Výstavba nových bytů je na spadnutí

3

Za největší a zároveň nejnákladnější investiční akce města pro letošní rok lze pokládat výstavbu jedenadvaceti chráněných bytů ve Školní ulici a nový bytový dům v Družstevní ulici. Na prvně jmenovaný projekt, o kterém jsme vás už informovali, město zažádalo o státní dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 15 milionů korun a výsledek rozhodnutí o přidělení by měl být znám v nejbližších dnech. Městský rozpočet pro tento rok na zmiňovaný projekt pamatoval částkou pěti milionů korun. „Nedostatek volných bytů pro mladé rodiny částečně vyřeší výstavba dvaceti nových bytových jednotek v Družstevní ulici. V současnosti úředníci vybírají mezi několika formami výstavby. Už nyní, kdy je celý projekt pouze na papíru, se zájemci informují o výstavbě. Dokončení je plánováno za tři roky, aby dům nebyl šit horkou jehlou,“uvedl Jaroslav Vaňkát z odboru místního hospodářství.

Chodci se dočkají nových kočičích hlav

Jako obvykle město vyčlenilo z rozpočtu nemalé částky pro odbor dopravy. Běžná údržba místních komunikací po zimě si vyžádá 2,6 milionu korun. Důkladnější oprava povrchu vozovek frézováním asfaltu s následným položením nového koberce bude stát 1,5 milionu korun. Jedná se o ulici Jana Zábrany, kde zároveň s opravou povrchu bude rekonstruován vodovodní řád a přilehlý chodník. „Navážeme na loňský rok a pustíme se do předláždění druhé strany Masarykovy ulice. Z části chodníku zmizí asfalt a chodník bude kompletně předlážděn. Letos by měla být dokončena kompletně celá ulice. Také po třech bezbariérových přechodech pro chodce, vybudovaných v loňském roce, letos přibude v nejfrekventovanějších částech města několik dalších,“poznamenal Jaroslav Vaňkát. Také každá z místních částí obdrží z rozpočtu na opravy vozovek sto tisíc korun.

Parkování řidičů vyřeší provizorní parkoviště

Řidiči stále častěji zaznamenávají nedostatek parkovacích míst na Horním náměstí a v jeho přilehlých komunikacích. Proto neutěšenou situaci částečně vyřeší nová zpevněná parkovací plocha pro osobní automobily v místech bývalé prodejny Květinka, která byla zdemolována. Po prvotním urovnání povrchu použijí pracovníci na zpevnění vyfrézovaný asfalt z opravovaných ulic. Bude se prozatím jednat o provizorní odstavnou plochu, na které vznikne kolem padesáti nových parkovacích míst.

Noc prosvítí nová svítidla

Společně s podnikem Jihočeská energetika, která bude na Panském vrchu pokládat nové elektrické vedení, město kompletně opraví veřejné osvětlení, včetně položení nových kabelů a vztyčení modernějších svítidel. Na tuto rozsáhlou akci město vyčlenilo z rozpočtu dva miliony korun.

Axl

3 thoughts on “Výstavba nových bytů je na spadnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec vedení neudržel

St Bře 3 , 2004
Fotbalová příprava.

You May Like

Témata