Z Dolního Města do Kejžlice stále objížďkou

Humpolec – Dlouhotrvající opravy silnice II/ 347 se pomalu chýlí ke konci.

Objizdka.jpg

Podstatně se tak uleví silničkám, po kterých vede objížďka i lidem, kteří trasu každodenně využívali. Podle informací starosty Kejžlice Václava Zástěry by mohla být komunikace provizorně spuštěna už od 1. listopadu. „Co mám zprávy, tak by se to mělo týkat pouze autobusových spojení a osobních aut,“ sdělil Zástěra.

Uzavírka silnice potrápila řidiče a dává zabrat i menším trasám, po kterých si motoristé krátili cestu. Tu ovšem často nevolí po značené objížďce, což je citelně znát v malé Řečici.

Řečice se stala průjezdní vesnicí

Vede přes ní nejrychlejší zkratka do Lipnice nad Sázavou. „Před tím tudy denně projela dvě auta a nyní jezdí pořád. Občas tudy projede i kamion. Už takhle byla silnice ve špatném stavu, nyní je v dezolátním,“ konstatoval Zástěra.

Cestu do práce i z práce oprava silnice prodloužila i Martinu Haškovi, který v Lipnici nad Sázavou vede restauraci U České koruny. „Už je to dlouhé a všechny už to štve a s nadcházející zimou stoupá i nervozita, jak to bude po malých silničkách průjezdné,“ popsal situaci dojíždějící Hašek.

Podle něj uzavírka částečně ovlivňuje i návštěvnost Lipnice, potažmo jeho restaurantu. „Někteří hosté si návštěvu rozmyslí, když vidí zhruba patnáctikilometrovou objížďku,“ dodal hostinský. Modernizace pětikilometrového úseku z Dolního Města do Kejžlice a jeho rozšíření na 7,5 metru stojí 147 milionů korun. Práce by měly být hotovy příští rok.

Převzato z Pelhřimovského deníku:

http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20101025_objizdka_kejzlice.html

Čtěte dále:   Finále MS v hokeji 2024 - Mikádo Humpolec

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Karambě zahrál swingtet

St Říj 27 , 2010
Po koncertní odmlce se do humpoleckého podniku Karamba opět vrátila hudba. Čtěte dále:   Den dětí

You May Like

Témata