Zákony v Humpolci platí jen pro některé?

20

Jedná se o opakující se situaci, kterou můžeme vidět víkend co víkend a zejména však v pátek.
Pátek, 4.10.2013, nebyl tedy žádnou výjimkou.

Nejen na Humpolákovi se několikrát psalo o tom, jak jsou
lidé po Humpolci pokutováni za špatné parkování, proto mě udivuje, že toto je
neustále tolerováno. V ulici „V Brance“ směrem k disco-klubu
Hell Club je značka zákaz zastavení PÁ, SO, NE 06-18 hod, ale jako by byla neviditelná.
Nejen postávající taxikáři, ale i omladina, která klub navštěvuje, si vesele
parkuje v zákazu…

O obtěžujícím hluku, nepořádku a vandalismu ani nemluvě,
pořád stejné jako dřív, stále též nikým neřešeno a ponecháno bez povšimnutí.

 

Je to z toho důvodu, že místní Policie nemá dostatek
lidí?

Či to bude úplně něčím jiným?

 

Fotografie pořízeny 4.10.2013 v 22:55

Čtěte dále:   Humpolec vyhlásil soutěž na proměnu Spolkového domu a školy v Husově ulici

Petr

20 thoughts on “Zákony v Humpolci platí jen pro některé?

 1. Krátká paralela – mí rodiče bydlí v paneláku. Svého času se do bytu pod ně nastěhovali přizpůsobiví spoluobčané. Když během jednoho z mnoha hlučných nočních mejdanů oněch spoluobčanů, hluboko po půlnoci, zavolali rodiče PČR, policisté po chvíli dorazili na místo a domlouvali mým rodičům, aby to raději moc neřešili a vydrželi to, že by jim níže bydlící spoluobčané mohli odvetou např. poničit auto. Takže asi tak….

 2. Co se policii v Humpolci týká, jejich náplní je, jak všichni víme, korzovat na přechodech pro chodce a pokutovat řidiče, že se ve vlastním autě nepřipoutají a „ohrožují tak bezpečnost na silnicích“….
  dnes riskujeme, když chceme během dne projít parkem- žízniví bezdomovci hrubě nadávají, místnímu „policistovi“ tykají,- jedná se o mladého vyjukaného jinocha- on je raději neslyší.
  O tom, že není schopná dorazit na místo nahlášené loupeže, bez gramatické chyby sepsat zápis a k případu se jakkoliv vyjádřit… to už je problém… nebo spíš nad jejich kompetence…
  Kdybych byl humpoleckým policistou, styděl bych se za nápis „pomáhat a chránit“

   1. Otázka městské policie je v Humpolci trvale tabu.Nejsou peníze a o bližších otázkách jejího možného vzniku si jistě popovídáme v tenisové hale za 16.milionů.

    1. Člověče, vy fakt nemůžete být normální, ať se tu šustne cokoliv, skončí to pro vás u tenisové haly. Co vám ten sport provedl? Někoho z rodiny vám vzal? Nebo jinak poškodil váš život? Co to má co dělat s parkováním u hospody? Tam parkují nějací tenisté???? Nebo v té hospodě popíjejí v pracovní době? Nebo si myslíte, že PČR místo aby kontrolovala situaci ve městě, sedí na kurtech? Není ten problém přeci jenom v lidech samotných???

     1. Kdyby vedení města neprosadilo zcela nesmyslnou investici do tenisové haly za městské peníze, tak se mohlo za tuto částku vyřešit mnoho jiných a důležitějších problémů v našem městě !! To není nic proti tenistům, ale když jich zde máme tolik moc a všichni chtějí tolik moc hrát jak tvrdí pan Novák, tak si měli vzít úvěr a postavit si halu za své prostředky. Vždyť by na to vše přece v pohodě vydělali jak tvrdí. V dnešní době již nikde v ČR nestaví tenisové haly obec !!!

     2. Co sem taháte tu halu, to už je pase. V článku jde o parkování a nečinnost policie. Jsem řidič tak mi to v celku vyhovuje mohu si v Humpolci postavit auto kam chci. Na náměstí na invalidy a podobně. Máte 90 % jistotu, že se nic nestane. V Humpolci si klidně můžete dát pár piv jet autem domů, protože policie vždy stojí na jasném a zřetelném místě tak aby šlo zabočit do nějaké uličky.
      Jsem rád že to tu tak chodí protože v jiných městech kde mají městskou policii, která je pod přísným rozpočtem a stará se jen o to aby na sebe vydělala, to vypadá úplně jinak. Místní občané jsou buzerování za decimetry parkovaní u přechodu, rychlost 55 km/h, 15 metrů u konce obce..a podobně. Samozřejmě tam městská policie neřeší povaleče v parku, hlučné sousedy a podobně. Řidič je vždy nejjednodušší kořist na pokuty.
      V inkriminované ulici, dle fotodokumentace, je sice zákaz stání, ale značka je obětí vandalizmu a nevypadá úplně přesně jak má být.
      Platnost značky má být uvedena na doplňkové tabulce a ne na značce, takže nějakej chytrák napadne tuto značku jako neplatnou protože není ve shodě s dopravním značením. Osobně si myslím, že autorovi článku nevadí ty auta ale, to kulturní zařízení, které je hlučné až do noci. A tom je zakopaný pes, nějaká městská vyhláška upravující provozní doby, počty hracích automatů …..a samozřejmě vymáhání dodržování.
      Mohl bych pokračovat, ale už už je tam dost keců 🙂

     3. Úplně rozumím tomu, že většině takováto tolerance vyhovuje, avšak když vás nechají na náměstí stát na invalidech a pak vás pokutují u mototechny za pásy, tak podle mého to v pořádku není. Kdyby se jednalo zejména o problém hluku, tak je to v článku uvedeno, ale všechno souvisí se vším, takže ano jedná se i o způsobený hluk, rozbité sklo po silnici, park plný vajglů, odpadků aj., převrácené kontejnery, vysypané odpadky z košů apod., to se vám líbí? V tom parku má být relaxační zóna pro maminy s kočárky, důchodce atp. či ne?
      Autor čili já, spím jako dudek, takže mi ten hluk zase tolik nevadí, ovšem když nějaké mladé pipky ve tři ráno drží palec na zvonku, tak mě to opravdu vzbudí :), o poházených lahvích na barák, vysklené sklo v plotu atd. ani nemluvě. Ale zpět k zákazové značce, pro některé je evidentně nutný návrat do autoškoly: jedná se totiž o zákaz zastavení, nikoliv o zákaz stání a dodatek je v červeném pruhu správně:
      Dopravní značka Zákaz zastavení ) zakazuje zatavení. Na značce může být v dolní části červeného kruhu vyznačena doba, po kterou zákaz platí (např. So Ne 06 14 h). Kdo chce může si to dohledat v zákoníku. 🙂 Samozřejmě netoužím po tom, aby nás policie nějak zbytečně buzerovala za každé špatné zaparkování apod., ale tady se jedná o naprostou ignoraci všeho, co se kolem klubu děje viz výše – porušování dopravních zákonů, vandalismus, nadměrný hluk. xx22

     4. Nezlobte se,ale kulturní zařízení(Hellclub) není původcem hluku!To jste na dost velkém omylu.Hluk způsobují lidé venku a s tím může majitel klubu dost těžko co dělat.A omezovat provozní doby? Jak to obhájíte? Každý do svého podnikání investuje spoustu peněz a času a práce a pak mu někdo řekne „vydělávejte jen když vám to povolíme?“ to přeci nemůžete myslet vážně.Konkrétně v tomto případě by to bylo likvidační a zmařená investice.Kdo to tomu podnikateli,který se třeba zadlužil vrátí? On přece nemůže za to,že se lidé neumí chovat a že policie nefunguje jak má,nebo že v Humpolci chybí městská policie.Tam kde selže stát,město,potažmo rodina a výchova má nastoupit cesta likvidace podnikatelů,kteří se snaží akorát dělat legálně svůj byznys?

   2. No nevím. Vždycky jsem zastával názor, že by městská policie v Humpolci měla být a byl jsem pro. Dnes žiju v městě, kde městská policie je a už si tím nejsem tak jistý. Spíše bych řekl že jsem proti a městská policie je trochu zbytečná. Když čtu pravidelné měsíční zápisy z výjezdů městské policie, které jsou publikované v místních novinách, tak probém je v tom, že co se týká pořádku a řešení podobných prohřešků, tak strážnici městské policie nemají v tomto směru skoro žádné pravomoce. Můžou pokárat, můžou diskutovat, můžou radit, ale udělat a potrestat nemohou skoro vůbec. V případě že dojde ke skutečné trestné činnosti nebo narušování pořádku, tak stejně musí zavolat hlídku policie ČR a podstoupit případ k řešení jim. A tak jediné kde se můžou strážníci MP pak realizovat je to, že objíždějí náměstí a místní sídliště a kontrolují parkovací lístky a udělují pokuty za špatné, nebo nezaplacené parkování. Takže už rozhoně tolik pro MP nejsem.

    1. Aktuálně je to v Humpolci jediná diskotéka, PČR nemusí objíždět několik míst, jako v minulých letech, kdy fungovaly i další podobné podniky v HU, nyní to mají vcelku jednoduché, stačí dojet na jedno frekventované místo,…nevím tedy v čem je problém..možná sem tam ulicí za noc projedou, to nevím, ale jak vidno parkující v zákazu se neřeší..třeba má místní podnik nějakou výjimku, kdo ví…xx22

     1. Řekl bych, že u Policie ČR v Humpolci pracují lidé postiženi slepotou ! Na sídlišti Kasalova Pila neustále parkují auta v nebezpečné zatáčce, kde nezbývá místo na projetí, natož na vyhnutí vozidel. Parkující nedodržují odstup 5m před přechodem, dokonce parkují i na přechodech a Policie to nevidí a neřeší. A to už se tam stalo i několik nehod a některé i Policie řešila, ale přesto tam její vozidlo projíždí a příslušníci nic nevidí a neobtěžují se zastavit a problém řešit. Jak říkám, omlouvá je jen to, že asi mají špatný zrak a nevidí……..
      Jinak na řešení tohoto problému si myslím nepotřebují ani víc lidí, ani více benzínu ani jim v tom nebrání žádný z dalších kritizovaných nedostatků u Policie. Takže je to asi opravdu jejich nechuť poctivě pracovat a pomáhat a chránit,,,, A to jsou placeni z našich daní. ale to jim asi nic neříká. Petr

     2. Ale on má pravdu, serou na to a bojí se, proč jste ho nazval ubožákem ? Nebo snad máte jiné vysvětlení, proč se s tímto a mnoho dalšími věcmi nic neděje? Pokutu za kšandy u Mototechny umí dát každý, ale „vyčistit“ ulici od pár floutků, kteří navíc pak odjíždí nalití, to nikdo neřeší . . . A pak se staví pomníčky u silnice.

     3. Dva lidi na směnu a na území 40 kilometrů čtverečních, to je pro dvoučlennou hlídku dost velká rozloha a nehledě na to, že PČR neřeší jen parkování. Chtělo by to brečet jinde. Až u PČR bude více lidí, nechá se stíhat všechno. Kdyby v Humpolci začali pokutovat každé špatné parkování, museli by lidi jezdit parkovat za město aby se tam všichni vešli.

 3. Problém má jednoduché 100% řešení-koupit Zálesí a změnit v něm využití. Nic jiného fungovat nebude.

  1. To už by bylo lepší, aby město odkoupilo bytovky na Brunce. Tím by se vyřešil daleko závažnější problém v tomto městě !

   1. Jenže bytovky na Brunce mají bratři Pršalovi. Je to takzvaný obchod s bídou
    To je teď moderní typ podnikání

  2. To „100% řešení“ je sice asi definitivní, ale bylo by to trochu smutné, kdyby kdokoliv za účelem dosažení pořádku musel mít prostor, kde chce pořádek nastolit, ve svém vlastnictví. Za ten prostor a tudíž dodržování pravidel v něm je někdo zodpovědný – majitel. Za kontrolu dodržování těchto pravidel pak Policie. Navíc Vaše myšlenka není originální, s tím už přišli po válce v praxi komunisti. Nástroje existují. Pouze nefunguje ten, kdo je má za naše daně aplikovat – Policie ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

ANGLIČTINA PRO DĚTI

Ne Říj 6 , 2013
Neváhejte a přihlaste Vaše děti do kurzu angličtiny v Jazykovém centru při Střední škole informatiky a cestovního ruchu v Humpolci. V následujících kurzech Vám nabízíme 2-3 volná místa. Čtěte dále:   „Hommage à Santini“ 2023

You May Like

Témata