Vysočina rozdá obcím dva a půl milionu na stavbu turistických lákadel

Vyroste nové lanové centrum u Humpolce?

Lanová pyramida, terénní koloběžky či sportovně adrenalinové zážitky. Tím vším chtějí zástupci měst a obcí či různé organizace přilákat další turisty. Kraj Vysočina nabídl na podobné projekty celkem dva a půl milionu. O grant se přihlásilo dvaatřicet zájemců.

AA2011.jpg

Ilustrační foto | foto: CzechTourism

Každý zájemce mohl žádat maximálně o dvě stě tisíc korun. Devět žádostí bylo z administrativních důvodů vyřazeno, zbývající postoupili k hodnocení.

"Kdo peníze dostane, bude známo 21. června, kdy zasedá krajské zastupitelstvo. Zatím návrhy projednal přípravný výbor a doporučili je radní," uvedla vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Katina Lisá.

Trendem je mezi návštěvníky lezení po lanech

Hned několik měst a obcí chce uskutečnit stavbu lanové atrakce. Lanová pyramida by mohla vyrůst například v Košeticích na Pelhřimovsku. Doplnila by tak aktivity, které v regionu pro turisty již existují.

"Šlo by o doplňkovou službu pro rodiče s dětmi, kteří v regionu tráví volný čas. Máme tu sice vyhlídkové cyklotrasy či různá hřiště, ale toto by bylo zase něco nového. Pyramida by měla mít asi pět metrů na výšku a osm na šířku s různými stupni obtížnosti prolézání. Žádali jsme o sto padesát tisíc korun, přes dvě stě tisíc by pak doplatila obec," popsala starostka Košetic Blanka Veletová.

Prostřednictvím lanové dráhy chtějí přilákat více turistů chtějí i v Polné. "Areál kolem Pekla bychom chtěli postupně zatraktivňovat a nalákat sem lidi. Lanovou dráhu jsme vymysleli proto, že na mnoha místech už funguje a je po ní velká poptávka. Myslím si, že se do areálu hodí a bude zde plnit svoji funkci," vysvětlil vedoucí odboru pro regionální rozvoj v Polné Petr Denk.

Město má vyřízený i územní souhlas, pokud dotaci dostane, je připraveno hned začít stavět. Vše by pak mělo být hotové do konce července.

V Pelhřimově chtějí Peklo

V Pelhřimově by případnou dotaci chtěli využít na novou expozici s příznačným názvem Peklo. Měla by vzniknout na podobné bázi, na jaké zde funguje Muzeum strašidel, které je mezi návštěvníky vyhledávaným zážitkem. 

"Chtěli bychom, aby to byla zábavná expozice, kde by si to lidé mohli užít. Vše je ale o tom, jestli dostaneme peníze, o něž jsme žádali. Pokud to vyjde, mohla by expozice fungovat v příští sezoně," vyjádřil se ředitel pelhřimovských Kulturních zařízení Martin Ecler. Město žádalo o dvaasedmdesát tisíc korun.

V Humpolci pak chtějí peníze na projekt lanové centra s příznačným názvem Pavouk dvě stě tisíc korun. V Třebíči se naopak chtějí zasadit o trendy ve wellness. Chtějí tyto služby, které jsou v současné době velmi oblíbené zejména u žen, rozšířit i v plaveckém areálu Laguna.

Projekty, které mohou vzniknout na Vysočině:

* Lanové centrum Pavouk u Humpolce

* Terénní koloběžky a trojkolky ve Velkém Meziříčí

* Outdoor Park Bílek

* Big Air Bag Dalečín

* Dovybavení rekreačního zařízení u Domanínského rybníka

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/vysocina-rozda-obcim-dva-a-pul-milionu-na-stavbu-turistickych-lakadel-1kn-/jihlava-zpravy.aspx?c=A110603_1596651_jihlava-zpravy_bor

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jiskra si po deseti letech zahraje II. ligu

So Čvn 4 , 2011
Velkým úspěchem skončila sezona pro národní házenkáře humpolecké Jiskry. Gratulujeme!!!

You May Like

Témata