Žádost o pomoc – hledá se kovadlina!

14

Na hradě Orlík opět řádili zloději – a znovu „sběrači kovů“. Tentokráte si odnesli stokilovou kovadlinu, která zde sloužila provozovateli expozice historických řemesel.

Ze soboty na neděli 8.6.2008 navštívili hrad nezvaní hosté. Tentokráte jim neodolala více jak 100 kg kovadlina z prostoru bastionum, která zde již bez problémů přežila 8 let. Kovadlina byla připevněna masivními řetězy se zámky a skobami. Pořizovací cena nové kovadliny je okolo 20 tis. Kč. Vzhledem ke vzniklé škodě se jedná o trestný čin, který šetří Policie ČR.



Provozovatelé hradu prosí všechny občany regionu o pátrání po této kovadlině. Poměrně jednoduchým identifikátorem je nápis barvou URD 1051. Jednalo se o starší typ o váze 100-125 kg, který nesl poměrně výrazné stopy používání.  
   


Případné informace hlaste přímo na humpoleckou služebnu Policie ČR na telefon 565 537 333 nebo 974 274 720,  nebo na správu hradu na tel. 723 735 062, 777 347 511 nebo 724 937 647. Případně můžete zaslat i e-mailovou zprávu na adresy: castrum@seznam.cz , info@hrad-orlik.cz .


 


Informace vedoucí k dopadení pachatelů a hlavně nalezení kovadliny budou odměněny celoroční volnou vstupenkou na hrad i všechny pořádané akce.


http://www.hrad-orlik.cz/castrum-ops/


 

Čtěte dále:   Hrad Orlík se s turistickou sezonou loučil ranou z děla. Podívejte se

myska

14 thoughts on “Žádost o pomoc – hledá se kovadlina!

 1. Zdá se, že zloděj měl velkou sílu. Osobně bych ji donesl tak 10 metrů.
  Na hradě jsou však kamery. Viz článek o pálení čarodějnic a zásahu policie.
  Takže stačí od policie vyžádat záznam a je to.

  1. Neser
   kamery jsou po celém městě a policajti se u těch monitorů válejí v novém prostředí.
   Když šli na ohlášené čarodějnice tak byli frajeři.Při krádeži bankomatu to taky neustáli (koukali tam minimálně 2x).
   V čem porušuje příspěvek pravidla?
   Pokus se ohlásit drobnou krádež na místní stanici a budeš si připadat jako ten co to ukradl.
   Chápu, starosta ti umyl hlavu po „policejním cvičení“ a Ty se snažíš jako korigovat články. Přešlápni si a uvědom si, že město bez policie a městské policie, bude za chvilku pod vládou gangů a zlodějů.
   Dek si klapky na oči a dej pokoj…

   1. 😀

    tak to vezmem po radcich:
    1. – a budu!
    2. zajdi se nekdy podivat na sluzebnu – tj. kde sedi, uraduji a sleduji kamery a kde je to „nove prostredi“ Pokud jsem si ja vsimnul pri exkurzi na slavnostnim otevirani, tak pro sluzbukonajici tam zadne zmeny nejsou a co se pamatuju z drivejska, nemaji ani slusne sprchy .. Bankomat na Hornim namest doplatil technologii – rozepisovat se nebudu, ale docasne smaznout kameru jde zarizenim za par stokorun.
    3. i to jsem zkusil. teda nehlasil jsem kradez, ale popovidal jsem si o 2-6 kamionech imrvere parkujicich na chodniku ve Lnarske.
    4. starosta mi hlavu nemeje (ostatně na me hlavě uz neni co umyvat). Mimo jine – Humpolak pred par lety prestal zadat dotace od mesta a jede „za sve“
    5. ?? …… dej pokoj a nech nas psat si na Humpolaku do komentaru co budeme chtit ? Mily anonyme, vystup ze stinu, pojd do redakce a pis clanky. Prostoru je plno. Jen se pod sva dilka musis podepsat, vis.

    Frantisek
    t.c. predseda O.S. Humpolak
    a taky ten co obcas maze prispevky

    1. 1. Tak jo
     2. Byl jsem, vpředu něco opravovali, tak jsem šel zadem. Jeden tam spal
     jak špalek
     3. Mě vykradli auto a nechtělo se jim to sepisovat
     4. Promiň, zapomněl jsem
     5. Už si dám pozor

     Břéťa Rychlík
     t.c. u monitoru

 2. Zajímalo by mě, jestli se musíme smířit s tím že bezdomovci a dobrovolně nezaměstnaní klienti ubytoven budou odnášet kovadliny a měděné okapy z hradu, měděné svody z fary, kryty z pouličního osvětlení,kanálové kryt z litiny,….atd. To není zákonný způsob jak tyhle vágusy vytlačit z města?

  1. Asi by se takový prostředek našel, ale myslíš Pierre, že se někomu na radnici bude chtít soudit s ochránci lidských práv a tak dále? Budeš za rasistu a asociála jen to fikne. Murlo

   1. No já bych si možná naivně představoval že tuhle problematiku uchopí zastupitelé některé politické strany a dobrou prací a vyřešením problému nám ukážou že stojí za to je volit. Kdyby se jednalo o ojedinělé výstřelky tak chápu že naši politici vyčkávají, ale vágusové živí na krádežích tu už pobývají delší dobu. Rasismus na tohle těžko někdo navlíkne, většina „homeless“ a „ubytovna-people“ je bílá.

  2. jenže realita je taková, že když na to nenarazí rasýýzmus, tak se schovají za sociální smír, či jinou moderní-multikulti vymyšlenost. Prosté řešení, kdy jsou postiženi ti, co dělají bordel a kradou – HA HA HA 🙁

   1. Možná by pomohlo, kdyby se tu občas prošla policie.
    Stačila by i městská, určitě by to mělo preventivní význam

    1. Možná by pomohlo kdyby někdo monitoroval co se vykupuje ve sběrně a kdo tam co vozí. Bezdomovci těžko zdůvodní že to maj ze svýho domu.

     1. oslovte naše zastupitele,máme tu různé politické strany,nebo do voleb v roce 010 založte novou formaci.víc hlav víc ví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Svatá Markéta, byliny, ženci, pověsti a létající talíře ukryté v nitru Melechova

St Čvn 11 , 2008
Letní vysočinská expedice. Kulturně botanická expedice + dobrovolnická dílna aplikované ikebany a feng šuej na okolí a starobylé hřbitovní zdi kostela sv. Markéty v Loukově u Světlé nad Sázavou. Včetně noční cesty k vrcholu tajemného kopce Melechov na Vysočině. Čtěte dále:   Hrad Orlík se s turistickou sezonou loučil ranou […]

You May Like

Témata