Z deníku Policie

1

Dopravní akce na Pelhřimovsku, nehoda Jawa 350 – Kaliště, nehoda s účastí cyklisty-Humpolec, krádež u zmrzlinového stánku, doporučení pro Velikonoce, nedání přednosti, nehoda- Čejov, vandal v Humpolci,

20.4

Pelhřimovsko – Ve středu v době od 08,00 do 15,00 hodin probíhala na území Pelhřimovska celokrajská bezpečnostně dopravní akce TISPOL.
Do akce bylo nasazeno 18 policistů, kteří kontrolovali dodržování rychlosti jízdy mimo obec a v obci, zda řidiči nepoužívají záznamová zařízení při jízdě, poutání řidičů a spolujezdců bezpečnostními pásy a zádržnými systémy, technický stav vozidel a v neposlední řadě, zda řidiči nejezdí pod vlivem alkoholu.

Během akce bylo zkontrolováno 355 vozidel a bylo zjištěno 78 přestupků za 57.200 korun.
Mezi nejčastější přestupky patřilo překročení stanovené rychlosti. Celkem ve 30ti případech policisté uložili pokutu v celkové výši 38.500 korun. Z toho dva přestupky byly postoupeny k řešení na Městský úřad.
  
Na božejovském obchvatu naměřili policisté nejvyšší rychlost toho dne – 132 km/hodinu. Řidič, jehož jízda byla měřena v obci Pravíkov, měl na tachometru 88 km/hodinu. Oba řidiči zaplatili blokovou pokutu každý ve výši 2.500 korun.
 
 Mezi další přestupky patřilo celkem ve čtyřech případech nepoužití bezpečnostních pásů a ve dvou případech nepoužití zádržných systémů. U deseti vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav. Při dopravní akce nebyl zjištěn řidič s alkoholem v krvi.

20.4
Kaliště –
Ve středu 20. dubna v podvečerních hodinách se stala dopravní nehoda v obci Kaliště na Humpolecku. Sedmnáctiletý řidič motocyklu Jawa 350 jel v obci Kaliště. Při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a dopravně technickému stavu vozovky. S motocyklem dostal smyk, který nezvládl a vyjel vlevo mimo vozovku na zvýšený chodník, kde narazil do směrové tabule a do oplocení domu. Samotný mladík utrpěl lehké zranění a byl převezen k ošetření do Nemocnice v Pelhřimově.
Policisté ze skupiny dopravních nehod zjistili, že řidič není držitelem žádného řidičského oprávnění a během jízdy neměl na hlavě nasazenou a řádně upevněnou přilbu. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou přístrojem Dräger.
   Od počátku roku šetří pelhřimovští policisté již sedmý případ, kdy účastníkem dopravní nehody byl motocyklista.

20.4


Humpolec
– V ranních hodinách ve středu se stala nehoda s účastí cyklisty v Humpolci u OD Penny Market.
Řidička vozidla Škoda Fabia jela po účelové komunikaci z parkoviště od Penny Marketu do centra města. Před vjezdem na hlavní silnici oproti příkazu dopravní značky "Stůj, dej přednost v jízdě" přehlédla zleva přijíždějící cyklistku a nedala jí přednost v jízdě. Cyklista se s fabií střetla v prostoru křižovatky. Při nehodě byla těžce zraněna pětadvacetiletá cyklistka, která utrpěla těžké zranění. Dopravní nehoda byla nahlášena dodatečně téhož dne.
Případ dopravní nehody šetří policisté ze skupiny dopravních nehod.
     V letošním roce pelhřimovští policisté zadokumentovali již čtvrtý případ s účastí cyklisty. V únoru utrpěl cyklista při srážce s osobním vozidlem lehké zranění. Nehoda se stala v Pelhřimově.

Humpolec – Ve středu 20. dubna přijali policisté na Obvodním oddělení v Humpolci trestní oznámení na neznámého pachatele.
Pětatřicetiletá žena nakupovala u zmrzlinového stánku v Rašínově ulici v Humpolci. Neznámý pachatel využil její nepozornosti a ze zapnuté kabelky, kterou měla žena při sobě jí odcizil peněženku s dvěma tisíci korunami, osobními doklady a platební kartou. Ženě vznikla škoda ve výši 2.300 korun.
Policisté zahájili úkony trestního řízení ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Pelhřimovsko –
Krásné počasí v těchto dnech vyláká mnoho lidí na chaty, ale i na návštěvu zámků, měst a mnozí z nás zajdou i na hřbitov. Policisté občany upozorňují, aby svá vozidla, která zanechávají  zaparkovaná na parkovištích vždy řádně zabezpečili. Ve vozidlech nenechávali na viditelných místech drahé věci, jako jsou fotoaparáty, mobily, brýle a kabelky s peněženkami. Před odchodem od vozidla vždy zkontrolujte uzavření všech oken, zavazadlového prostoru a uzamčení dveří vozidla.  
    
     Mezi nejčastější místa, kde dochází ke krádežím věcí z vozidel, patří zejména parkoviště u hřbitovů. Od počátku roku pelhřimovští policisté zadokumentovali tři případy vloupání do vozidla na parkovišti u hřbitova v Pelhřimově.
     Poslední případ se stal v sobotu 16. dubna. Pachatel rozbil boční okénko u dveří osobního vozidla Peugeot 206 a z prostoru mezi sedačkami odcizil dámskou kabelku, ve které byla peněženka s finanční hotovostí , doklady, mobilní telefon a svazek klíčů. Celková škoda byla vyčíslena na 2.300 korun.
      
     Upozornění policistů se rovněž týkají občanů, kteří půjdou nakupovat do obchodních domů nebo se budou pohybovat v místech, kde se vyskytuje větší množství lidí. Své kabelky a peněženky mějte vždy pod neustálou kontrolou, nenechávejte je odloženy v nákupních košících. Peněženku a platební kartu noste raději při sobě. V případě, že Vám byla platební karta odcizena, okamžitě ji zablokujte a odcizení nahlaste na policii.
     
       Policisté evidují od počátku letošního roku několik kapesních krádeží, při kterých byly odcizeny peněženky s finanční hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. 
 
      V pátek 15. dubna odcizil neznámý pachatel nakupující ženě peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Událost se stala v  Penny Marketu v Humpolci, kdy poškozená žena měla peněženku v kapse kabátu. Ženě vznikla škoda ve výši téměř 5.000 korun.
 
     V pondělí 18. dubna v dopoledních hodinách v prostorách České pošty v Pelhřimově, využil neznámý pachatel nepozornosti jedné ženy. Z neuzavřené dámské kabelky jí odcizil peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. Ženě vznikla škoda ve výši 6.500 korun.
 
      Předvelikonoční období sebou nese i zvýšený provoz na silnicích. Všechny tyto účastníky silničního provozu proto upozorňujeme, jezděte opatrně, zbytečně nespěchejte a na cestu se vydávejte odpočatí. Na silnicích se v tomto jarním počasí již budou objevovat jak motorkáři, tak i cyklisté. Vám všem přejeme šťastný návrat do Vašich domovů.
19.4

Humpolec –
V úterý 19. dubna se stala dopravní nehoda v Humpolci. Řidička vozidla Lancia Lybra jela ulicí Fûgnerova ve směru z centra Humpolce směrem ke křižovatce se silnicí I/34. Při vjezdu do křižovatky z vedlejší silnice nedala přednost v jízdě oproti dopravní značce "Dej přednost v jízdě" zleva po hlavní silnici přijíždějícímu nákladnímu vozidlu Avia. Došlo k bočnímu střetu vozidel v prostoru křižovatky. Při nehodě byla lehce zraněna řidička a její spolujezdkyně z vozidla lancia.Hmotná škoda byla vyčíslena na 230.000 korun.
Šetření dopravní nehody převzala skupina dopravních nehod z Pelhřimova.

16.4

Čejov –
V sobotu v odpoledních hodinách se stala vážná dopravní nehoda ve směru od Čejova na Humpolec. Řidič (38) vozidla Škoda Octavia se po průjezdu levotočivé zatáčky na přímém úseku plně nevěnoval řízení vozidla. S vozidlem  vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do stromu a odrazil se zpět na pozemní komunikaci.
Při nehodě byli lehce zraněni dva spolujezdci ve věku osm a třiašedesát let. Těžké zranění utrpěla devětatřicetiletá spolujezdkyně. Všichni zranění byli převezeni do nemocnice v Pelhřimově.
Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla vyčíslena na 155.000 korun.
Humpolec – Humpolečtí policisté přijali trestní oznámení na neznámého pachatele, který koncem minulého týdne poškodil výlohu v ulici Žižkova v Humpolci.
Pachatel svým jednáním způsobil škodu ve výši 10.000 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Petr

One thought on “Z deníku Policie

  1. V pátek kolem 18. hod. došlo k nehodě na 80. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Řidič s autem vylétl na přehledném úseku úplně mimo vozovku. Na místě zasahovali humpolečtí hasiči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

OBRAZEM: Humpolec se stal centrem rybářů

Út Dub 26 , 2011
Přes pět desítek rybářů a rybářek o víkendu soutěžilo v Humpolci na rybníku Hadina o vítězství v muškaření, jednoho ze stylu chytání ryb. Čtěte dále:   Chlapec do školy nedošel, ráno ho v Humpolci srazilo auto

You May Like

Témata