Vyhlídkovou věží v Humpolci provedou malé průzkumníky skřítkové

Vyhlídková věž kostela svatého Mikuláše v Humpolci, která se otevřela veřejnosti i o této turistické sezoně, letos nabízí i něco navíc. Nejmenší průzkumníci, kteří přijdou zdolat více než sto schodů, dostanou kreslenou brožurku s pohádkovým příběhem o humpolecké věži.

Brožurka, stejně jako hra, má název Za skřítky do věže a připravilo ji Městské kulturní a informační středisko v Humpolci. „Hlavními hrdiny jsou skřítkové pojmenovaní podle zvonů v kostele svatého Mikuláše a tito malí nezbedové mají pro děti připravené různé zábavné úkoly,“ řekla ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Marcela Kubíčková. Děti budou kreslit, skládat, počítat či hledat skřítky schované na různých místech věže.

Ani rodiče a další dospělí nepřijdou zkrátka. V nejvyšším patře vyhlídky je nachystaná výstava historických fotografií z archivu Muzea dr. Aleše Hrdličky s názvem Město ve věži.

Návštěvníci tak mohou porovnat, jak vypadalo město před sto nebo padesáti lety se současností. Věž je otevřená po dobu letních prázdnin každý den od 10 do 16.30 hodin, v červnu a září pak o víkendech ve stejném čase.

Čtěte dále:   Mánesovu ulici v Humpolci čekají změny. Dle místních jen k lepšímu

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Souzvuk undergroundu, víry a poezie. Vysočina jako bod Archimedův a také Achillova pata

Út Čvc 20 , 2021
Podcast – Český rozhlas – Vltava: Přinášíme rozhlasovou antologii z básní Jakuba Demla, Bohuslava Reynka, Suzanne Renaudové, Antonína Slavíčka, Antonína Sovy, Ladislava Dvořáka, Bořivoje Kopice, Čestmíra Kafky, Zbyňka Hejdy a Ivana Martina Jirouse. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání. Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec
Ivan Jirous (vpravo nahoře v brýlích), fotografie z povinné školní praxe, v Humpolci v r. 1960|foto:Archiv J. Neomytkové

You May Like

Témata