Z deníku policie

16

Na počátku letních prázdnin bylo v Humpolci poměrně „veselo“.

V sobotu 27.června v ranních hodinách odcizil dosud nezjištěný pachatel v ulici Na Rybníčku zaparkované vozidlo Škoda 105. Při couvání však s vozidlem narazil do stromu a následně do dalšího zaparkovaného vozidla. Po havárii pachatel z místa činu utekl. Hmotná škoda byla vyčíslena na 4.500 korun.V pondělí 29.června bylo na Obvodní oddělení policie nahlášeno poškození objektu márnice na židovském hřbitově v Humpolci. Pachatel poškodil celkem dvě skleněné výplně oken a dále pásové profily dveří společně s visacím zámkem. Škoda poškozením byla vyčíslena na 3.650 korun. Policisté šetří tento případ jako přestupek proti majetku.Nejdramatičtější událost se odehrála v úterý 30.června, kdy došlo k ozbrojenému přepadení zlatnictví v Humpolci. V době před koncem prodejní doby vešli do zlatnictví naproti  OD Billa dva muži. Pod pohrůžkou namířené pistole na prodavačku jeden z mužů požadoval vydání finanční hotovosti. Druhý muž poté odcizil z vitrín zlaté řetízky, prsteny a přívěsky.


Po loupeži pachatelé opustili obchod a na ulici několikrát vystřelili po svědkovi, který je pronásledoval. Poté nasedli do blíže neurčeného vozidla a odjeli směrem na m.č. Brunka a obec Jiřice.


Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po pachatelích této závažné trestné činnosti. Žádají svědky, kteří byli v uvedenou dobu v blízkosti místa činu a viděli utíkat pachatele z klenotnictví nebo odjíždět vozidlem, aby veškeré informace podali na linku 158 nebo na kteroukoli policejní služebnu.


Popis jednoho z mužů: výška 175 – 180 cm, silnější postavy, zavalitý krk, snědé pleti, nakrátko ostříhaný s kaštanovými vlasy. Na hlavě měl červenou kšiltovku, 3/4 kalhoty kapri khaki barvy, černou nebo tmavohnědou bundu do pasu a pod ní bílou košili. Věk 25-28 let.


 Humpolečtí policisté dále pátrají po dvou ženách ve věku 50 a 30 let, snědé pleti, které ve středu 1.července kolem 11. hodiny navštívily prodejnu textilu v Humpolci v Kamarytově ulici. Ženy zde nakupovaly, přičemž jedna šla se zbožím k pokladně, kde platila pokladní dvoutisícovou bankovkou. Pokladní ženě chtěla vrátit peníze, proto vyndala z prodejního pultu plechovou dózu s finanční hotovostí. Žena využila momentu překvapení, sáhla do dózy a všechny papírové peníze odcizila. Z místa poté obě ženy rychle utekly. Svým jednáním způsobily škodu ve výši 12.300 korun.

Čtěte dále:   Srážka s gaučem na dálnici u Humpolce: do spadené sedací soupravy narazil kamion

 V sobotu 4.7. odpoledne našel náhodný kolemjdoucí v zatopeném lomu poblíž zahrádkářské kolonie v průmyslové části města utopeného muže. Podle všech dosavadních šetření se tu utopil nešťastnou náhodou. Policie ale nařídila soudní pitvu, která by měla vyloučit cizí zavinění. Dvaapadesátiletý muž z Humpolce měl u sebe doklady, policie tak zná totožnost utonulého. Z lomu ho museli vyprostit hasiči.


 Během prodlouženého víkendu řádil v Humpolci zloděj. Neznámý pachatel vnikl do oploceného areálu firmy v Lužické ulici. Z údržbářské dílny odcizil přístroj na lakování v hodnotě nejméně 32.800 korun. Následně vnikl do administrativní budovy, kde vylomil zámky u několika dveří, prošel jídelnou a v jedné kanceláři se dostal ke skříňovému trezoru, který vypáčil a odnesl si z něj několik desítek tisíc korun. Pachatel svým jednáním celkem způsobil škodu ve výši bezmála 138 tisíc korun. Z toho jen na poškození zámků dveří a trezoru vznikla škoda ve výši téměř 52 tisíc korun.


 


(Zdroj: www.policie.cz )

myska

16 thoughts on “Z deníku policie

  1. Jojo, už to není co bejvávalo. Za komunistů byl klid a pořádek, za Adolfa byla i tráva nějak zelenější a když vládl Franz Josef …….

   Fakt nechápu tyhle povzdechy po starých dobrých časech 😐

   1. Františku,fakt nechápu co má kriminalita ve městě společného se starýma dobrýma časama.Miruna

    1. Někteří lidé mají zafixovánu pouze dobu před a po.Což je vcelku dobře.
     Někdy je ovšem třeba promyslet jak tuto fixaci vypustit do světa,tak aby se to nikoho nedotklo.

    2. Miruno – vůbec nic. První příspěvek byl „Takové to bylo ….

     ad. „staré dobré časy“. Rčení se vztahuje na dobu od stvoření světa do právě uplynulých chvil, rozličný časový úsek z tohoto období, kdy se autorovi výroku vedlo lépe, hůře či prostě jinak než právě teď.

 1. A kdepak byli opět naši strážci zákona? Asi si zrovna dávali svou svačinku, která trvá celou jejich pracovní dobu. Myslím že by v jejich řadách byla vhodná 100% čistka.
  Max

  1. A vy předpokládáte, že by strážci zákona měli 24 hodin den co den postávat u klenotnictví v ul.Na Kasárnách, aby byli v daný okamžik přítomni na místě, když by ho náhodou někdo chtěl vykrást? To je dobrý, tahle vychytralost mě fakt nenapadla.

   1. Co řešíte, na hoře je barevná kamera. A tak to maj celé nahrané
    a jistě ty zločince už chytili

    1. Nevím jak v Humpolci, ale pokud ta kamera nemá automatické přesouvání (a nejspíš nemá), tak hlídá jen jedno určené místo. Vzhledem k tomu, že nejcitlivější místo v oblasti je bankomat, předpokládám, že namířena je trvale právě na něj. Pravděpodobnost, že by četníci zrovna touhle kamerou v době přepadení kontrolovali okolí je minimální.

     Radek

    2. Tak to byli policajti, protože vědí, že kamera kouká jinam.
     Nebo někdo chce ukrást bankomat a tímto krokem chce docílit kamerování vchodu do zlatnictví

     1. Ale tam je ta kamera (oko), co se dívá do všech stran, tak to snad nejni takovej problém.Mimo to ta fotka v blesku,nějaká starší modrá 306 v kombajnu.At mi nikdo neřiká, že v dnešní době nejni PČR schopná identifikovat alespoň počáteční čísla na PZ.
      Ale taky sem slyšel, podotýkám jen slyšel, že majitelé měly dobré pojištění proti krádeži :-)).Jestli tomu tak nejni, tak se omlouvám.
      Ještě bych něco dodal o Humpolecké policii, ale o tom se asi každý už přesvědčil a nemá cenu to komentovat.
      Hezký den Petr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Štočkův dvůr - program na prázdniny

Čt Čvc 9 , 2009
V areálu Tiskárny David (ul. 5. května, naproti benzince) se o prázdninách nudit nebudete. Hudební vystoupení, kino, hudební promítání …….. Otevřeno je každý den od 17.00 (o prázdninách). Přehled pořádaných akcí je v článku. Info, rezervace – tel: 602 316 878. Čtěte dále:   Pozor na podvodné telefonáty

You May Like

Témata