Začala modernizace na II/347. Řidiči musí až do října jezdit po objížďce

Kraj Vysočina zahájil rekonstrukci průtahu Čejova na Humpolecku. V této obci je tak od minulého pátku pro veškerý provoz uzavřena silnice II/347. Pro řidiče jsou připraveny objízdné trasy.

„Technický stav komunikace nevyhovuje z hlediska plynulosti a bezpečnosti dopravy a vzhledem k současným intenzitám dopravy byla navržena její modernizace. Vozovka dle diagnostického průzkumu vykazuje nedostatečnou únosnost s výskytem značného množství poruch, a proto dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev,“ říká v tiskové zprávě Pavel Žižka z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.

Řidiči by se po zrekonstruované silnici měli poprvé projet zřejmě na konci letošního řijna, nyní musí jezdit po objízdných trasách, které jsou vyznačeny.

Modernizovaný úsek v délce 840 metrů je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi Světlou nad Sázavou, Humpolcem a dálnicí D1. Projekt II/347 Čejov – průtah navazuje na již dokončené úseky této komunikace:

II/347 Světlá n. S. – D1, 1. stavba (úsek Kejžlice – Dolní Město; realizace 2010 – 2011);
II/347 Světlá n. S. – D1, 2. stavba – úsek č. 1 (úsek Světlá nad Sázavou – Dolní Město; realizace 2015);
II/347 Světlá n. S. – D1, 2. stavba – úsek č. 2 (úsek Kejžlice – Čejov; realizace 2016);
II/347 Humpolec – ul. Čejovská, okružní křižovatka (realizace 2017 – 2018).

„Na projekt II/347 Čejov – průtah s rozpočtem stavebních prací ve výši 10,6 milionu korun kraj požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu,“ doplnila za Kraj Vysočina jeho mluvčí Jitka Svatošová.

Čtěte dále:   Tipy na víkend - V Humpolci zabaví divadlo, v klášteře hudba

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Út Kvě 3 , 2022
na pozici úředník/úřednice pro zajišťování výkonu správních činností při územním rozhodování a rozhodování na úseku stavebního úřadu a vyvlastnění, v rámci Stavebního úřadu MěÚ Humpolec Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci i Pacově si pochutnají na zabijačce

You May Like

Témata