Z deníku Policie

13

Rozbil okno a napadl muže. Žena neplatí výživné na svoji dceru. Řídil pod vlivem návykové látky. Opilý muž vstupoval do vozovky. Na dcery otec neplatí výživné. Test byl pozitivní na marihuanu.

PELHŘIMOVSKO: Opilého muže policisté zajistili a převezli na záchytku 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí 20. února kolem třiadvacáté hodiny na lince tísňového volání oznámení o podnapilém muži, který se pohybuje v okolí jedné z čerpacích stanic v Pelhřimově a chová se agresivně. Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. Policisté na místě zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska. Muž jevil známky značné podnapilosti. Na základě šetření policisté zjistili, že se dopustil několika přestupků. Nejprve na ulici Rynárecká v Pelhřimově rozbil kusem plastové trubky skleněnou výplň okna jednoho z domů, čímž spáchal přestupek proti majetku. Dále se muž dopustil přestupku proti občanskému soužití. Na parkovišti u čerpací stanice v Pelhřimově fyzicky napadl jednatřicetiletého muže, kterého udeřil rukou do obličeje. Napadený muž neutrpěl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že agresivní muž bude ve svém jednání pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 2,36 promile alkoholu. Přestupky, kterých se sedmačtyřicetiletý muž dopustil, policisté zadokumentovali a nadále je prošetřují.

PELHŘIMOVSKO: Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení 

Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou sdělili čtyřiadvacetileté ženě z Pelhřimovska podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Žena si od poloviny loňského roku řádně neplní vyživovací povinnost na svoji tříletou dceru. Vyživovací povinnost ji byla uložena pravomocným rozsudkem okresního soudu v polovině roku 2016. Na svoji dceru má platit měsíčně částku necelé dva tisíce korun, tak ovšem nečiní, a dluh za uvedené období dosáhl částky převyšující hranici třinácti tisíc korun. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení a nadále ho prověřují.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

23. února 2017

PELHŘIMOVSKO: Policisté řidiči zakázali další jízdu 

Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou ve čtvrtek 23. února kolem jedenácté hodiny dopoledne na ulici Na Rybníčku v Kamenici nad Lipou předepsaným způsobem zastavili osobní automobil Ford. Policisté při kontrole zjistili, že řidičem je devatenáctiletý muž z Pelhřimovska. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které vykázalo negativní výsledek. Test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl však pozitivní, a to na marihuanu a amfetamin. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vyzvali ho k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, s čímž souhlasil.  Zda se řidič dopustil přestupkového jednání nebo trestného činu, ukáže až znalecký posudek z odvětví toxikologie.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

24. února 2017

PELHŘIMOVSKO: Opilého muže policisté zajistili a převezli k vystřízlivění 

Policisté z obvodního oddělení Humpolec vyjížděli v neděli 26. února okolo třetí hodiny odpoledne do ulice Rašínova, kde se po silnici nekoordinovaně pohyboval opilý dvaašedesátiletý muž. Tímto jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, neboť hrozilo, že by ho mohlo srazit některé z projíždějících vozidel. Proto policisté muže zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policisté s mužem neprovedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, protože ji odmítnul a s policisty nespolupracoval. Policisté celou věc zadokumentovali jako přestupek v dopravě, za což muži hrozí ve správním řízení pokuta.

nprap. David Linhart, vrchní inspektor

27. února 2017

PELHŘIMOVSKO: Dluh na výživném činí téměř šedesát tisíc 

Policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově sdělili čtyřicetiletému muži z Pelhřimovska podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Muž si od konce roku 2015 do konce loňského roku řádně neplnil vyživovací povinnost ke svým dvěma dcerám ve věku jedenáct a šest let. Muži byla tato povinnost stanovena na základě rozhodnutí okresního soudu na konci roku 2015. Dluh na výživném pro obě nezletilé dcery se za uvedenou dobu vyšplhal na částku téměř šedesát tisíc korun. Případ policisté nadále prověřují.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

1. března 2017

PELHŘIMOVSKO: Policisté muži na místě zakázali další jízdu 

Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou ve středu 1. března kolem půl šesté večer na ulici Táborská v Kamenici nad Lipou zastavili osobní automobil Seat, který řídil jednatřicetiletý muž. Policisté v rámci silniční kontroly provedli u muže dechovou zkoušku, která byla s výsledkem negativním. Dále policisté provedli test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Test vykázal pozitivní výsledek na marihuanu. Následně policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, s čímž souhlasil. Dále policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše řádně zadokumentovali. Případ nadále prošetřují. Zda se muž svým jednáním dopustil trestného činu nebo přestupku ukáže znalecký posudek z oboru lékařství odvětví toxikologie.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

2. března 2017

zdroj: www.policie.cz 

Petr

13 thoughts on “Z deníku Policie

 1. Prosím zpět původní vzhled , toto je strašné. Vím, že je potřeba něco s tímto webem udělat, ale toto není řešení . Díky

     1. Asi, že vrátili čitelný vzhled…
      Souhlasím s předchozími komentáři, nedalo se to přečíst!! Hrozné!!

     2. Ještě že jste to vrátili zpět. To fakt nedalo ! Děkuji.

     3. Jo funguje to. Nekdy staci ukazat, ze to muze byt horsi a po navratu k originalu je pak more radosti. A tak je to se vsim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Týden zvukových knih

Po Bře 6 , 2017
Pondělí 06.03.2017 – Pátek 10.03.2017

You May Like

Témata