Z deníku Policie

Zaměstnanec sběrny vykupoval odcizený materiál. Muž prodával marihuanu. Kriminalisté dopadli pachatele vloupání. Po nehodě řidič nadýchal 1,6 promile. Muž vnikl do budovy váhy v zemědělském družstvu.Řidič motocyklu nezvládl řízení.

PELHŘIMOVSKO: Kriminalisté mu sdělili podezření z podílnictví 

Pelhřimovští kriminalisté vedou zkrácené přípravné řízení k případu, kdy zaměstnanec sběrny vykupoval kovový materiál, i když musel být srozuměn s tím, že se jedná o odcizené věci.
Zaměstnanec jedné ze sběren na Pelhřimovsku v období od jedenáctého do šestadvacátého února letošního roku nejméně v pěti případech vykoupil od jedné osoby zánovní měděné topenářské součástky, opálené měděné kabely a zdeformované nové měděné okapy. U uvedených věcí bylo zcela zjevné, že se nejedná o starý kovový šrot, ale o zánovní materiál, který byl v případě okapů pouze násilně zdeformovaný. Cena vykoupeného materiálu byla stanovena na 94 tisíc korun. Jednalo se o věci, které byly odcizeny ze stavby rodinného domu a pachatele tohoto skutku již kriminalisté trestně stíhají.
Nyní kriminalisté sdělili podezření zaměstnanci sběrny a to pro přečin podílnictví. Za ten mu hrozí až jeden rok vězení.
por. Bc. Monika Pátková, komisař

PELHŘIMOVSKO: Kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Havlíčkobrodska. Muž je obviněný z toho, že si v posledních pěti letech nelegálně obstarával marihuanu, kterou poté dále prodával nebo daroval dalším osobám a to zejména na Humpolecku. Podle kriminalistů takto dále distribuoval kolem 4,5 kilogramu marihuany.
Dnešního dne si muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.
 
por. Bc. Monika Pátková, komisař

PELHŘIMOVSKO: Dva muži odnesli z dílny věci za více jak 40 tisíc korun 

Pelhřimovským kriminalistům se podařilo objasnit případ vloupání do dílny v areálu zemědělského družstva, ke kterému došlo na konci letošního března. Neznámí pachatelé tehdy po odstranění visacího zámku na vratech vnikli do dílny v areálu družstva v obci Chrástov a z dílny odcizili sekačku na trávu, hydraulickou štípačku na dřevo určenou k zapojení za traktor, benzínový postřikovač a dva kanystry s naftou. Poté ještě ze zaparkovaného traktoru odčerpali 32 litrů motorové nafty. Majiteli tím způsobili celkovou škodu převyšující 40 tisíc korun.
 
Policisté po oznámení události provedli ohledání místa činu a po pachatelích i odcizených věcech začali pátrat. Na základě získaných informací se jim podařilo pachatele ustanovit. Jedná se o dva třicetileté muže z Pelhřimovska, kteří vloupání provedli společně.
 
Během prověřování případu kriminalisté navíc zjistili, že ačkoli mají oba muži uložen zákaz řízení motorových vozidel, řídili osobní automobil. Jeden z nich na místo krádeže a druhý poté k místu, kde odcizené věci prodali. Policisté odcizenou sekačku, štípačku a postřikovač zajistili a věci budou vráceny majiteli.
 
Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání obou mužů pro přečin krádež a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
 
por. Bc. Monika Pátková, komisař

PELHŘIMOVSKO: Řidič a dva spolujezdci se lehce zranili 

Dnes v půl druhé v noci vyjížděli pelhřimovští policisté k dopravní nehodě do Žirovnice. Na místě zjistili, že dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Volvo jel ulicí Nádražní ve směru od centra města. Při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do zábradlí mostu na hrázi rybníka Budín. Při nehodě se lehce zranil řidič i jeho dva spolujezdci. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, při které nadýchal 1,61 promile. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hmotná škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun.    
 
por. Bc. Monika Pátková, komisař

PELHŘIMOVSKO: Policisté ho našli spícího na pohovce 

Včera 25.6 krátce před pátou hodinou ráno přijali pacovští policisté oznámení o muži, který neoprávněně vnikl do budovy váhy zemědělského družstva ve Velké Chyšce. Policisté ihned vyjeli na místo a zjistili, že u budovy váhy je rozbitá skleněná výplň vstupních dveří. V zadní místnosti budovy pak našli na pohovce spícího muže. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili dvě promile alkoholu v dechu. Protože muž nechtěl policistům prokázat svoji totožnost, převezli ho na obvodní oddělení k dalším úkonům. Následně zjistili, že se jedná o čtyřiatřicetiletého muže z Brna. Policistům uvedl, že do prostor váhy vnikl proto, aby se zde usušil a zahřál. Policisté jeho jednání kvalifikovali jako přestupek proti majetku a muži uložili blokovou pokutu.
 
por. Bc. Monika Pátková, komisař

PELHŘIMOVSKO: Spolujezdkyně se těžce zranila 

V sobotu krátce před devatenáctou hodinou došlo mezi obcemi Nový Rychnov a Vyskytná k vážné dopravní nehodě motocyklisty. Devětadvacetiletý řidič motocyklu při průjezdu pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a vyjel vlevo mimo vozovku, kde na trávě havaroval. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění, jeho pětadvacetiletá spolujezdkyně se zranila těžce a byla letecky transportována do brněnské nemocnice. Hmotnou škodu na motocyklu vyčíslil majitel na 65 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní.
 
por. Bc. Monika Pátková, komisař

 

Čtěte dále:   Žena z Humpolce se opila s přáteli a pak ztropila ostudu. Řádila i před domem

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přehled usnesení z 50. Rady města Humpolec

Út Čvc 2 , 2013
Přehled usnesení z Rady města Humpolec konané 26.6.2013 Čtěte dále:   Opilý řidič v Humpolci najel do garáže, dveře ale byly zavřené

You May Like

Témata