Statistika trestných činů v Humpolci

3

Přestože v loňském roce trestných činů na Humpolecku ubylo, raději si ohlídejte svůj vozový park. Bez kol totiž daleko nedojedete.

Tento týden v noci z úterý na středu neznámý pachatel na parkovišti před Humpoleckými strojírnami odcizil ze dvou zaparkovaných vozidel 8 ks kompletních kol. S tímto se však nespokojil a z vozidel dále odcizil stěrače a antény od autorádií. Při krádeži  kol došlo k poškození prahů karoserie u obou vozidel. Celková škoda byla vyčíslena na 36 670 korun.


 


Statistické údaje trestných činů na Humpolecku, zveřejněné předsedou komise bezpečnosti při radě města – Milanem Dočkalem:


 


Policisté na Humpolecku v loňském roce zaevidovali a vyšetřovali celkem 281 trestných činů. Z uvedeného čísla vyplývá, že počet trestných činů oproti roku 2006 poklesl celkem o 35 případů. O dvě desítky ale zároveň poklesl počet objasněných trestných činů. Odhalit a zadržet pachatele se policistům podařilo ve 125 případech, tedy ani ne v polovině všech evidovaných.


 


Největší úspěchy jsou na Humpolecku zaznamenány v oblasti mravnostních trestných činů. V loňském roce se udály tři a všechny se podařilo objasnit. I v násilných trestných činech si policisté drží vysokou laťku. Ze sedmi případů jich vyřešili šest.


Horší bilanci však mají trestné činy majetkového charakteru. Takových se v loňském roce stalo 181, objasnit se jich podařilo jen 36, tedy zhruba každý pátý.


 


Z meziročního srovnání se dá loňský rok hodnotit jako veskrze dobrý. Počet trestných činů byl spíše nižší než v předchozích letech, objasněnost se naopak o něco zvýšila. Za poslední roky byl pro humpoleckou policii nejhorším rok 2004, kdy se stalo 384 trestných činů.


 


(Zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Předčasné oslavy konce roku. Pil sedl za volant, chytili ho v Humpolci

myska

3 thoughts on “Statistika trestných činů v Humpolci

  1. Jednomu teda nerozumím: v jedné větě se píše, že objasněnost poklesla oproti roku 2006 o dvě desítky, v další větě se uvádí, jak se objasněnost o něco zvýšila. Teď nevím, čemu mám věřit.

    1. A o tom to je. Bludný kruh, ze kterého vždy vyjde, že vše je o něco horší, ale v globálu je to lepší. Zkrátka vlk se nažral, koza zůstala celá ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vyšla nová kniha Lukáše Vavrečky

Čt Kvě 22 , 2008
Právě vyšla v nakladatelství Pavel Mervart nová, pozoruhodná kniha humpoleckého autora Lukáše Vavrečky. Čtěte dále:   Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově ratanový nábytek

You May Like

Témata