Z deníku policie

4

V Humpolci se někteří jedinci zřejmě domnívají, že osobní vozidla jsou majetkem „nás všech“.

„Půjčil si klíčky“


Neznámý pachatel v pátek 22. října v době od 21 do 24 hodin využil opilosti a nepozornosti jednoho muže na diskotéce v Humpolci. Z kapsy bundy, která byla odložená na židli v prostoru diskotéky, odcizil klíčky od vozidla Škoda Felicia. S vozidlem, které bylo zaparkované na parkovišti u OD Lidl, odjel a vozidlo poté zaparkoval na jiném místě parkoviště. Pachatel během užívání vozidla toto poškodil.Vozidlem se svezl a pak jej odstavil  


Neznámý pachatel rovněž v pátek 22. října vnikl nezjištěným způsobem kolem 20. hodiny do uzamčeného motorového vozidla Honda CRV. Toto vozidlo bylo zaparkované v ulici U Kaštanui. Pachatel vozidlo užil k jízdě a téhož dne ve 21 hodin bylo vozidlo nalezeno zaparkované v Jiřické ulici.Poškozená výloha


Neznámý vandal z pátku na sobotu poškodil rám a skleněnou výplň výlohy v přízemí prodejny Oční optiky v Masarykově ulici v Humpolci. Pachatel svým jednáním způsobil škodu za více jak pět tisíc korun.


 


Vloupání do vozidla


 


Neznámý pachatel se ve čtvrtek 21. října v dopoledních hodinách vloupal do vozidla Citroen Berlingo. U vozidla, které bylo zaparkované před novostavbou v ulici Vilová, pachatel rozbil přední boční okno. Poté vnikl do vozidla a odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Celková škoda na poškození vozidla a odcizením věcí vznikla ve výši nejméně 7.800 korun.Vloupání do zahradní chatky


Humpolečtí policisté přijali oznámení na neznámého pachatele, který se počátkem října vloupal na ulici Pelhřimovská do zahradního domku. Pachatel překonal drátěné oplocení a po rozbití okna vnikl do chatky. Tu prohledal, rozházel uskladněné potraviny, zapálil záclonu a na místě vypil litrovou lahev becherovky. Své řádění v chatě završil tím, že rozbil dřevěné zábradlí verandy. Majitelce chatky byla způsobena škoda ve výši nejméně dvaadvacet tisíc korun.


     
V letošním roce policisté na Pelhřimovsku evidují vloupání do čtyřiceti rekreačních objektů. Pachatelé většinou z chat odnášejí cennější věci jako elektroniku, různé nástroje, sekačky, křovinořezy, ale i alkoholické nápoje. Někteří pachatelé však využívají chaty jako možnost, kde mohou přečkat několik dní v zimě. Zde potom pobývají, snědí potraviny, které naleznou a poté odejdou do jiné lokality.


Právě v této podzimní době chataři provádí zazimování  rekreačních objektů.  Návrat po zimě je pro některé velkým překvapením, protože zjistí, že na chatě měli nevítané návštěvníky. Policisté radí, cenné věci z chat odvézt, chatu řádně zabezpečit, a jestliže jsou v chatové oblasti osoby, které zde přebývají celoročně, nebo na chatu jezdí i v zimě, požádat je, aby k Vaší chatě nepravidelně zašli. Sousedé si tak mohou všimnout cizích lidí v rekreační oblasti, nebo mohou zjistit i vloupání do objektu.


   
Zdroj: www.police.cz


 

myska

4 thoughts on “Z deníku policie

  1. Kde se ti policajti učí česky, když jsou schopní napsat: „Pachatel během užívání vozidla toto poškodil.“

    1. Nepřipadá mi na tom nic divného, ale na Vás je to asi složitý jazyk. Také bych se mohl ptát, proč píšete schopní a né schopni. Navíc policajti není zrovna výraz český, nýbrž slovenský. Chytráku!

      1. Tak složitý jazyk dokážou používat opravdu asi jen policisté. My ostatní jim naštěstí rozumíme 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Volby: Jasno je i v Humpolci

Po Říj 25 , 2010
Jednání skončila, fámy utichly. Humpolečtí mají jasno o tom, kdo jim bude v nejbližších čtyřech letech vládnout.

You May Like

Témata