EXPO Milán 2015. „V tuto chvíli má Kraj Vysočina rezervován termín 16. – 30. září 2015

Počítáme s tím, že v této době se představíme s vlastní expozicí věnovanou regionálnímu designovému a technickému sklu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. V souladu s mottem Budiž světlo/Fiat lux budou autoři expozice pracovat především se světlem. Nyní probíhají intenzivní jednání s Kanceláří generálního komisaře účasti České republiky na EXPO 2015 nad finalizací podmínek Smlouvy o zajištění účasti.

 

 
 

Kraj Vysočina má v úmyslu zaměřit svou expozici především na prezentaci vybraného segmentu automobilového průmyslu, který má v regionu dobré jméno, je důležitým místem pro inovaci, nové nápady a propojuje globální potřeby napříč kontinenty. Řeč je o výrobě automobilových reflektorů. Na druhou stranu mají v regionu dlouholetou tradici výrobci dekorativního skla a lustrů. Obě silná odvětví se pod hlavičkou Kraje Vysočina spojí a dají základ speciálně připravené prezentaci plné energie Kraje Vysočina na EXPO 2015 v Miláně.

 

„Termín v druhé části září 2015 vybrali zástupci Kraje Vysočina zcela záměrně. V tuto dobu je nejvíce pravděpodobná účast návštěvníků z řad studentů vysokých škol, termín navazuje na zahájení akademického školního roku. Tento termín také nejvíce vyhovoval osloveným podnikatelům. Pro ty jsou od 23. do 26. září  připraveny obchodní semináře ve spolupráci s Českým centrem v Itálii jako součást plánované regionální podnikatelské mise,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

 

EXPO Milán 2015 se koná od 1. května do 31. října 2015. Mottem výstavy jsou Potraviny pro planetu, energie pro život. V rámci pavilonu České republiky mohou prostor pro prezentaci využít i kraje.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Vystoupí cvičená koza, trhy budou v Pelhřimově

 zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vánoční koncerty v Humpolci

St Pro 10 , 2014
Středa – Pátek, 10.12. – 12.12.2014 Čtěte dále:   Zapojte se do debat Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě

You May Like

Témata