Závěry mimořádného kongresu o.s. Humpolák

9

Na včerejším mimořádném kongresu občanského sdružení Humpolák se iniciativní skupina pro posílení členské základny zasadila o to, aby byly významnou měrou naplňovány stanovy o.s..

Vzhledem k tomu, že členská základna o.s. Humpolák již několik let nezaznamenala svůj nárůst, byla některými členy redakce založena interní buňka, která si před sebou vytyčila úkol získat nové členy, kteří by napomohli sdružení v pluralitě. Tento počin se setkal s kladným hodnocením předsedy o.s., který hodlá záměr podporovat s heslem „Za modernizaci sdružení“.


Iniciativní skupina pro posílení členské základny na kongresu citovala článek I. ze stanov sdružení, který odkazuje na poslání a cíle organizace. Zdůrazněn byl především bod 4., ve kterém je konkrétně zmíněno nepodceňování zájmu o členství v kolektivu Humpoláka, zejména u dětí a mládeže.


Bohužel žádný takový zájem nebyl dosud zaznamenán, a tak iniciativní skupina přednesla svůj návrh, jak tento zájem u mladé generace vyvolat. Závěry, které byly z tohoto návrhu vytyčeny, vám předkládáme k seznámení.


 


Posílení členské základny a akceschopnosti sdružení vyžaduje :


 


1) V programu a stanovách sdružení zakotvit marxisticko-leninský charakter její činnosti. Zdůraznit význam vnitrostranické demokracie, demokratického centralismu, kritiky a sebekritiky a boje proti všem nepřátelským ideologiím, zvláště revizionismu a oportunismu.


2) V kádrové politice sdružení zdůraznit zásadu, že je nezbytné zbavit sdružení vlivu nositelů a šiřitelů revizionismu a oportunismu.


3) Rozvinout ofenzivní ideologickou práci na základě marxismu-leninismu, vyzvednout a obhájit výsledky obětavé práce lidu, jít v čele hnutí nespokojených mas. Důsledně odhalovat všechny kapitalistické zlořády, zejména zradu. Jen tak může sdružení naplňovat smysl své existence a získat podporu lidu.


4) Dbát na to, aby činnost sdružení byla čitelná a vyjadřovala jasně a srozumitelně základní úkoly, strategického a taktického charakteru, aby podporovala vytváření akční jednoty na marxisticko-leninském základě.

Čtěte dále:   Humpolák oslavuje 25 let existence

 


Všem členům sdružení byla předložena výzva k tomu, aby podpořili nezbytné změny. Jenom marxismus-leninismus může být základem pro získání důvěry mladé generace. Pokud by však ani tato ideologie nezaznamenala výrazný vliv na zájem o členství v kolektivu Humpoláka, jsou nejvyšší představitelé sdružení připraveni motivovat narůstající generaci formou finančního příspěvku. Každý nový uchazeč o členství tak při stvrzení své loajálnosti vůči sdružení v délce trvání min.15 let získá bonus ve výši 3.000,- Euro. (Pozn. Tato částka je zvláštním ustanovením zákona o daních z příjmů vyjmuta z daňové povinnosti.) V případě dětí a mládeže do 18 let bude pro tuto skupinu uspořádán slavnostní zábavný večer v kulturním sálu humpolecké Kozlovny, kde bude veškeré občerstvení poskytnuto novým členům zdarma.


 


Iniciativní skupina pro posílení členské základny, Humpolec, 1.dubna 2009

myska

9 thoughts on “Závěry mimořádného kongresu o.s. Humpolák

 1. Škoda že nebyl přijat můj iniciativní návrh, aby všechny členky Humpoláka musely povinně otěhotnět do konce prázdnin :(.
  Murlo

   1. To byla reakce na Murla.

    Pro Hatcheta: jako zákonný zástupce obdržíte 3000 euro, kolik za ty peníze vychlemtáte piv, to už je vaše věc.

    1. Že úroveň Humpoláku klesá je patrné od ledna 2009,tomu se těžko zabrání rádoby humorným stylem kritizování dřívějšího marx-leninismu..

     1. 🙂
      A čím si to hraniční datum vysvětlujete?

      (Mimochodem se musím ohradit proti označení marxismu-leninusmu coby „dřívější“ ideologii. Marxismus-leninismus je stále živý! To byste koukal.)

 2. Tak to tedy civim – jakozto predseda jsem o zadnem mimoradnem kongresu ani neslysel. Tusim, tusim, ze mi v organizaci roste nejake „kridlo“ – Demokraticky Humpolak, ci tak neco…. nooo, budu se muset poradit s kamaradem Boorseekem jak na takove rebelanty (-ky)!
  A vernni ctenarove, neobavejte se marxisticke vlny – Humpolak bude nadale zastavat a sirit ultrapravicacke nazory 8D !

  F.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dechová zkouška ukázala 2,68 promile alkoholu

St Dub 1 , 2009
Není to tak dlouho, co jsme na Humpoláku informovali o nehodě, kterou způsobila opilá řidička, navíc bez řidičského oprávnění. Další opilý řidič se na humpoleckých ulicích objevil toto pondělí. Čtěte dále:   Veselé Vánoce a šťastný nový rok

You May Like

Témata