Z deníku Policie

Cizinci u nás pracovali nelegálně. S alkoholem se jezdit nedá. Víkendová nehodovost. Jízda pod vlivem alkoholu.

28.2.

Cizinci u nás pracovali nelegálně

KRAJ VYSOČINA: Policisté vyhostili patnáct cizích státních příslušníků 

Policisté Odboru služby cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina včera zahájili úkony správního řízení ve věci správního vyhoštění patnácti cizích státních příslušníků z přechodného pobytu v České republice. Ve všech případech se jedná o státní příslušníky Ukrajiny.
 
Všech patnáct cizinců bylo zajištěno v rámci bezpečnostní akce „Pobyt“ v pondělí 27. února v dopoledních hodinách, kdy byla provedena pobytová kontrola ve firmě v Pelhřimově. Na bezpečnostní akci se podíleli policisté Odboru služby cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci s Oblastním inspektorátem práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu.
 
Policisté na místě zjistili, že je ve firmě zaměstnána skupina sedmnácti cizinců, mezi nimi patnáct státních příslušníků z Ukrajiny. Všichni pracovali u výrobních linek. Ze zjištěných skutečností a kontrolou cestovního dokladu nabyli policisté podezření, že tyto osoby zde vykonávají činnost, pro kterou nemají na území České republiky povolení. Všichni podezřelí byli fyzicky zkontrolováni přímo u výrobní linky při provádění různých montážních a pomocných prací. Při kontrole byli oblečeni do pracovního oděvu, takže nebylo pochyb, že zde skutečně pracovali. Všechny osoby byly zajištěny a policisté zahájili úkony správního řízení ve věci správního vyhoštění z přechodného pobytu. Jednalo se o muže a ženy ve věku od 24 do 51 let, kteří v České republice pobývali v rozporu s platnými právními předpisy.
 
„V rámci našeho kraje jde o zcela ojedinělý případ, kdy se nám podařilo zajistit takto početnou skupinu nelegálně pracujících cizinců,“ řekl plk. Mgr. Leoš Švarc, vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Všichni zajištění cizinci prošli kromě jiného také speciální kontrolou na skeneru LSS 3000. Jde o speciální přístroj, který je určený ke snímání otisků prstů a dlaní. Údaje jsou poté on-line prověřovány v národní síti Kriminalistického ústavu a v databázích EURODAC, což je databáze všech osob, které žádají o azyl v zemích Evropské unie.
 
Policisté z odboru služby cizinecké policie v průběhu loňského roku vydali celkem 29 rozhodnutí o správním vyhoštění z území České republiky. Osm cizinců bylo podle příslušných právních předpisů zajištěno a umístěno v zařízení pro zajištění cizinců. Policisté dále zjistili 41 osob, které byly z nějakého důvodu vedeny v informačním systému SIS. Loni vydali celkem 28 výjezdních příkazů pro cizince, kteří u nás pobývali v rozporu s platnými právními předpisy.
 
Za loňský rok policisté z odboru cizinecké policie provedli v našem kraji celkem 4 353 pobytových kontrol, při kterých zkontrolovali celkem 13 693 cizinců, provedli 231 součinnostních akcí s ostatními policejními složkami, úřady práce, oblastním inspektorátem práce a celní správou.
 
V letošním roce policisté odboru cizinecké policie svoji první prioritu zaměří na spolupráci s obcemi s rozšířenou působností. Policisté budou ve spolupráci s obcemi důsledněji u cizinců kontrolovat řidičské průkazy a dále technické průkazy vozidel dovážených ze zahraničí. Druhou prioritou pro policisty cizinecké policie bude provádění společných kontrol. Policisté budou ve spolupráci s Celní správou ČR a s oblastním inspektorátem práce kontrolovat zaměstnávání cizinců a legálnost jejich pobytu na území ČR. Třetí priorita cizinecké policie bude zaměřena na kontrolu přepravovaných osob. Policisté ze služby cizinecké policie budou ve spolupráci s pořádkovou a dopravní policií zjišťovat převážně na hlavních silničních tazích nelegální migranty, kteří jsou přepravováni v prostředcích autobusové a nákladní dopravy.

S alkoholem se jezdit nedá

PELHŘIMOVSKO: Nehoda skončila "jen" pomačkanými plechy  

V pondělí 27. února před 14,00 hodinou se stala dopravní nehoda v obci Rozkoš u Humpolce. Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Felicia jel po silnici I/34 ve směru od obce Humpolec. V obci Rozkoš nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do drátěného oplocení firmy Autoeuro Rozkoš. Při nárazu do oplocení poškodil čtyři vozidla zaparkovaná v objektu.
Policisté provedli u řidiče opakovanou dechovou zkoušku. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,18 a 2,26 promile alkoholu v dechu. U řidiče bylo provedeno lékařské vyšetření a následoval odběr krve. Řidič při nehodě nebyl zraněn.
 Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 45.000 korun.
Dopravní nehodu mají nadále v šetření policisté ze skupiny dopravních nehod.
Rozkosnehoda.jpg
Rozkonehoda2.jpg

Víkendová nehodovost

PELHŘIMOVSKO: Nehody se obešly bez zranění 

Od pátku 24.2 do neděle 26.2 vyjížděli policisté ze skupiny dopravních nehod celkem k šesti událostem, při kterých byla vyčíslena hmotná škoda na 314.100 korun. Dopravní nehody se naštěstí obešly bez zranění osob.
Ve dvou případech se řidiči s vozidly střetli se srnčí zvěří. V jednom případě zadokumentovali poškození vozidla neznámým pachatelem v Počátkách na parkovišti.
 
V neděli se řidiči na Pelhřimovsku setkávali s namrzlými silnicemi a nánosem rozbředlého sněhu na vozovce.
 
 
Krátce po poledni jel řidič vozidla Škoda Octávia po silnici I/19 ve směru od obce Leskovice na obec Čížkov. Při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal na vrstvě rozbředlého sněhu s vozidlem smyk, vjel do protisměru, kde zadní částí vozidla narazil do vzrostlého stromu a přední částí zachytil o projíždějící nákladní automobil Scania s návěsem. Při události nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda byla odhadnuta na 140.000 korun. 
 
  
Krátce po 16,00 hodině sjížděl řidič vozidla VW Golf z dánice Dl ve směru od Brna. Na sjezdu v Humpolci při objíždění vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem. Na zasněžené vozovce dostal s vozidlem smyk a vyjel vpravo mimo vozovku, kde urazil malý smrček a druhý poškodil. Hmotná škoda byla vyčíslena na 1.000 korun.
Dalnehoda.jpg
Dalnehoda2.jpg

Jízda pod vlivem alkoholu

PELHŘIMOVSKO: V dechu přes dvě promile  

Humpolecká policejní hlídka kontrolovala v úterý 21.2 ve večerních hodinách řidiče vozidla Škoda Felicia, který projížděl humpoleckými ulicemi. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku a zjistili, že muž řídí pod vlivem alkoholu. Opakovaná dechová zkouška ukázala 2,27 a 2,42 promile alkoholu v dechu.
Řidič byl převezen na lékařské vyšetření a podrobil se odběru krve.
Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

První ochutnávka z Hotelu**** Fabrika

Čt Bře 1 , 2012
Dnes 1.3. 2012 byl oficiálně otevřen hotel a konferenční centrum „Fabrika“. Redakce Humpoláka neodolala a vydala se do restaurace hotelu na první degustaci nabízených pokrmů. Čtěte dále:   Opilý řidič naboural v Humpolci jiné auto při parkování. Muže zradil odhad

You May Like

Témata