Z deníku Policie

2

Muž poskytoval dalším osobám marihuanu. Muž na zákaz řízení nedbal. Stopař okradl řidičku. Na dálnici D1 havarovalo padesát vozidel.

PELHŘIMOVSKO: Mladík je obviněn z trestného činu 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže, který měl dalším osobám poskytovat marihuanu a to přesto, že byl v poledních třech letech za takový čin odsouzen. Nyní mu hrozí až desetileté vězení.
 
Čtyřiadvacetiletý muž z Pelhřimovska je obviněn z toho, že pravděpodobně od začátku roku 2013 poskytl nejméně ve dvaceti případech zdarma ke společnému kouření další osobě marihuanu. Ve svém jednání pokračoval i poté, co si v březnu stejného roku převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Přinejmenším do konce minulého roku poskytl opět zdarma ke společnému kouření, případně daroval marihuanu nejméně dalším třem osobám a to téměř ve dvou stech případech.
Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání muže pro zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k tomu, že byl v posledních třech letech za takový čin již odsouzen, hrozí mu v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

PELHŘIMOVSKO: Řidiči v případě prokázání viny hrozí až dvouleté vězení 

Policisté z Kamenice nad Lipou zastavili včera před sedmnáctou hodinou v obci Včelnička osobní automobil značky Nissan. Vozidlo řídil jednadvacetiletý muž z Pelhřimovska, který při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Policisté následnou lustrací zjistili, že mladík má rozhodnutím městského úřadu uložen zákaz řízení motorových vozidel na jeden rok, platný do prosince letošního roku. Policisté muži další jízdu zakázali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mladíkovi v případě prokázání viny hrozí až dva roky vězení.

PELHŘIMOVSKO: Muž ženě odcizil z peněženky dvě stokoruny 

Pacovští policisté šetří případ okradené řidičky, ke kterému došlo v sobotu odpoledne mezi obcemi Salačova Lhota a Mezilesí. Řidička osobního automobilu, která vezla ještě spolujezdkyni, zastavila před druhou hodinou odpoledne u Salačovy Lhoty dvěma mladíkům, kteří stopovali u silnice. Mladíci se posadili na zadní sedadlo a požádali ženu, aby je dovezla do Mezilesí. V této obci stopaři vystoupili a řidička pokračovala v jízdě. Následně ale zjistila, že jí v peněžence chybí finanční hotovost 200 korun. Proto se vrátila do obce Mezilesí a událost oznámila na tísňovou linku 158.
Ihned po přijetí oznámení vyjela na místo hlídka obvodního oddělení v Pacově. Policisté šetřením na místě zjistili, že jeden ze stopařů, čtyřiadvacetiletý muž z Pacovska, během jízdy odcizil z ženiny peněženky dvě stokorunové bankovky. Policisté případ zadokumentovali a šetří ho jako přestupek proti majetku. Po skončení šetření bude případ postoupen k projednání příslušnému správnímu úřadu.

KRAJ VYSOČINA: Při hromadné nehodě zdravotníci ošetřili devatenáct osob 

Při  hromadné dopravní nehodě, která se stala v neděli 8. února kolem půl dvanácté na 117. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, havarovalo celkem padesát vozidel. Jednalo se o třiatřicet osobních vozidel, šestnáct nákladních vozidel a jeden autobus. Policisté v této souvislosti zadokumentovali celkem devět dopravních nehod různým počet účastníků a řidiči si v dalších pěti případech nehodu za asistence policie vyřešili sepsáním euroformuláře. Hmotná škoda bude s největší pravděpodobností přesahovat devět milionů korun. 
 
Při dopravní nehodě se také zranili její účastníci. Zdravotníci převezli k ošetření celkem 18 osob, někteří byli po ošetření propuštěni do domácího léčení. Jednu těžce zraněnou ženu transportoval vrtulník letecké služby do brněnské nemocnice. Zhruba polovina účastníků hromadné dopravní nehody byli cizí státní příslušníci, z nichž někteří byli také mezi zraněnými.
 
První volání, které se týkalo hromadné dopravní nehody, jsme přijali na integrovaném operačním středisku v 11 hodin 27 minut. Telefonoval nám řidič, který projížděl po dálnici D1 v opačném směru. Jeho původní informace hovořila o nehodě jednoho nákladního vozidla a zhruba šesti osobních vozidel. Situace byla nakonec mnohem vážnější, neboť během několika minut v místě havarovaly desítky vozidel, kdy konečné číslo je padesát.
 
Na odstraňování následků dopravní nehody, zejména na zadokumentování hromadné nehody a koordinací činností hlídek na místě, se podílelo přímo na dálnici D1 čtyřiadvacet  policistů. Na místo byli vysláni službu konající policisté z dopravních inspektorátů Jihlava, Havlíčkův Brod a Pelhřimov, další policisté byli do služby povolání z volna z míst jejich bydliště. Prioritním úkolem policejních hlídek bylo co nejdříve zajistit místo nehody, poskytnout součinnost při poskytnutí pomoci zraněným osobám a poté co nejrychleji zadokumentovat jednotlivé nehody tak, aby se mohla začít vyprošťovat havarovaná vozidla.
 
Hromadná nehoda v půl dvanácté úplně zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu. Zhruba na půl hodiny byl zastaven také provoz ve směru na Brno. V tomto směru pak zůstal neprůjezdný levý jízdní pruh. Důvodem omezení provozu byl příjezd vozidel integrovaného záchranného systému k místu nehody, a také přistávání vrtulníku letecké záchranné služby. Řidiči, kteří po dálnici D1 mířili na Prahu, museli sjíždět z dálnice na exitu 119 ve Velkém Beranově a poté pokračovali přes průtah městem Jihlava  a na dálnici D1 se vraceli na exitu 112. 
 
Na trase z Velkého Beranova do Jihlavy byl proto v odpoledních hodinách velice silný provoz a vytvářely se kolony. Z toho důvodu se ve spolupráci se Službami města Jihlavy prodlužoval interval na světelné křižovatce na okraji Jihlavy na ulici Brněnská. Povětrnostní situace na Vysočině byla celé odpoledne nepříznivá, opakovaly se lokální a silné sněhové přeháňky a v kombinaci se silným nárazovým větrem se na silnicích nižších tříd tvořily sněhové jazyky. Tyto silnice tak byly sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Navečer se v dopravě na Vysočině projevil rozjezd návštěvníků ze světového poháru v biatlonu z Nového Města na Moravě, takže například na silnici mezi Žďárem nad Sázavou a Jihlavou se vytvořila souvislá kolona vozidel. Tato kolona pak výrazně ovlivnila možnost plynulejšího sjíždění vozidel z dálnice D1 ve Velkém Beranově.
 
Policistům se podařilo na dálnici v 18.05 hodin v místě hromadné nehody zprovoznit levý jízdní pruh. Kolona vozidel za hromadnou nehodou v té době sahala až na 123. kilometr. Po dvaadvacáté hodině se podařilo odtahovým službám odstranit z místa havarovaná vozidla a dálnice D1 pak byla plně průjezdná.
 
Okolnosti a míra zavinění jednotlivých účastníků nehody jsou stále předmětem policejního šetření. Na samém počátku nehody se jednalo o kolizi mezi dvěma osobními vozidly a cisternou. Lze ale říci, že výraznou měrou se na včerejší hromadné nehodě podepsalo nepříznivé počasí. Jednotliví účastníci nehody shodně hovořili o tom, že se nad místem přehnala prudká sněhová bouře, kterou nazvali bílou tmou. Viditelnost v daném místě byla nulová a na to řidiči vozidel nedokázali adekvátně zareagovat.
Čtěte dále:   Boj o parkovací místo v Humpolci: Muž ho hlídal pro bratra. Řidič do něj najel

Petr

2 thoughts on “Z deníku Policie

  1. Již po několikáté jsem byl svědkem ,,akce,, policie ČR na ulici Okružní.Konkrétně asi tak 2metry před přechodem z parkoviště k DH Dekoru.To co tam předváděli ti dva policisti byla dle mého názoru doslova partizánština.Takový chaos který nastával při každém zastaveném autě,a aby byli vytíženi oba,tak tam stálo třeba Iveco a druhý honem zastavil osobní auto a po informaci řidiče proč byl stavěn a co ho to bude stát byly odkloněni na parkoviště.Po celou tuto dobu ostatní auta musela přejíždět plnou čáru a dokonce někteří museli až do protisměru aby mohli pokračovat v jízdě.Podotýkám,že bylo 14,30hod. a byl velmi hustý provoz.Trojnožku měli páni policisté postavenou jako obvykle pod smrkem a tak neustálím přebíháním přes vozovku sem a zase zpět a to vše, jak už jsem zmínil,pár metrů před přechodem přispívalo k chaosu,kdy někteří řidiči museli přejíždět i tři plné čáry,takže opět byli v protisměru.Přiznám,a nebyl jsem sám,že okolí to komentovalo,kéž by se někomu podařilo některého sundat.A tak mám dotaz na šéfa těch policistů,zda je toto místo to nejvhodnější na zastavování aut(byť udělaly přestupek),mohu se jen domnívat,že za rychlou jízdu.Přitom po městě se vesele prohánějí v autech opilci a feťáci,ohrožující nejen ostatní řidiče ale i chodce,tak pro jistotu raději zastavíme 70letého řidiče že si zapomněl zapnout světla a řádně ho zkasírujem.A ještě jeden dotaz,proč se policisté neobjevují na křižovatce u polikliniky v čase třeba od 14.30 do 15.30.Stopka nestopka,parkování kdo jak chce a hlavně kde chce, atd.Miruna

    1. Zdravím.

      O praktikách neschopné , úplatné , neprofesionální , atd .Policie , je možné debatovat 24 h. denně 365 dní v roce. Posluhovači úplatnejch politiků , lobistů a úředníků. Nejsmutnější je , když špatné zákony hájí špatnej policajt. Buzerevat a pokutovat normální občany a důchodce není nic náročného. Ale honit darebáky, feťáky , tulenáře , vrahy a jiné výdobytky naší společnosti ? Neblázněte , na to nemají ani výcvik , morální charakter , ale hlavně koule. Placení poskoci vládnoucí smetánky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Veřejná prezentace projektu

Út Úno 10 , 2015
STAVEBNÍ ÚPRAVY ULIC HUSOVA, ŠKOLNÍ A HAVLÍČKOVA NÁMĚSTÍ V HUMPOLCI Čtěte dále:   Boj o parkovací místo v Humpolci: Muž ho hlídal pro bratra. Řidič do něj najel

You May Like

Témata