Z deníku Policie

Vyhodnocení akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“. Muž je obviněný ze zvýhodňování věřitele. Policisté dopadli pachatele vloupání do humpolecké polikliniky. Žena okradla známého.

"Zebra se za Tebe nerozhlédne!".

13. kolo celorepublikového projektu proběhlo ve dnech od 2. do 6. září 2013  

První zářijový týden pořádala Policie České republiky v pořadí již 13. kolo celorepublikového dopravně preventivního projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“.
Prostřednictvím projektu policisté malým i větším školákům, ale i ostatním chodcům připomněli zásady bezpečného pohybu na pozemních komunikacích a základní principy přecházení vozovky, se zaměřením na odbourávání stále přetrvávajících mýtů o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce. V rámci dopravních seminářů také prověřili znalosti žáků v oblasti bezpečnosti silničního provozu.
Podzimní kolo projektu se uskutečnilo pod vedením Ředitelství služby dopravní policie a oddělení mediální komunikace a public relations Policejního prezidia České republiky a za podpory partnerů projektu – BESIP Ministerstva dopravy ČR a Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra České republiky.
V rámci projektu působili policisté celkem na 579 přechodech pro chodce a pro žáky základních škol odpřednášeli zhruba 140 seminářů s dopravní tematikou (více).
Z celkového hodnocení této preventivní aktivity Policie ČR je zřejmé, že tento dlouhodobě realizovaný projekt je širokou veřejností stále kladně přijímán.

PELHŘIMOVSKO: Navíc se dopustil i podvodu 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání podnikatele z Pelhřimovska. Muž je obviněný z toho, že jako podnikající fyzická osoba od července roku 2009 do září loňského roku odebral u právnických i fyzických osob zboží a služby v hodnotě více než dva a půl milionu korun a to přesto, že si byl vědom své nepříznivé finanční situace a věděl, že své finanční závazky nebude moci splnit. Navíc na konci roku 2009 při splácení dluhů upřednostnil některé věřitele před jinými. Nyní je stíhán pro zločin podvod a trestný čin zvýhodňování věřitele. Hrozí mu až osm let vězení.

PELHŘIMOVSKO: Muž se vloupal do budovy polikliniky, chytili ho při činu 

Vzhledem k tomu, že v letošním roce došlo na Pelhřimovsku k několika případům vloupání do budov s lékařskými ordinacemi, věnují policisté při výkonu obchůzkové služby těmto objektům zvýšenou pozornost. V sobotu 14. září krátce před třetí hodinou v noci zjistili humpolečtí policisté vloupání do polikliniky v Masarykově ulici v Humpolci. Protože předpokládali, že pachatel může být stále uvnitř objektu, přivolali na místo další hlídku a policejního psovoda. Ten provedl prohlídku budovy a na místě vypátral pachatele. Jedná se o pětatřicetiletého muže z Ostravy. Policisté muže zadrželi a převezli na obvodní oddělení k provedení dalších úkonů. Šetřením na místě policisté zjistili, že muž se do budovy polikliniky dostal po vypáčení zadních dveří. V objektu se pak vloupal celkem do osmi ordinací, kde odcizil finanční hotovost přes čtyři tisíce korun. Poškozením zařízení způsobil škodu za bezmála 25 tisíc korun.
 
Včera kriminalisté zahájili trestní stíhání muže pro přečin krádež a přečin poškození cizí věci, pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. V současné době kriminalisté zjišťují, zda se obviněný muž v minulosti nedopustil ještě další trestné činnosti.

PEHLŘIMOVSKO: Peněženku odcizila i řidičce, která jí zastavila při stopu 

Humpolečtí policisté včera sdělili třiadvacetileté ženě podezření ze dvou přečinů. Okradla svého známého i ženu, která ji svezla jako stopařku.
 
Třiadvacetiletá žena, která má trvalé bydliště na Orlickoústecku, ale nyní se zdržuje na Pelhřimovsku, je podezřelá z toho, že v bytě svého známého odcizila platební kartu. Ke skutku došlo na konci července letošního roku. Žena byla na návštěvě v bytě známého v Humpolci a přitom mu v ranních hodinách z peněženky odložené v kuchyni odcizila  platební kartu. Z té potom šestkrát vybrala finanční hotovost v celkové výši šestnáct tisíc korun. Pokusila se i o další neoprávněné výběry, ty už ale byly neúspěšné.
 
Další krádeže se žena dopustila ve středu 11. září. U obce Jiřice si jako stopařka zastavila osobní auto, jehož řidička ji svezla do Koberovic. Žena si sedla na zadní sedadlo, kde měla řidička položené své osobní věci. Během jízdy z tašky odcizila peněženku s doklady a platební kartou. Policistům se během krátké doby na základě provedeného šetření podařili pachatelku ustanovit.
 
Policisté ženě sdělili podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení, ženě hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

zdroj: www.policie.cz

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

27. září 2013: DEN S KRAJEM VYSOČINA

Po Zář 23 , 2013
Kraj Vysočina s partnery zvou veřejnost bez rozdílu věku na velkou zábavní show, která je naplánována na 27. září 2013 od 13:00 hodin na Masarykově náměstí v Jihlavě. Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

You May Like

Témata